AplikacjeZamawianie taksówki i jedzenia za pomocą Taxity

Maciej Kulesa19 sierpnia 20118 min

Taxity, to bezpłatna, społecznościowa aplikacja dla posiadaczy smartfonów. Dzięki niej użytkownik zostaje automatycznie zlokalizowany i otrzymuje listę okolicznych taksówek oraz lokali z jedzeniem na telefon. Lista jest posortowana, tak by użytkownik dokonał świadomego wyboru najlepszej dla siebie oferty. Sortowanie uwzględnia najtańsze taksówki (zł/km). Te będą wyświetlały się na samej górze. Trzeba jednak zwrócić jeszcze uwagę na kwotę za sam start taksówki.

Taxity wystartowało z ok. 300 korporacjami – teraz, po 7 dniach, jest ich prawie 900. Aplikacja zaczęła funkcjonować mając dane z ok. 30 polskich miast – teraz jest ich w bazie ponad 200.

Taxity ma charakter społecznościowy. Użytkownik w każdej chwili może w łatwy sposób dodać nową taksówkę oraz poprawić, istniejące w bazie dane. Wprowadzone informacje, zanim zostaną upublicznione, poddawane są procesowi weryfikacji. Specjalny algorytm sprawdza ich poprawność oraz wiarygodność i udostępnia je wszystkim użytkownikom aplikacji.

Dzięki takiej możliwości, użytkownicy sami tworzą bazę ulubionych taksówek – dla siebie i dla innych. Dlatego, Taxity, to już 883 firmy taksówkowe w 207 polskich miastach – wraz z cenami za usługi i innymi przydatnymi informacjami.

Jednak Taxity to nie tylko możliwość zamawiania taksówek. Istnieje jeszcze opcja zamówienia jedzenia. Autorzy podają informacje, że jest możliwość podglądu ulotki danego lokalu. W Poznaniu nie wyświetliło mi tej opcji. Możliwe, że funkcja ta dostępna jest w innych miejscowościach. Było tylko możliwe wykonanie połączenia telefonicznego lub edycji informacji o danym lokalu.

Czy warto korzystać z Taxity? W pewnym stopniu tak. Szybkie zamawianie taksówki i wgląd w cennik to na prawdę duży plus aplikacji. Jednak Taxity nie ma więcej możliwości od konkurencyjnego Złap Taxi. Natomiast, jeśli poszli by jeszcze w kierunku zamawiania jedzenia, to szansa na wyższą pozycję jest duża. Brakuje cenników lokali w pewnych miastach. Moim zdaniem powinna być dodana mapka z adresem lokali. Fajnie by było zobaczyć oceny poszczególnych korporacji taxi i firm zajmujących się dostarczaniem jedzenia.

Można zrobić jeszcze krok w przyszłość i udostępnić położenie GPS zamawianej taksówki. Z tego co się orientuję to pewna firma coś takiego realizuje za granicą. Wiem, że u nas potrzeba dużo czasu na takie przedsięwzięcie, ale pomarzyć można.

Osobiście będę śledził aktualizacje Taxity. Może autorzy wpadną na jakieś ciekawe rozwiązanie. Fajnie, że w aplikacji znajduje się coraz więcej firma, ale sama aplikacja również wymaga większej ilości funkcji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}