GooglePozostałe urządzeniaSystemyUrządzeniaChrome OS i Windows na jednym laptopie? Google może pracować nad taką funkcją.

Maciej Kulesa18 kwietnia 201818 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/pixelbook-1024x570.png

Temat jest dosyć ciekawy. Chociaż sądzę, że autorzy chcieliby żeby Google udostępniło możliwość wyboru systemu, dlatego też sugerują nam taką opcję. Nie jest to jednak tak oczywiste i na ten moment warto to traktować jako ciekawostkę.

To Cię zainteresuje:

Wszystko za sprawą nowej wersji Chrome OS, w której pojawia się odniesienie do ekranu bootowania. Na stronie Google znaleziono informacje o takim wyborze i sprawa jest dosyć ciekawa. System mógłby dawać możliwość wybrania pomiędzy Chrome OS, a tajemniczym Alt OS.

Oczywiście, większość blogów na świecie dopisała sobie, że Alt OS to nic innego jak ekran wyboru pomiędzy Chrome OS, a Windowsem. Ktoś też napisał, że jest to oprogramowanie łączące te dwa systemy, co jest już totalną bzdurą. Alt OS może odnosić się do alternatywnego systemu, ale niekoniecznie Windowsa. Fajnie by było, bo sam chciałbym zobaczyć na Pixelbooku taki wybór. Z jednej strony lekki i mobilny system, a z drugiej środowisko, w którym można uruchamiać prawdziwe programy do obróbki multimediów, a nie wydmuszki ze sklepu Google.

Jest jeszcze jedna opcja. Google pracuje nad możliwością uruchomienia wyboru pomiędzy Chrome OS i Fuchsia OS. Może to być taki okres przejściowy, do momentu aż ten drugi nie zastąpi obecnego rozwiązania. Oczywiście, to również tylko spekulacje i mam nadzieję, że to jednak wersja z Windowsem będzie ostateczna. Jeśli Google udostępni taką możliwość, to na pewno na Chromebookach będzie można uruchamiać dystrybucje Linuksa.

Jeśli Google na poważnie myśli o sprzedaży laptopów Pixelbook, to musi otworzyć się na inne systemy. Chromebooki mają sens, ale w przypadku podstawowych zadań i wtedy śmiało można polecać te sprzęty. Tym bardziej, że na rynku jest wiele tanich laptopów z systemem Chrome OS. Jednak w przypadku Pixelbooka ciężko znaleźć mocne argumenty za jego zakupem. Tak, jest to świetny sprzęt, ze świetnymi parametrami, ale co z tego? Skoro system blokuje większość jego możliwości. Dając wybór pomiędzy lekkim, a rozbudowanym systemem, Google może zdobyć serca wielu użytkowników.

Czy to będzie jedna z nowych funkcji, którą gigant zaprezentuje podczas konferencji Google I/O?

źródło Reddit

One comment

  • Sztos

    19 kwietnia 2018 at 11:03

    Czyli bede mogl skupic sie na prostych czynnosicach a jak bede chcial uruchomic PS lub Premiere CC to bede mogl. Jeaaa!
    Pixelbook moglby byc tanczy ale i tak warto.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.