Pozostałe urządzeniaUrządzeniaWpis sponsorowanyBaterie do smartfonów.

Ostatnio w jednym wpisie zapytałem Was, co jest ważne w smartfonie i co sprawiłoby, że zamienilibyście swój model na coś lepszego. Ja wymieniłem baterię i aparat. Od dawna twierdzę, że producenci powinni skupić się na tym pierwszym elemencie, bo aparaty już są dobrej jakości. Natomiast akumulatory w smartfonach powinny być zdecydowanie lepsze. Może będę się powtarzał, ale producent, który stworzy smartfona pracującego tydzień czasu na jednym ładowaniu zgarnie naprawdę niemałą grupę klientów. Rozwój technologiczny rozpędza...
Maciej Kulesa21 czerwca 201716 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/05/smartfon-989x1024.jpg


Ostatnio w jednym wpisie zapytałem Was, co jest ważne w smartfonie i co sprawiłoby, że zamienilibyście swój model na coś lepszego. Ja wymieniłem baterię i aparat. Od dawna twierdzę, że producenci powinni skupić się na tym pierwszym elemencie, bo aparaty już są dobrej jakości. Natomiast akumulatory w smartfonach powinny być zdecydowanie lepsze. Może będę się powtarzał, ale producent, który stworzy smartfona pracującego tydzień czasu na jednym ładowaniu zgarnie naprawdę niemałą grupę klientów.

Rozwój technologiczny rozpędza się do zawrotnej prędkości, ale baterie w smartfonach nie przeszły większej ewolucji. Niektórzy powiedzą, że ta część telefonu zrobiła nawet krok wstecz. Nie można tak stwierdzić, bo urządzenia mają inną specyfikację i inne możliwości niż w erze „przed smartfonami”. Co prawda, wtedy telefony potrafiły pracować zdecydowanie dłużej na jednym ładowaniu, ale funkcjonalność ograniczała się do podstawowych zadań.

W tej chwili producenci walczą z pojemnością baterii i coraz częściej widzimy potężne jednostki w smartfonach. To jednak powoduje, że większość z nich jest „trochę” duża, a czasami można trafić na toporne jednostki. Pojemność nie zawsze jest problemem, ale zużywanie baterii w telefonie. Jest lepiej niż kilka lat temu, kiedy jakość ogniw była zdecydowanie gorsza, ale i tak trzeba się liczyć z tym, że może nas spotkać nieprzyjemność i będziemy musieli wymienić ten element.

W tej chwili większość producentów robi „nienaprawialne” smartfony. Ta, że zwykły Kowalski nie ma dostępu do środka urządzenia. Na szczęście w części z nich jeszcze można wymieniać akumulator, ale to powoli staje się rzadkością. Zaskakujące jest to, że nie tak stary Samsung Galaxy S7 Edge ma jeszcze możliwość wymiany baterii i można to wykonać w prosty sposób. Z pomocą może przyjść wiele sklepów, takich jak: https://seltrade.pl/akcesoria-gsm-telefony/baterie-gsm. Możecie tam znaleźć ogniwa do wielu popularnych modeli, nawet do kultowej Nokii 3310.

Baterie do smartfonów.

OpiniaOne comment

  • Natalia Strulak

    22 czerwca 2017 at 11:59

    Ja mam Sony xa1 i jestem bardzo zadowolona z baterii, cała ładuje się w godzinę a trzyma (przy calodniowym używaniu internetu czy gier) dzień i całą noc. Przy nieuzywaniu telefonu, bateria jest niemożliwa do rozładowania ?
    Ponadto aparat również jest świetny.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.