TelefonyUrządzeniaSharp pokazuje jak robić „bezramkowe” smartfony – AQUOS S2.

Niewiele osób wie, że Sharp dobrze radzi sobie na rynku smartfonów. Co więcej, radzi sobie najlepiej jeśli weźmiemy pod uwagę „bezramkowe” modele, przynajmniej jeśli chodzi o ich ilość. Od jakiegoś czasu słyszeliśmy plotki i informacje na temat AQUOS S2, ale dziś wiemy już o nim wszystko, bo firma oficjalnie zaprezentowała go na konferencji w Pekinie. Model ten może Wam przypominać smartfona Essential Phone, który był niedawno przedstawiony światu. Musze jednak dodać, że ciężko mi używać...
Maciej Kulesa8 sierpnia 20177 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/Sharp-aquos-s2-1024x640.jpg

Niewiele osób wie, że Sharp dobrze radzi sobie na rynku smartfonów. Co więcej, radzi sobie najlepiej jeśli weźmiemy pod uwagę „bezramkowe” modele, przynajmniej jeśli chodzi o ich ilość. Od jakiegoś czasu słyszeliśmy plotki i informacje na temat AQUOS S2, ale dziś wiemy już o nim wszystko, bo firma oficjalnie zaprezentowała go na konferencji w Pekinie. Model ten może Wam przypominać smartfona Essential Phone, który był niedawno przedstawiony światu.

Musze jednak dodać, że ciężko mi używać określenia „bezramkowy”, nawet w przypadku smartfonów, które są prawie pozbawione tych ramek. Jednak one dalej istnieją, dlatego też ciężko nie wrzucać w cudzysłów to słowo. Powierzchnia wyświetlacza robi wrażenie, ale nie nikt nie jest ślepy.

Konstrukcja jest bardzo zbliżona do projektu ekipy Andy Rubina, ale trzeba zaznaczyć, że Sharp o wiele wcześniej miał pomysły na tego typu rozwiązania. W tym przypadku ekran o przekątnej 5,5″ został umieszczony w konstrukcji, która normalnie jest/była stosowana w smartfonach o przekątnej około 4,7″. Poniżej znajdziecie porównanie z innym smartfonem posiadającym obudowę o podobnych wymiarach, ale zdecydowanie mniejszym wyświetlaczu. Trzeba przyznać, że robi wrażenie, a współczynnik powierzchni ekranu wynosi tutaj 87,5%!

Do tego dochodzi zdecydowanie niższa cena w porównaniu do konkurencji. Podstawowy model ze Snapdragonem 630, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej będzie sprzedawany w cenie około 370. Na rynku pojawi się w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, niebieskiej i zielonej. Model z wyższej półki wyposażony będzie w procesor Snapdragon 660, 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci oraz szkłem 3D wyceniony został na około 520 dolarów. Będzie dostępny w kolorze czarnym, białym i niebieskim. Lepszy wariant na rynku zadebiutuje trochę później od swojego słabszego kompana.

Najważniejsze parametry Sharp AQUOS S2

  • Procesor Qualcomm Snapdragon 630/660
  • Wyświetlacz 5.5 ” 2040×1080 pikseli
  • 4 lub 6 GB pamięci RAM
  • 64 lub 128 GB pamięci na dane
  • podwójna tylna kamera 12P + 8MP
  • przednia kamera 8MP
  • Akumulator 3,020 mAh

W tej chwili Sharp zaczyna przedsprzedaż w Chinach. Na razie nie wiemy nic o możliwej ekspansji na inne rynki. Obawiam się, że szybko, o ile w ogóle, nie zobaczymy tego modelu w Europie. Czy bylibyście zainteresowani takim smartfonem?

Sharp pokazuje jak robić „bezramkowe” smartfony – AQUOS S2.

OpiniaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}