NewsChroń swoje dane tymi prostymi krokami

Paweł23 lutego 202115 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/ochrona-danych.jpg

Bezpieczeństwo w sieci nabiera na znaczeniu. Wykonujemy coraz więcej działań za pośrednictwem Internetu. Korzystamy z bankowości, wymieniamy informacje, korespondujemy z innymi ludźmi. Intensyfikacja aktywności w cyberprzestrzeni jest skrzętnie wykorzystywana przez hakerów, internetowych szpiegów czy zwykłych złodziejów, czyhających na chwilę naszej nieuwagi. Realizują oni przestępcze działania z użyciem nowoczesnych programów inwigilujących i wykradających dane. Czy możemy przed tym negatywnym zjawiskiem w jakiś sposób się obronić? Istnieje na to kilka sposobów, a jednym z nich jest korzystanie z aktualnego oprogramowania antywirusowego. Sprawdźmy, jaki możliwości oferują nowoczesne programy zabezpieczające.

Chroń swoje dane z aktualnymi programami zabezpieczającymi

Zdania ekspertów nie pozostawiają złudzeń. Oprogramowanie antywirusowe, które było wykorzystywane jeszcze kilka lat temu, w dzisiejszych okolicznościach może nie sprostać oczekiwaniom. Nieczytelny panel użytkownika, nieintuicyjne powiadomienia, szereg komplikacji utrudniających użytkowanie oprogramowania – to tylko niektóre problemy, na które skarżyli się niezadowoleni użytkownicy najpopularniejszych aplikacji do chronienia urządzeń cyfrowych. Do niedawna, ponieważ dziś programy anty-vir wychodzą użytkownikom naprzeciw i oferują szereg użytecznych funkcji zwiększających poziom bezpieczeństwa. Norton jest jednym z najlepszych w świecie nowoczesnych technologii. Anty-vir stają się także oprogramowaniem – kontrolerem, użytecznym w przypadku zapewnienia odpowiedniej opieki rodzicielskiej. Szereg użytecznych czynników można łatwo zobrazować na przykładzie programu Norton 360. W kontekście nowych, jak i dobrze znanych zagrożeń w sieci warto kierować się dewizą – chroń swoje dane, które są przecież niezwykle ważne!

Wszechstronne zastosowanie i łatwość użytkowania. Chroń swoje dane w kilku łatwych krokach

Zastanówmy się jakie korzyści czekają na użytkownika programu antywirusowego. Bezpieczeństwo, ochrona, spokój? Zerkając na specyfikację programu Norton 360 uzyskujemy to wszystko i znacznie, znacznie więcej. Programiści i autorzy produktów antywirusowych opracowali pięciopunktowy plan bezpieczeństwa, obejmujący kilka najbardziej wrażliwych obszarów. Skupienie się na tych kwestiach ma stanowić pewną ochronę przed nielegalną działalnością hakerów, oszustów i złodziei funkcjonujących w sferze online. Wykorzystywanie oprogramowania antywirusowego przyczynia się do ograniczenia ryzyk związanych z zagrożeniami phishingiem, wirusami, inwigilacją internetową czy utratą cyfrowej tożsamości. Co więcej, projektanci aplikacji stanęli przed jeszcze jednym ważnym wyzwaniem – dostosowaniem produktu do różnych specyfikacji technicznych urządzeń docelowo chronionych. Programy antywirusowe są bowiem wykorzystywane nie tylko w laptopach i komputerach stacjonarnych, ale coraz częściej w urządzeniach mobilnych.

Pięć punktów bezpieczeństwa – chroń swoje dane z Norton 360!

Wspomniany wyżej pięciopunktowy plan skupia się na konkretnych dziedzinach ochronnych. Podstawą skuteczności oprogramowania jest zapewnienie maksymalizacji bezpieczeństwa użytkowania sprzętu. Norton od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w klasyfikacjach i rankingach dotyczących najlepszych programów ochronnych. Nie może zatem dziwić, iż bezpieczeństwo urządzenia jest kwestią priorytetową. W przeprowadzonych testach i symulacjach wykazano, iż oprogramowanie było w we wszystkich przypadkach zdolne do zatrzymywania niepożądanych procesów, blokowania podejrzanych plików czy usuwania zainfekowanych danych. Hakerzy coraz częściej wykorzystują podstępne techniki do uzyskania swoich niecnych celów. Przykładem takiej nielegalnej działalności internetowych oszustów może być przejęcie urządzenia i wykorzystanie go do kopania kryptowalut – z pozoru jest to niezauważalne dla laika, z czasem jednak urządzenie staje się wolniejsze, działa mozolnie bez widocznych przyczyn. Oprogramowanie antywirusowe odnajduje próby takiej ingerencji w sprzęt i – dzięki dokładnemu skanowaniu – usuwa niepożądane połączenia. A to wszystko bez dodatkowego obciążania procesora i nadmiernego zużycia energii.

Chroń swoje dane za pomocą kopii zapasowej i bezpiecznego połączenia VPN

Inne funkcjonalności nowoczesnych programów anty-vir skupiają się na bezpiecznym użytkowaniu sieci. W Internecie spędzamy coraz więcej minut, wykonujemy różne czynności online, pracujemy zdalnie i komunikujemy się z najbliższymi. W każdym momencie eksploracji cyberprzestrzeni jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo utraty danych. Warto zatem zadbać o ochronę swoich danych poprzez specjalnie przygotowaną przez oprogramowanie kopię bezpieczeństwa. Umożliwia ona całkowicie zdalne i bezpieczne magazynowanie najistotniejszych z naszego punktu widzenia plików. W zależności od wybranego pakietu, mamy możliwość skorzystania z różnej wielkości chmur przechowujących dane. Co najważniejsze – w każdym momencie jesteśmy w stanie odzyskać dane, nawet jeśli nasz telefon został uszkodzony lub zgubiony. Bezpieczeństwo w sieci ma także aspekt związany z prywatnością. Dzięki nowoczesnym funkcjom oprogramowania jesteśmy w stanie ukryć naszą faktyczną lokalizację. Bardzo często poszczególne kraje blokują dostępność filmów multimedialnych, stron internetowych i portali na terytorium konkretnego państwa. Użycie połączenia VPN umożliwia użytkownikowi wejście w swoisty „tryb incognito”, który dodatkowo chroni przed nielegalną działalnością hakerów.

Zobacz także, które aplikacje są niepotrzebne na Twoim smartfonie?

Co jeszcze oferuje oprogramowanie anty-vir spod skrzydeł Nortona?

Niezwykle ciekawą funkcjonalnością jest możliwość skorzystania z dedykowanego menedżera haseł. To zabezpieczenie jest niezwykle cenione przez użytkowników ze względu na możliwość przechowywania dużej ilości danych wrażliwych, w sposób najbardziej bezpieczny. Eksperckie szyfrowanie kodów za pomocą 256-bitowego AES pozwala na generowanie mocnych haseł, zapewniających bezpieczeństwo. Inną możliwością jest funkcja kontroli rodzicielskiej, dostępnej w wersji Norton 360 Deluxe i Norton 360 Premium. Warto z niej skorzystać, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszych pociech w sieci.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}