NewsTelefonyUrządzeniaZobacz BlackBerry Key2. Jest ładny i za drogi.

Maciej Kulesa7 czerwca 201818 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/BlackBerry-Key2-1280x720.jpg

Smartfony BlackBerry nie należą do najpopularniejszych urządzeń na rynku i mogą nigdy nie wrócić na wysokie miejsce, które okupowali przez wiele lat. Wydaje się, że BB przespało swoją okazję, tak samo jak to zrobiła Nokia. Jednak nie będę tutaj rozpisywał się na temat historii tej firmy. Tym bardziej, że marka nie została pogrzebana i telefony z logo BB są tworzone przez TCL. Tutaj fani są podzieleni. Jednak trzeba oddać firmie, że produkuje bardzo piękne smartfony i trzyma klasę.  BlackBerry Key2 również jest ślicznym produktem i moim zdaniem jednym z ciekawszych smartfonów na rynku.

Czy fizyczna klawiatura jest potrzebna? Ja już odzwyczaiłem się od niej, ale zapewne mógłbym wrócić do starych nawyków. Tym bardziej, że BB Key2 z klawiaturą prezentuje się rewelacyjnie. Jednak nie jest to tylko zabieg kosmetyczny i marketingowy. Klawiatura wielu użytkownikom daje większy komfort obsługi i wprowadza nowe możliwości. Tym bardziej, że firma ponownie stawia w niej na funkcję touchpada. To jest tak rewelacyjny pomysł, że nie można go porzucać.

Co poprawiono względem BlackBerry KEYone? Przede wszystkim zastosowano lepszy procesor. Wysłużony Snapdragon 625 został zastąpiony Snapdragonem 660. Moim zdaniem producent powinien zdecydować się na mocniejszą jednostkę. W końcu mowa o smartfonie, którego cena będzie zbliżać się do bariery 3000 złotych. Wiem, BB nie będzie walczyć przede wszystkim parametrami, tylko skupi wokół siebie wiernych fanów. Jednak mogliby zrobić ukłon w stronę niezdecydowanych klientów i pomóc im w wyborze. W sieci pisze się o kwocie 2599 – 2799 złotych i jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Idźmy jednak dalej. Ekran nie został tutaj zmieniony i dalej otrzymasz do dyspozycji 4,5 cala z rozdzielczością 1620 x 1080 pikseli. Nie jest to rozwiązanie uniwersalne, dzięki któremu można komfortowo oglądać filmy na Netfliksie lub HBO GO. Na szczęście producent postanowił zwiększyć pamięć RAM i teraz użytkownicy dostaną do dyspozycji aż 6GB. Jest to duży przeskok, bo wcześniej do wyboru był wariant z 3GB lub 4GB pamięci. Na rynku pojawią się modele z pamięcią flash o pojemności 64GB i 128GB, a więc taki standard, który wszedł jakiś czas temu na rynek.

BlackBerry Key2 posiada zainstalowany system Android 8.1 Oreo i z pewnością otrzyma aktualizację do wersji Android 9.0 P. W systemie znajdziesz popularne aplikacje BB. Jednak najważniejszym punktem jest tutaj klawiatura. To ona odgrywa główną rolę i ten element będzie najbardziej reklamowany. W klawiaturze, pod spacją, ukryto czytnik linii papilarnych. Jest to świetne rozwiązanie. Klawiatura posiada 35 podświetlanych przycisków i zapewne dalej gwarantuje duży komfort obsługi.

Niemal wszystko o BlackBerry Key2 poznaliśmy przed premierą, a ta ma odbyć się w dniu dzisiejszym. Czy TCL zaskoczy jeszcze czymś użytkowników? Wydaję się, że nie, ale mam nadzieję na inny scenariusz.

Cena podana za Antyweb.

One comment

  • Kaja

    19 listopada 2019 at 23:14

    Mam ten telefon od kilku miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest po proatu warty swoejej ceny, jeśli chodzi o telefon, który ma być pomocny w prowadzeniu biznesu. Jest bezpieczny, można w nim mieć dwie karty i bateria trzyma naprawdę długo. Myślę, że posłuży mi kilka lat.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}