NewsCo musisz wiedzieć o serwerach wirtualnych?

Paweł23 maja 20228 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/serwery-wirtualne.jpg

Wybór serwera to jedna z kluczowych kwestii. Umożliwia on prawidłowe funkcjonowanie strony internetowej czy sklepu online. Pozwala to na sprawne zarządzanie treścią i funkcjami na stronie internetowej. Wpływa także na doświadczenia osób, które ją odwiedzają. Co zapewnia serwer wirtualny?

Strona internetowa jest wizytówką naszej działalności. Dlatego warto zadbać, aby nie sprawiała użytkownikom problemów. W tym celu trzeba zainteresować się tym, jak działają serwery wirtualne. Czytelna, świetnie działająca strona jest jednym z czynników pozwalających osiągnąć sukces w biznesie oraz innych branżach. Dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru serwera wirtualnego.

Bezpieczeństwo

Użytkownicy internetu poświęcają coraz więcej uwagi kwestiom związanym z bezpieczeństwem. Różnego rodzaju oszustwa i kradzieże danych zdarzają się stosunkowo często, więc internauci są wyczuleni na wszelkie certyfikaty i zabezpieczenia. Jednym z popularniejszych jest protokół SSL, który służy do szyfrowania połączeń ze stroną internetową. Firma Progreso oferuje swoim klientom możliwość darmowego wygenerowania certyfikatu SSL. Internauci, którzy są coraz bardziej świadomi zagrożeń w sieci, zwracają uwagę na takie zabezpieczenie przesyłanych danych.

Kopie zapasowe

Mówi się, że ludzie dzielą się na dwie grupy – tych, którzy robią kopie zapasowe oraz tych, którzy jeszcze nie zaczęli. Każdy, kto utracił kiedyś ważne dane, wie, że tworzenie backupów jest dobrą praktyką. Usługa serwera wirtualnego oferowanego przez Progreso umożliwia odzyskanie danych po ich utracie lub przypadkowym skasowaniu. Więcej na temat oferty można przeczytać na progreso.pl. Takie kopie przetrzymywane są na serwerze jeszcze przez 7 dni.

Użytkowanie

Nie każdy właściciel strony musi być wysokiej klasy specjalistą z dziedziny IT. Dlatego tak ważna jest możliwość łatwego zarządzania jej funkcjonalnością. Przy wyborze usługi serwera wirtualnego czy hostingu warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy panel użytkownika został zaprojektowany w sposób wygodny i intuicyjny. Dzięki temu można w łatwiejszy sposób zarządzać stroną. Zawsze warto wybierać rozwiązania, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu.

Cena

Chociaż nie powinno to być główne kryterium wyboru usługi, to warto zwrócić uwagę również na koszty. Można porównać kilka ofert i zobaczyć, która gwarantuje najwięcej w podobnej cenie. Jednak koniecznie trzeba przyjrzeć się ukrytym kosztom. Często cena za pierwszy rok usługi jest bardzo niska, jednak w kolejnych latach opłata ta jest zdecydowanie wyższa. Warto zwrócić uwagę na transparentność firmy w kwestii opłat w następnych okresach rozliczeniowych. Najlepiej, jeśli takie informacje są podane od razu.

Kompleksowość usług

Chociaż poszczególne usługi można zamawiać u różnych dostawców to najlepiej wybrać pakiet, który zawiera je wszystkie. Pozwala to zdecydowanie ułatwić zarządzanie stroną. Jest też niezbędne aby szybko uzyskać pomoc pracowników działu wsparcia technicznego w razie ewentualnych problemów z którąś z usług.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}