AplikacjeNewsDimmerbox Blebox – włączaj, ściemniaj i wyłączaj oświetlenie smartfonem

Paweł10 maja 201910 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/sterowanie-oswietleniem-smartfonem.jpg

Wszyscy lubimy nowoczesne technologie ułatwiające życie. Dlatego coraz większą popularność zdobywają tak zwane „inteligentne domy”. Inteligentny dom to zespół zaawansowanych technologicznie urządzeń połączonych w jeden system umożliwiający mieszkańcom zdalne zarządzanie tymi urządzeniami, na przykład za pomocą telefonu. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest system zarządzania oświetleniem za pomocą telefonu lub tabletu.

Czym jest Dimmerbox Blebox i co warto wiedzieć?

Dimmerbox Blebox jest inteligentnym urządzeniem do sterowania oświetleniem w domu za pomocą sieci Wi-Fi i urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet. Za pomocą tego urządzenia możemy włączać i wyłączać światło oraz regulować jasność oświetlenia z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenie działa z wykorzystaniem tradycyjnego oświetlenia o napięciu 230V.

blebox dimmerbox

Co istotne, poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii komunikacji, która łączy w sobie zalety niskoenergetycznego poziomu Bluetooth 4.1 oraz sieci WiFi, można regulować jasność oświetlenia nie tylko za pomocą sterowania nim bezpośrednio z telefonu oraz nie tylko wówczas, gdy przebywamy w danym pomieszczeniu, ale także z dowolnego miejsca na świecie.

Zalety i wady Dimmerbox

Do zalet tego rozwiązania bez wątpienia można zaliczyć dłuższy czas życia żarówki. Dzięki temu jest oszczędne i przyjazne środowisku. Urządzenie również znacząco wpływa na komfort użytkownika. Posiada funkcję, która umożliwia stopniowe przygaszanie światła przed snem lub rozjaśniania o poranku.

Dimmerbox jest również w stu procentach bezpieczny, ponieważ posiada 4 niezależne systemy zabezpieczeń. Jeden sterownik dostosowany jest do wszystkich źródeł światła, co czyni go uniwersalnym. Jedyną zdawałoby się wadą Dimmerboxa jest możliwość występowania problemów z siecią wi-fi w naszym domu. Awarie sieci zdarzają się jednak dosyć rzadko i nie jest to bezpośrednia wina urządzenia, a routera lub naszego operatora.

Instrukcja Dimmerbox

Na początek należy pamiętać, że urządzenie Dimmerbox powinno zostać zamontowane w pozycji pionowej, nieruchomo oraz w miejscu, w którym nie będzie narażone na czynniki atmosferyczne i środowiskowe. Nie powinno też zostać zamontowane w pobliżu metalowych elementów, które mogą negatywnie wpływać na zasięg urządzenia.

Podczas pierwszego uruchomienia należy włączyć urządzenie poprzez włączenie bezpiecznika instalacji sieciowej lub podłączenie przewodu zasilającego do kontaktu. Następnie należy uruchomić urządzenie którym chcemy sterować, czyli tablet lub smartfon z zainstalowaną aplikacją wBox.

Można ją pobrać przez odpowiednią aplikację zakupową, w zależności od systemu operacyjnego urządzenia (sklep Play lub App Store). W następnej kolejności należy podłączyć tablet lub telefon do sieci bezprzewodowej Wi-Fi oraz odnaleźć urządzenie Dimmerbox. Po uruchomieniu aplikacji wBox należy dodać urządzenie Dimmerbox, za pomocą przycisku „dodaj”. Teraz za pomocą suwaka możemy dowolnie rozjaśniać lub przyciemniać światło w naszym domu z dowolnego miejsca na świecie. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji należy również skonfigurować urządzenie.

Ile kosztuje Dimmerbox?

Urządzenie Dimmerbox Blebox nie jest wcale drogie. Cena takiego sterownika waha się od 150 do 200 zł. W sklepie WroLED, partnerem Blebox taki moduł można zakupić za 179 zł – https://wroled.pl/sciemniacz-zarowek-wifi-blebox-dimmerbox.

Biorąc pod uwagę to, że urządzenie wydłuża żywność żarówek można uznać, że inwestycja w niedługim czasie całkowicie się zwróci, a w dłuższym okresie przyniesie nawet oszczędności. Zważając na komfort, jaki daje sterownik Dimmerbox inwestycja ta jest z pewnością warta swojej ceny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}