GoogleNewsSystemySmartfon z Android P będzie udawać iPhone’a X? Bzdura!

Maciej Kulesa18 kwietnia 20187 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/android-p-1024x536.jpg

Podobno Android P ma być ładniejszy, szybszy i bardziej przyjazny programistom. Podobno…. Czy o wszystkim przekonamy się podczas konferencji Google I/O? Nie ma takiego scenariusza. W marcu uruchomiono program Android P Developer Preview, a to jest dopiero początek całego biegu. Do tej pory poznaliśmy większość nowości, ale dystrybucja systemu Android P przed nami. Producenci będą mieli znowu pełne ręce roboty i może ta odsłona spowoduje, że najnowsza wersja szybciej zawita na smartfonach. Trzymajcie kciuki, ale nie obiecujcie sobie za dużo.

 

Na blogu 9to5Google pojawiła się grafika prezentująca nowy rodzaj nawigacji. W sieci zawrzało! Wielcy obrońcy Androida stwierdzili, że nie chcą takiego rozwiązania, bo jest to kopiowanie iOS. Fani Apple również „walczą” o to, by nawigacja nie trafiła do Androida P, bo tylko im się należy taka funkcjonalność. Nikt jednak nie pamięta skąd taka forma obsługi, od kogo zaczęły się zapożyczenia? Obsługa oparta na gestach istnieje od dawna i było to bardzo popularne już w telefonach Balckberry. Jednak ten też chyba wziął coś do siebie z WebOS. Nie jest to dokładna kalka, ale nie ma co się oburzać. Trzeba zaakceptować fakt, że każdy pożycza coś od siebie i ulepsza. Przynajmniej mam taką nadzieję, że w Android P będzie jeszcze lepiej.

Weźcie jeszcze pod uwagę, że powyższe zrzuty ekranu nie są oficjalne. Są to tylko rendery stworzone przez 9to5Google. Wszystko pięknie, ale jaka jest pewność, że Android P nie będzie miał możliwości wyboru? Czy na zdjęciach, które pojawiły się w sieci nie mieliśmy do czynienia z jakąś dodatkową nakładką? Wszystko to domysły.

Na stronie Google można zobaczyć wstępne grafiki i animacje prezentujące Android P.  Na nich widać, że system utrzyma przyciski nawigacyjne. Może też jeszcze dojść do innego scenariusza. Przyciski będą chować się w zależności od tego w jakim punkcie znajduje się użytkownik. Niektóre zadania będzie można wykonać zdecydowanie szybciej za pomocą gestów, a inne z wykorzystaniem przycisków nawigacyjnych.

Zresztą, zobaczcie nowe funkcje Android P w tym filmiku.

źródło 9to5Google

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.