AplikacjeNewsUrządzeniaBlebox gateBox – sterowanie bramą z telefonem maksymalnie uproszczone!

Paweł11 marca 201917 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/bramy-garazowe.jpg

Niegdyś wydawały się jedynie kaprysem marzycieli i ludzi biznesu. Dzisiaj, inteligentne domy stanowią bardzo popularną technologię w budownictwie, po którą sięga coraz większa ilość osób. Pozwalają one na zarządzanie wieloma procesami w domu, nawigowaniem urządzeniami elektrycznymi i mechanicznymi z jednego miejsca.

Może to być zarówno centralna jednostka w domu, która występuje w postaci komputera, jak i mobilne urządzenie np. smartfon. Dzięki temu, można przede wszystkim sterować bramą bez wychodzenia z domu lub wysiadania samochodu. Teraz, sterowanie bramą z telefonu jest jeszcze bardziej proste. Nowoczesne technologie nie wymagają nawet instalowania centralnego komputera. Jak to możliwe?

Kontroluj wszystkie drzwi i bramy w Twoim domu!

Możliwość zarządzania pracą wszystkich drzwi i bram znajdujących się w domostwie, wprowadza bardzo duży stopień wygody oraz oszczędności czasu. Kontrola może odbywać się przy pomocy telefonu, na którym zainstalowana zostanie odpowiednia aplikacja.

W bramach i drzwiach montuje się system czujników, które łączą się z telefonem przez WiFi. Znajdując się w polu zasięgu sieci, można otwierać i zamykać drzwi, bramy czy furtkę za pomocą jednego przycisku smartfona. Jest to bardzo wygodne np., kiedy wracamy do domu samochodem.

Blebox gateBox to urządzenie, które umożliwia automatyczne zarządzanie bramami i wszystkimi drzwiami bez konieczności instalacji centralnej jednostki komputerowej i bogatego systemu okablowania. Co więcej, technologia działa nie tylko wtedy, kiedy znajdujemy się w zasięgu sieci WiFi. Otwieranie i zamykanie bramy możliwe jest z dowolnej lokalizacji geograficznej.

co to blebox gatebox

Nawet znajdując się na drugim końcu świata, możemy otworzyć i zamknąć naszą bramę wjazdową. W tym celu, nie jest wykorzystywany zasięg WiFi i telefon. Potrzebna będzie wyszukiwarka internetowa, android i oczywiście podłączenie do sieci. To bardzo dobry sposób pozorowania obecności w domostwie podczas np. urlopu. W ten sposób, odstraszamy potencjalnych włamywaczy, wysyłając sygnał imitujący naszą aktywność.

Zobacz wideo poradnik

Jak podłączyć  Blebox i aplikację wBox oraz moduł Blebox gateBox?

Ceny Blebox gateBox kształtują się różnie w zależności od konkretnego sprzedawcy. W przybliżeniu można przyjąć, że koszt nie powinien wynieść więcej niż 300 zł. W sklepie internetowym wroLED z Wrocławia za taki moduł zapłacimy 269 zł: https://wroled.pl/pl/p/BleBox-Gatebox-Sterownik-wifi-do-bram/165

Automatyka do bram – jaką firmę wybrać?

Najlepszym posunięciem jest wybór firmy, która proponuje oprogramowanie będące kompleksowym rozwiązaniem zarządzania inteligentnym domem. Chodzi o to, by zyskać dostęp do systemu, który odpowiada za wiele różnych procesów domowych, nie zaś tylko sterowania bramami. W ten sposób, uzyskamy rozwiązanie, które znacznie usprawni nasze funkcjonowanie we własnym domu.

Taką technologię oferuje firma Blebox. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją rozmaitych modułów automatycznego zarządzania procesami domowymi. Bogate doświadczenie idzie w tym przypadku w parze z ciągłym udoskonalaniem swoich produktów.

