AplikacjeArtykuł eksperckiUrządzeniaUwolnij się od smogu z AirSensor i aplikacją wBox. Bądź czujny!

Paweł11 marca 201915 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/smog.jpg

O tym, że smog staje się coraz większy, nie trzeba przekonywać dziś chyba nikogo. Duże miejscowości, szczególnie z południa Polski zajmują niechlubne wysokie miejsca w rankingu europejskich miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Wdychanie do płuc licznych toksyn, bardzo niekorzystnie odbija się na kondycji i zdrowiu naszego organizmu. Mogą one niszczyć narządy wewnętrzne, osłabiać koncentrację i wywoływać senność. Z tego powodu warto stosować airSensor, urządzenie, które stanowi profesjonalny czujnik jakości powietrza, wykrywające i alarmujące o obecności pyłów.

Od smogu nie uciekniesz, jeżeli żyjesz w wielkim mieście

Mieszkanie i funkcjonowanie w wielkim mieście narażone jest na oddychanie niezbyt czystym powietrzem. Źródła jego zanieczyszczenia bywają różne. Nie brakuje ich szczególnie w dużych miastach. To zarówno spaliny samochodowe, dymy z kominów elektrowni czy fabryk, jak również wynik ogrzewania prywatnych domów.

W wielu z nich stosuje się szkodliwe piece węglowe, które emitują olbrzymią wręcz ilość trucizny do powietrza. Niestety, ale ludzie wciąż palą słabej jakości węglem, bardzo często dochodzą do tego substancje nielegalne, jak np. śmieci czy plastik. Wszystko to powoduje, że z kominów wydobywa się sadza i inne szkodliwe pyły, które mieszają się z powietrzem i zostają w nim, stanowiąc trującą pułapkę.

Co gorsze, w wielu miastach brakuje odpowiedniego przewiewu, co jest spowodowane wysokimi zabudowaniami, a powoduje, że powietrze utrzymuje się niemalże w miejscu, nieraz przez kilka dni. Oznacza to, że jesteśmy skazani na oddychanie słabej jakości powietrzem, które jest  szkodliwe dla zdrowia.

Powinieneś wiedzieć czym oddychasz?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy jakość powietrza rzeczywiście jest tak istotna, jak ostatnio się o tym mówi. Zdecydowanie tak. Lekarze zgodnie potwierdzają, że pyły PM1; PM2,5; PM10, które tak często przenikają do powietrza, mogą mieć bardzo niebezpieczne działanie dla ludzkiego organizmu. W skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do śmierci. Duże stężenie pyłów w powietrzu zaburza pracę serca, upośledza właściwe funkcjonowanie płuc, wywiera niekorzystny wpływ na wątrobę i krążenie krwi.

Oprócz tego, smog może przyczyniać się do senności, zaniżonej siły i kondycji oraz skutecznie zaburzać pozytywny nastrój. Zatem zdecydowanie tak, powinniśmy wiedzieć czym oddychać, żeby móc bronić się przed zagrożeniem.

A jak się przed nim możemy ochronić?

Pierwszym krokiem jest ustalenie jakości powietrza, na co pozwoli czujnik smogu. Na podstawie analizy wyników, jakie przedstawi airSensor, możemy racjonalnie decydować o otwieraniu okien, założeniu maski przeciwsmogowej, zastosowaniu filtra oczyszczającego powietrze wpadające do domu czy po prostu zostać w nim, kiedy za oknami jakość powietrza jest wyjątkowo zła.

Jak samodzielnie sprawdzić jakość wdychanego powietrza?

Żeby sprawdzić realną jakość powietrza, nie musimy analizować wyników udostępnianych przez stacje badawcze. Można tego dokonać samodzielnie, szybko i łatwo, a uzyskany wynik będzie w pełni wiarygodny.

Wystarczy kupić i zainstalować specjalny czujnik smogu. Sensor montuje się na zewnątrz, a kolorowy ekran umieszczony wewnątrz budynku przekazuje wyniki dotyczące zawartości szkodliwych substancji w powietrzu.

Blebox airSensor – czujnik jakości powietrza w inteligentnym domu

Blebox airSensor – to technologia, która w pełni wpisuje się we współczesne standardy dotyczące inteligentnych rozwiązań stosowanych w budownictwie. Czujnik można zsynchronizować z komputerem głównym inteligentnego systemu zarządzania domem.

czujnik smogu blebox airsensor

Pozwoli to na wprowadzenie automatycznych działań ochronnych przed przedostawaniem się smogu do wnętrza domu. Na podstawie zbieranych danych z czujnika, system może samodzielnie zamykać okna, wyłączać klimatyzację czy uruchomić filtr powietrza znajdujący się w mieszkaniu.

Jak działa czujnik smogu airSensor?

AirSensor to urządzenie, które bada zawartość pyłów PM1, PM2.5 oraz PM10 w powietrzu. Składa się ono z czujnika, który należy zainstalować na zewnątrz domu i który zbiera dane, przesyłając je następnie do specjalnego wyświetlacza, który pozwala na ich odczyt.

Ogólne wyniki pomiaru przedstawiane są za pomocą kolorowych pasków, które oceniają stan powietrza. Są to poziomy jakości powietrza: bardzo dobra, dobra, umiarkowana, dostateczna, zła, bardzo zła. Paski wyświetlane są w kolorach od zielonego, przez żółty, do czerwonego. W dole ekranu znajduje się także tabelka, która przedstawia szczegółową zawartość pyłów PM.

W dużych miastach po zakupie tego czujnika zaczniemy na poważnie zastanawiać się o przeprowadzce do mniejszego miasta, ale nie zawsze będzie to możliwe. Sami musimy zdecydować co jest dla nas najważniejsze – wartości, zdrowie, rodzina czy kariera i pieniądze. Wiadomo, że nie zawsze przeprowadzka do małego miasta jest możliwa, ale jedno jest pewne… Kupno airSensora daje wiele do myślenia, czym karmią się nasze płuca każdego dnia.

Ile kosztuje airSensor?

Oczywiście, odpowiedź na pytanie ile kosztuje czujnik jakości powietrza airSensor, zależy od polityki cenowej, którą prowadzi dany punkt sprzedażowy. Pamiętajmy, że zakup urządzenia przez producenta opatrzony jest dodatkowymi kosztami w postaci marży. Ceny mogą być zatem zróżnicowane.

Analizując oferty na rynku, można powiedzieć, że koszt urządzenia oscyluje w granicach pięciuset złotych. Większość sprzedawców oferuje ceny poniżej tej kwoty, ale można znaleźć także dealera, który zawyża tę wartość. Dokładne sprawdzenie ofert jest zatem wskazane, np w sklepie wroLED taki czujnik kosztuje 479 zł.

Gdzie można kupić airSensor?

Urządzenie airSensor do sprawdzania jakości powietrza można kupić u dystrybutorów sprzętu elektronicznego i wyposażenia inteligentnego domu. Produkt można nabyć zarówno przez sklepy internetowe, jak i stacjonarne punkty sprzedaży, zarówno specjalistyczne, jak wielkoprzestrzenne markety, które posiadają działy domowe i elektroniczne.

Najlepszym posunięciem jest zakup sprzętu bezpośrednio u dystrybutora, np: sklepu internetowego wroLED z Wrocławia: https://wroled.pl/blebox/airsensor-czujnik-smogu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.