NewsNowa FIFA 20 i wszystko, co musisz o niej wiedzieć…

Paweł28 października 201913 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/fifa-20.jpg

We wrześniu swoją premierę miała najnowsza wersja gry wszech czasów – FIFY. Jaka jest nowa gra FIFA 20? Jakie nowości wprowadziło EA Sports? Gdzie szukać gry i w jakich cenach można ją dostać? O tym wszystkim opowiemy w naszym artykule! Zapraszamy do lektury.

Odrobina historii

Kultowa seria gry FIFA zadebiutowała w 1993 roku wersją FIFA Football Soccer (FIFA ’94) wydaną na komputery PC i konsole. Gra została stworzona dla promocji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Stanach Zjednoczonych. FIFA uważana jest za jedną z najpopularniejszych serii sportowych w historii. Co więcej, tę markę zalicza się do kluczowych z koncernu Electronic Arts firmy EA Sports.

To niesamowite, że nieprzerwanie, niemal od dwudziestu lat ukazują się kolejne edycje tej gry, np. FIFA 2008, FIFA 10, FIFA 13 etc. Uzupełnieniem do nich są subserie, takie jak FIFA-Manager czy FIFA Street. Dużą popularnością cieszą się także tytuły wydawane z okazji dużych imprez sportowych, takich jak Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Wówczas studio EA Sport wylansowało takie wersje jak 2010 FIFA World Cup South Africa czy UEFA Euro 2004 i UEFA Euro 2008. To, co z pewnością uradowało użytkowników z całego świata, było uruchomienie sieciowej wersji gry. FIFA Online została udostępniona na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności.

Za sukcesem FIFy stoi studio EA Canada. W 2011 roku podano, że na całym świecie sprzedano 100 milionów gier! Obecnie kolejne odsłony tej kultowej serii pojawiają się w ponad 50 krajach i około 20 wersjach językowych. To się nazywa recepta na sukces!

Nowości w FIFA 20

A jak prezentuje się najnowsza wersja gry? Ci, którzy mają okazję cieszyć się nią już od premiery, która miała miejsce w zeszłym miesiącu, zdążyli podzielić się z resztą fanów swoimi opiniami.

Gra fifa 20 zaskoczyła wielbicieli serii wieloma ciekawymi i oczekiwanymi zmianami. Jedne z ciekawszych to na pewno tryb gry ulicznej, czyli tzw. Volta. Dzięki temu gracze zyskują możliwość zabawy w klatkach, na betonie czy w hali sportowej w kombinacji trzech na trzech, czterech na czterech czy pięciu na pięciu. Bez wątpienia jest to gest skierowany do pierwszych graczy, którzy z nostalgią wspominają czasy fifa ’98, kiedy to można było grać w halówkę. Volta daje możliwość gry gotowymi graczami, ale pozwala też na stworzenie indywidualnych postaci. Wśród pozostałych zmian, które zostały zastosowane w fifa 20 znajdziemy, między innymi:

  • lepiej opracowane ruchy w dryblingu
  • bardziej realistyczne odbicia piłki
  • zmiany w rzutach wolnych i karnych (będą nawiązywać do FIFA 2005)
  • sytuacje 1:1 łatwiejsze do wykończenia
  • zmiany w zachowaniach piłkarzy, którzy nie są przy piłce (tych, sterowanych przez komputer)
  • bardziej realistyczne poruszanie bramkarzem
  • poprawa obioru piłki (będzie ją trudniej stracić, niż dotychczas)

Gdzie szukać gry?

Jak już wspomnieliśmy gra fifa 20 niedawno miała swoją premierę. Konkretnie 24 września. A więc możemy ją już bardzo łatwo znaleźć w większości sklepów internetowych i stacjonarnych. Duże centra handlowe i sieci sklepów elektronicznych mają ją w swojej ofercie, np. rtv euro agd. W zależności od wersji – na komputer stacjonarny, konsolę PS4, Xbox czy Nintendo Swich ceny wahają się od 169 zł do 299 zł. Biorąc pod uwagę jakość gry i renomę marki, cena nie wydaje się zbyt wygórowana. Dla osób, które szukają oszczędności, ciekawym rozwiązaniem będą kody rabatowe, publikowane na stronach kuponowych i w witrynach sprzedawców, takich jak wspomniany rtv euro agd. Eventy zakupowe i kilkudniowe promocje to inny sposób na zdobycie ulubionej gry w niskiej cenie. Zbliża się listopad, a z nim rozsławiony na całym świecie Black Friday. Czasami warto poczekać, aby zyskać dużo więcej w o wiele bardziej atrakcyjnej cenie. Ewentualne różnice można przeznaczyć na zakup kolejnych gier i dodatków.

Czy warto kupić grę FIFA 20?

Opinii jest bardzo wiele, ale chyba większość fanów tej kultowej serii zgodzi się, że zakup najnowszej fify to dobrze wydane pieniądze i inwestycja w rozrywkę na długie jesienne wieczory. Zaprezentowane zmiany i ulepszenia zachwyciły graczy, a nowy tryb Volta to absolutny hit tego wydania. Czegóż chcieć więcej?

Na plus gracze oceniają też poprawki w sferze audiowizualnej, nowości w FIFA Ultimate Team, mnogość trybów rozgrywki czy sam charakter rozgrywek. Niektórzy sądzą, że są one dość wolne, ale wciąż na bardzo wysokim poziomie.

Jeśli zaś chodzi o minusy, które podają recenzenci, znajdziemy w nich takie elementy jak tryb fabularny w Volcie (gracze uważają, że jest on zbędny) czy nowy system stałych fragmentów gry. Użytkownicy sądzą też, że zmiany w karierze były nie do końca trafione. W zależności od tego, gdzie przeczytamy opinie, średnia ocena gry fifa 20 oscyluje wokół noty 7,5/10, co wygląda całkiem przyzwoicie. Wierni fani serii FIFA z pewnością docenią kolejną wersję tej gry. Trzeba przyznać, że zmieniła się niemal nie do poznania przez niemal dwie dekady. Być może właśnie dlatego warto ją mieć w swojej kolekcji, to jedna z historycznych gier.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}