Aplikacja wBox z Blebox gateBox pozwala na otwieranie bramy dwuskrzydłowej oraz pojedynczej, a także wszystkich drzwi w budynku i furtek w ogrodzeniu. Firma oferuje także inne moduły, które umożliwiają automatykę takich procesów jak oświetlenie, sterowanie roletami, ogrzewanie i wiele innych. Oferta firmy wciąż się rozwija, a funkcjonalność wzrasta.

Czym jest moduł Blebox gateBox?

Blebox gateBox to oprogramowanie stanowiące jeden z wielu systemów inteligentnego zarządzania domem. Aplikacja umożliwia sterowanie bramami, drzwiami i furtką przy pomocy telefonu, nawet z drugiego końca świata.

blebox-gatebox - sterowanie bramą telefonem

Czego potrzebujesz do zdalnego sterowania bram?

Żeby móc sterować bramami musimy dysponować przede wszystkim modułem gateBox, a zatem urządzeniem, które montuje się przy bramie. Potrzebny będzie także smartfon z możliwością łączenia się z siecią WiFi i systemem Android oraz aplikacja umożliwiająca nawigację systemem. Mowa tu o wBox.

Aplikację można pobrać ze sklepu AppStore lub Android Play. Po jej uruchomieniu, na ekranie wyświetli się spis urządzeń oraz przyciski, które umożliwią ich konfigurację. Po przeprowadzeniu tego procesu, uzyskamy możliwość dowolnego sterowania bramami lub drzwiami, które zostały zintegrowane z systemem.

Schemat działania Blebox gateBox?

Schemat działania Blebox gateBox jest niezwykle prosty. Wystarczy zainstalować sterownik w miejscu, które nie narazi go na kontakt z niebezpiecznymi czynnikami atmosferycznymi. Ze sterownikiem należy połączyć odpowiedni moduł. Pamiętajmy, że instalacja urządzeń musi odbywać się przy odłączonym napięciu. Moduł odbiera sygnał ze sterownika, który uprzednio wysyłany jest przez specjalną aplikację.

Jakie rodzaje bram można otwierać i zamykać z bleBox gateBox?

Technologia pozwala na sterowanie wszystkimi bramami znajdującymi się w domostwie.

Do systemu można podłączyć:

  • Bramy przesuwne
  • Bramy garażowe
  • Bramy skrzydłowe
  • Drzwi

Wady i zalety rozwiązania Blebox gateBox

Największą zaletą jest ułatwienie sobie życia. Dzięki systemowi można otwierać i zamykać bramy oraz drzwi bez wychodzenia z domu czy wysiadania z samochodu. To zarówno komfort wynikający np. z braku konieczności wychodzenia na deszcz czy zimno, jak i oszczędność czasu.

Olbrzymią zaletą jest także fakt, że system ma budowę modułową i można go w każdej chwili dodatkowo rozbudować. Aplikacja do obsługi działa zarówno na Androidzie, jak i iOs. Urządzenia nie mają zatem ograniczeń.

Ciężko wskazać na wady tego rozwiązania… No może stajemy się coraz bardziej leniwi dzięki technice, która wykonuje za nas podstawowe czynności wymagające czasu.

Optymalizacja czasu – prosta matematyka

Zakładając, że otwarcie i zamknięcie bramy zajmuje nam 2 minuty każdego dnia, wówczas w skali miesiąca ten proces zabiera nam około 60 min.

W skali roku jest już to 12 godzin = połowa doby.

Sam moduł odpowiadający za sterowanie bramami wydaje się technologią kompletną. Cały system inteligentnego zarządzania domem wciąż się rozwija, a producent obiecuje wprowadzanie nowych modułów.

Gdzie kupić gateBox?

Moduły Blebox najlepiej jest kupować bezpośrednio u producenta, który oferuje najbardziej korzystne ceny. Urządzenia można jednak nabyć w sklepach oferujących sprzęt elektroniczny oraz asortyment zarządzania domem, a także w sklepach informatycznych. Sprzedaż prowadzona jest zarówno w sposób stacjonarny, jak i za pośrednictwem internetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}