AplikacjeNewsTelefonyBlebox Shutterbox – wygodne sterowanie roletami okiennymi za pomocą smartfona

Paweł13 maja 201910 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/blebox-shutterbox.jpg

Obecnie wszystkie urządzenia na rynku tworzone są z myślą, by maksymalnie uprościć życie ich użytkownikom. Często są one kompatybilne z elektroniką użytkową i systemami operacyjnymi. Podobnie jest w przypadku rolet oraz wyjątkowego systemu Blebox ShutterBox, który pozwala na sterowanie roletami okiennymi za pomocą smartfona.

Co to jest Blebox ShutterBox i do czego służy?

Blebox ShutterBox jest to sterownik do rolet okiennych, który pozwala na sterowanie roletami okiennymi za pomocą sieci WiFi. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej aplikacji wBox obsługiwanej przez smartfony. Cały system można w sposób prosty i intuicyjny skonfigurować z udziałem tradycyjnej przeglądarki internetowej.

Można ją zainstalować w puszce elektrycznej. Ma niewielkie rozmiary, a zaciski śrubowe do montażu przewodu ułatwiają połączenie Blebox ShutterBox z całym systemem rolet. Można wykorzystać go nie tylko do bezprzewodowego sterowania roletami, ale także do sterowania ekranami projekcyjnymi oraz innymi systemami, które działają na podobnych zasadach. Jest to zatem urządzenie, które w znacznym stopniu może ułatwić codzienne sterowanie roletami.

Zalety i wady ShutterBox

ShutterBox, jak każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Niezaprzeczalną zaletą tego urządzenia jest fakt, że jest ono innowacyjne. Wynika to nie tyle z faktu, że pozwala na zdalne sterowanie systemem rolet. Pozwala on na sterowanie za pośrednictwem internetu z każdego miejsca na ziemi. Ponadto nie trzeba mieć dodatkowego pilota do rolet. W końcu sterowanie całym systemem odbywa się za pomocą smartfona, którego obecnie każdy ma pod ręką.

Dodatkowo system może być instalowany także na tabletach. Kolejną zaletą jest to, że dzięki niemu można sterować wszystkimi roletami z jedno miejsca. Nie trzeba chodzić po całym domu i opuszczać każdej rolety z osobna.

Niestety sterowanie za pomocą połączenia WiFi może być problematyczne w przypadku braku dostępu do sieci. Co więcej, instalacja całego systemu i podłączenie jej do rolet może być kłopotliwe. Z całą pewnością koszt całego przedsięwzięcia będzie znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnych rolet.

Instrukcja ShutterBox

Użytkowanie systemu powinno być poprzedzone podłączaniem rolet do systemu. Następnie przychodzi pora na podłączenie modułu do sieci WiFi stworzonej przez BleBox poprzez podłączenie do niej komputera. Konfiguracja systemu powinna rozpocząć się od wpisania adresu w przeglądarkę internetową, który przekierowuje na stronę umożliwiającą instalację oprogramowania.

shutterbox

W celu ukończenia tego procesu należy postępować zgodnie z informacjami i instrukcjami zawartymi na danej stronie internetowej. Sterowanie można rozpocząć dopiero po pobraniu odpowiedniej aplikacji wBox na smartfona. Inne jej wersje obowiązują w zależności od systemu operacyjnego, jakie obsługuje dany smartfon lub tablet. Wszelkie podłączenia systemu powinny odbywać się zgodnie ze schematami zawartymi w instrukcji.

Przegląd cen ShutterBox w sklepach online

Cena sterownika może wahać się w zależności od tego, w jakim sklepie ja sprawdzamy. Na popularnych portalach aukcyjnych cena wynosi około 185-190 zł. Jednak należy pamiętać, że do tej ceny należy doliczyć koszty przesyłki. W niektórych sklepach internetowych ceny kształtują się podobnie w granicach 185 zł, np w sklepie wroLED – https://wroled.pl/Blebox-ShutterBox-sterownik-rolet.

Niektóre sklepy internetowe oferują ShutterBox w znacznie wyższej cenie, która przekracza 220 zł. Przed zakupem warto zatem zrobić gruntowne rozeznanie i wybrać te najkorzystniejsze cenowo opcje, by nie przepłacić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}