News4 sposoby na ochronę Twojego smartfona – przydatne wskazówki

Paweł28 października 201913 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/ochrona-smartfona.jpg

Żyjemy w czasach uzależnionych od korzystania ze smartfona. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ za pomocą tego niewielkiego urządzenia można szybko wyszukiwać informacje, dokonywać płatności, kontaktować się z innymi, a także znaleźć moment na rozrywkę. Zaawansowanie technologiczne nie idzie jednak w parze z wytrzymałością, co oznacza, że należy dobrze zabezpieczyć swój telefon?

Wiele osób doskonale zna sytuację, kiedy smartfon upada na ziemię. Przyspieszone bicie serca podczas sprawdzania, czy z urządzeniem wszystko jest w porządku nie jest zaskakujące. Naprawa telefonu bowiem nierzadko jest bardzo kosztowna. Telefon może również niszczyć się przez wiele różnych czynników, które być może nawet nie utrudniają użytkowania, ale zmniejszają walory wizualne, tym samym obniżając wartość urządzenia.

Najbardziej narażonym na niszczenie elementem smartfona jest jego dotykowy wyświetlacz. Co prawda producenci najczęściej używanego w telefonach szkła Gorilla Glass dokładają wszelkich starań, by było odporne na stłuczenia. Mimo tego istnieją sytuacje, kiedy nie da się ekranu uratować, na przykład podczas upadku na twardą krawędź (np. krawężnik). Istnieją jednak proste rozwiązania, które niskim kosztem mogą zabezpieczyć telefon.

Folia ochronna na telefon

Ta opcja jest zdecydowanie najtańsza, ponieważ folia ochronna na telefon może kosztować zaledwie kilka złotych. Umieszcza się ją na smartfonie w prosty sposób. Co więcej, ostatnimi czasy popularne są telefony z zakrzywionym bokiem ekranu. Sprawia to, że zabezpieczenie całości wyświetlacza na przykład szkłem hartowanym nie będzie możliwe.

folia ochronna

Szkło hartowane

Szkło hartowane będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż folia, ponieważ jest zdecydowanie twardsze. Jak działa takie zabezpieczenie? Kiedy telefon upadnie z impetem, to stłuczone zostanie szkło hartowane, natomiast ekran najpewniej wyjdzie cało z tego zdarzenia. Warto podkreślić, że najlepsze są szkła o twardości 9 w skali Mohsa (wynik 10 posiada wyłącznie diament). Dzięki temu ekran nie będzie wyłącznie dobrze zabezpieczony, ale samo szkło nie będzie się rysowało. Jest to jednak rozwiązanie droższe od folii.

Przed założeniem szkła lub folii ochronnej na telefon, należy bardzo dokładnie wyczyścić powierzchnię ekranu. W przeciwnym wypadku może się okazać, że pod ochronną warstwą znajdą się pęcherzyki powietrza związane z obecnością drobinek kurzu. Kiedy wyświetlacz zostanie oczyszczony, to należy umieścić szkło lub folię pamiętając, że trzeba zachować największą precyzję. Nietrudno o krzywe umieszczenie na ekranie zabezpieczenia, dlatego nierzadko dobrym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc kogoś obeznanego z takimi czynnościami.

Telefon można też ochronić kupując odpowiednie etui.

szkło hartowane

Zwyczajne etui

Na rynku można znaleźć setki tysięcy etui, które chronią telefon. Najczęściej zakrywają tylną część urządzenia, tak zwane „plecy”. Dzięki temu włożenie smartfona do kieszeni z kluczami nie będzie się wiązało z powstaniem brzydkich rys na tyle telefonu. To rozwiązanie wpływa także na estetykę, ponieważ bardzo często etui posiadają przyciągające uwagę wzory. Spotkać można też etui typu książka, to jest zakrywające urządzenie z obu stron. Mimo niskiej ceny, takie obudowy nie są najbardziej odporne na uszkodzenia.

Pancerne etui na telefon

Zwyczajne obudowy nie będą jednak zawsze skuteczne. W celu najlepszego zadbania o bezpieczeństwo dobrze jest zainwestować w pancerne etui na telefon. Te modele są zwykle wykonywane z odpornych (na uszkodzenia mechaniczne) materiałów. Są zdecydowanie grubsze od standardowych etui, jednak nadal prezentują się estetycznie. Co więcej, z przedniej części telefonu wystają odrobinę. Dlaczego to ważne? Kiedy smartfon upada, to impet uderzenia nie opiera się na ekranie, ale obudowie. Można się spotkać także z etui posiadającymi gumowe zabezpieczenie od wewnętrznej strony, dzięki czemu uderzenie jest lepiej absorbowane.

okladka pancerne etui

Postaw na jakość

Pamiętaj, że mnogość produktów na rynku sprawia, że można zaopatrzyć się w trefny, podrobiony produkt. Z tego powodu korzystaj wyłącznie z usług sprawdzonych dostawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}