AplikacjeNewsUdostępnianie lokalizacji na żywo w Mapach Google. Od teraz dostępne jest dla wszystkich.

Maciej Kulesa29 marca 20177 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2015/01/trackimo.jpg

Do pewnego momentu dzielenie się swoją lokalizacją było dostępne jako funkcja w serwisie Google+. Gigant przeniósł jednak tę możliwość do innego swojego produktu – Map Google. Przez pewien czas opcja ta była niedostępna w obydwóch produktach, ale od dziś może z niej korzystać każdy, przynajmniej w Polsce. Z informacji, które znalazłem, udostępnianie lokalizacji może nie działać w niektórych państwach i w wersji beta Map Google. Jak to jest u Was? Sprawdźcie, czy macie najnowszą wersję aplikacji, już powinna być aktualizacja dla wszystkich.

Udostępnianie lokalizacji na żywo za pomocą Map Google można wykorzystać na wiele sposobów, ale tę funkcję najbardziej docenią rodzice. W prosty sposób można kontrolować położenie swoich dzieci, bo jest możliwość włączenia ciągłej lokalizacji. Można również wybrać czasowe uruchomienie pozycji na mapie, co może przydać się podczas umawiania spotkać wśród znajomych. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że najlepiej współdzielić namierzanie tylko z zaufanymi kontaktami.

Udostępnianie lokalizacji na żywo odbywa się poprzez nowo utworzoną zakładkę w Mapach Google. Wystarczy przejść do niej i potwierdzić korzystanie z niej. Dalej możecie wybrać czasowe udostępnianie lub ciągłe. Ten ostatni tryb stale będzie wysyłał informacje o położeniu, do momentu, w którym sami nie zdecydujecie o jego wyłączeniu.

Po wysłaniu takiej informacji do wybranego kontaktu, pojawi się ikonka z osobami, które mogą widzieć położenie. Takie osoby również mogą udostępnić lokalizację. Wtedy wystarczy wybrać odpowiednią osobę, by sprawdzić ich miejsce pobytu.

Mieszkańcy USA mają teraz dwa narzędzie, które pozwolą kontrolować swoje dzieci. Niedawno udostępniono im aplikację Family Link, dzięki której mogą sprawdzać użytkowanie smartfonów. Jeśli dodadzą do tego udostępnianie lokalizacji na żywo, to mają praktycznie gotowe narzędzia do pełnej kontroli podopiecznych. Wiem, że nową funkcję w Mapach Google można wykorzystać jeszcze w innych celach, ale to będzie już wynikało z braku zaufania do innych osób.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}