NewsAGD z funkcją sterowania smartfonem – kompendium wiedzy

Paweł26 października 201915 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/naprawa-sprzetu-agd-sterowanego-smartfonem-1280x854.jpg

W dzisiejszych czasach nowoczesne smartfony wykorzystywane są nie tylko do wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych. Producenci chcą przyciągnąć do siebie coraz większą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe funkcjonalności. W ostatnim czasie jest duży boom na AGD z funkcją sterowania smartfonem, dlatego też warto jak najszybciej zapoznać się z tą niesamowitą technologią.

Moda na inteligentne AGD

Nowoczesne urządzenia AGD coraz częściej wyposażone są w specjalne moduły, które umożliwiają nawiązanie bezprzewodowej komunikacji przez sieć Wi-Fi. Aby połączyć się ze swoją pralką albo kuchenką wystarczy pobrać odpowiednią aplikację na swój telefon komórkowy.

Inteligenta lodówka dzięki wbudowanej kamerze umożliwi podgląd na bieżąco kiedy na przykład jesteśmy w sklepie lub nawet automatycznie poinformuje nas o brakujących artykułach spożywczych, a pralka da nam sygnał, kiedy skończy się pranie, a także pozwoli zarządzać czasem poprzez zmianę programu czy godziny uruchomienia pralki.

Zaawansowane technologicznie urządzenia gospodarstwa domowego nie tylko znacząco poprawiają komfort naszego funkcjonowania, ale również pozwalają zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów.

Jak to działa?

Aby sprawnie sterować sprzętem AGD za pomocą swojego smartfona niezbędny jest odpowiedni transmiter, który tak naprawdę jest niezawodnym łącznikiem z lodówką, pralką, kuchenką i wieloma innymi inteligentnymi urządzeniami AGD lub RTV.

Po ściągnięciu odpowiedniej apki niezbędna jest prosta konfiguracja, dzięki której będzie można zarządzać poszczególnymi urządzeniami z każdego miejsca na ziemi. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie.

Zdalne sterowanie pralki – jakie korzyści?

Inteligentne pralki mają bardzo wiele zalet, dlatego też z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Dla wielu użytkowników największą zaletą jest oczywiście to, że nowoczesną pralkę możemy w każdej chwili wyłączyć i włączyć nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu.

Dla wielu osób olbrzymią zaletą inteligentnego sprzętu AGD jest również to, że pozwala on na bieżąco monitorować wszelkie koszty. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że za pomocą aplikacji w smartfonie, można sprawdzić ile kosztować będzie wybrany cykl prania.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre aplikacje są w stanie wykryć nawet ewentualne usterki, dzięki czemu można uniknąć kosztownych napraw. A jeżeli już będzie konieczność serwisowania pralki, to śmiało polecam firmę z Fix AGD Katowice. Złote chłopaki – „złote rączki”.

serwis agd katowice

Inteligentne zmywarki do zabudowy

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się inteligentne zmywarki do zabudowy. Jak powszechnie wiadomo ręczne zmywanie naczyń nie należy do najprzyjemniejszych zadań narażając przy tym nasze dłonie na detergenty, dlatego też porządna zmywarka jest na wagę złota.

Dzięki inteligentnym zmywarkom, możemy uzyskać informacje na telefon nie tylko o czasie zakończenia pracy danego urządzenia, ale również o aktywnych cyklach zmywania. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim zaawansowana funkcja „Home Connect”, dzięki której przy pomocy swojego smartfona można wybrać odpowiedni program dla danego rodzaju załadunku. Najlepsze jakościowo urządzenia wysyłać będą informacje o konieczności dokupienia nowych tabletek do zmywania albo o wszelkich usterkach.

Ekspres ciśnieniowy zarządzany telefonem

Smakosze kawy powinni jak najszybciej postawić na inteligentne ekspresy ciśnieniowe, dzięki którym będzie można przygotować swoją ulubioną kawę zwracając z pracy do domu.

Dzięki odpowiedniej aplikacji w telefonie w kilku prostych krokach można nie tylko uruchomić ekspres do kawy, ale również skomponować swój ulubiony kawowy napój. Sprzęt tego typu jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą przygotować niesamowitą kawę bez potrzeby wychodzenia z łóżka.

Nowoczesny piekarnik

W każdej nowoczesnej kuchni przydać może się również inteligentny piekarnik, dzięki któremu będzie można zawsze na czas przygotować posiłki dla całej rodziny. Godne uwagi są przede wszystkim te urządzenia, w których można zaprogramować własne programy i przepisy na gotowanie.

Dzięki inteligentnym piekarnikom raz na zawsze będzie można zapomnieć o przypalonych potrawach. Sprzęt tego typu może przydać się nie tylko doświadczonym kucharzom, ale również osobom, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z gotowaniem.

Lodówka do zadań specjalnych

W każdej kuchni nie może zabraknąć oczywiście porządnej lodówki bez której bardzo trudno jest wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. Producenci coraz częściej w swoich lodówkach wprowadzają moduły, które umożliwiają zdalny monitoring za pomocą smartfona. Dzięki nowoczesnym lodówkom możemy na bieżąco sprawdzić datę ważności wybranych produktów, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że podczas gotowania obiadu nie zabraknie nam podstawowych artykułów spożywczych.

Na rynku pojawiają się firmy świadczące usługi w zakresie dostarczania pod dom zamówienia które wysłała lodówka po przeskanowaniu swojej zawartości. Inteligentna lodówka jest doskonałym wyborem dla tych osób, które nie chcą wyrzucać przeterminowanej żywności. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że coraz więcej firm inwestuje w lodówki, które pomagają w utrzymaniu zdrowej diety. Dzięki specjalnej aplikacji w telefonie będzie można bardzo szybko sprawdzić, ile kalorii zawierają wybrane produkty.

Podsumowanie

AGD z funkcją sterowania smartfonem cały czas się rozwija, dlatego też w najbliższym czasie należy spodziewać się coraz doskonalszych funkcji, które ułatwią nam życie. Dzięki nowoczesnym technologiom można znacząco poprawić komfort swojego życia, dlatego też warto być na bieżąco z wszystkimi nowinkami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}