Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

YouTube Red może zawitać do Polski w innej formie.

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

Na konferencji New Music Seminar w Nowym Jorku ogłoszono, że Google planuje nową ofertę muzyczną, która miałaby połączyć Youtube Red i Google Music. Tak przynajmniej oświadczył Lyor Cohen – osoba, która jest odpowiedzialna za muzykę w serwisie Youtube. To oznacza, że Google chce zunifikować swoje usługi i być może otworzyć się na nowe rynki. Każdy wie, że gigant lubi mieszać w swoich produktach i tutaj nie jest inaczej. W swojej ofercie ma Youtube Red, który udostępnia bibliotekę Muzyki Google, ale otwiera jeszcze kilka innych funkcji. Do tego dochodzi jeszcze Youtube TV – serwis telewizyjny niedostępny poza USA.

Youtube Red również jest mało popularny na całym świecie, ze względu na ograniczenia w jego dostępności. Być może zmieni się to w momencie połączenia z ofertą Muzyki Google. Na razie nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić, ale Cohen uspokaja, że użytkownicy dowiedzą się o tym fakcie na długo przed połączeniem. Google nie planuje łączenia aplikacji Youtube i Google Music, co jest dobrą wiadomością. Powinni jednak skupić się na poprawie działania aplikacji muzycznej, szczególnie w wersji na Android TV.

Połączenie usługi Muzyki Google Play z YouTube Red może spowodować, że ta ostatnia może zawitać do Polski. Cieszyłbym się gdyby u nas w kraju byłaby możliwość wyłączenia reklam w serwisie Youtube. Abonament taki pozwala również na odtwarzanie muzyki na smartfonie z wyłączonym ekranem. Oczywiście, wszystko zależy od ceny, ale ujednolicenie tych ofert może tylko pozytywnie wpłynąć na ilość klientów, bo nikt nie lubi chaosu w ofertach.

źródło