NewsDlaczego warto korzystać z pakietu Office?

Paweł18 maja 202213 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/office.jpg

W ostatnich latach powstało wiele alternatyw dla popularnego pakietu Office, jednak to właśnie produkt firmy Microsoft wciąż cieszy się największym zainteresowaniem ze strony klientów prywatnych oraz firm. Wpływa na to wiele czynników, ale najważniejsze jest to, że pakiet Microsoft Office po prostu działa i nie trzeba się przejmować, czy u osoby, która będzie później otwierała plik, wszystko będzie się prawidłowo wyświetlało.

Dodatkowo obecnie wspomniany pakiet dostępny jest w bardzo atrakcyjnych cenach, szczególnie jeżeli zakup dokonywany jest na potrzeby instytucji edukacyjnych lub użytkowników domowych. Warto również pamiętać, że Office zapewnia dostęp do arkuszy kalkulacyjnych, edytora tekstu i wielu innych rozwiązań. Niektóre z nich znajdą zastosowanie u dużych przedsiębiorstw, a inne sprawdzą się w małych firmach.

Jaki pakiet Office warto kupić?

W zależności od tego, jaka wersja produktu zostanie wybrana, użytkownicy mogą mieć dostęp do innych funkcji. Nie każdy jednak wie, że programy różnią się nie tylko tym, co dokładnie oferują, ale również wersja cyfrowa może mieć okres licencji ograniczony czasowo, a inny typ licencji zapewni dostęp jedynie do pojedynczego programu. Chociaż początkowo może to utrudnić zakupy, bo trzeba poświęcić trochę czasu, aby poznać, czym różnią się pakiety Microsoft, to jednocześnie daje to klientom pełną kontrolę nad tym, jakie oprogramowanie kupią. Jeżeli ktoś potrzebuje wszystkich aplikacji, może postawić na bogaty skład pakietu. Zazwyczaj jednak wystarczą arkusze kalkulacyjne oraz dostęp do edycji dokumentów tekstowych i tworzenia prezentacji multimedialnych, a do tego w zupełności wystarczy tańsza licencja.

Co oferuje nowoczesny pakiet Office?

Edytor tekstu zazwyczaj kojarzy się z pakietem Office, szczególnie w przypadku użytku domowego. Warto jednak zwrócić uwagę również na Microsoft Teams, który znacznie ułatwia pracę w grupie. Aplikacja jest prosta w obsłudze, a jednocześnie pozwala zachować porządek w rozmowach ze współpracownikami. Nowa wersja bez problemu obsługuje wideokonferencje, a jeżeli ktoś pracuje w większym gronie, to bez problemu wykorzysta ją do organizowania pracy w taki sposób, aby była jak najbardziej wydajna. Nic więc dziwnego, że osoby, które przetestowały to rozwiązanie, są z niego bardzo zadowolone. Jeżeli więc nawet wydaje ci się, że nie potrzebujesz tego narzędzia, to warto w końcu nadrobić zaległości i przynajmniej je przetestować, szczególnie że zazwyczaj ma się do niego dostęp w ramach całego pakietu Office. Nowe wersje oprogramowania dla firm i użytkowników prywatnych wyposażone są również w PowerPoint (świetny program do prezentacji, który można wykorzystać zarówno do prostej prezentacji na potrzeby szkolne, jak i do poważnych raportów przedstawianych na spotkaniach biznesowych), Outlook (poczta, dzięki której można w jednym miejscu mieć podpięte wszystkie skrzynki mailowe), OneNote (aplikacja ułatwiająca tworzenie i przechowywanie notatek), OneDrive (internetowy dysk, który przyda się osobom chętnie dzielącymi się plikami lub tym, które chcą mieć backup najważniejszych plików). Jak widać, pakiet Office to nie tylko standardowe programy Microsoftu, ale również nowoczesne aplikacje, dzięki którym praca na komputerze stanie się o wiele przyjemniejsza, szczególnie że wiele rzeczy będzie można robić w chmurze.

Jaki pakiet biurowy na komputer PC i laptopa?

W przypadku małych firm i użytkowników domowych można skorzystać z popularnego pakietu oznaczonego jako Home & Business. Jest on dostępny na komputery z systemem Windows oraz macOS. Na stronie internetowej z kluczami można nie tylko łatwo dokonać zakupu oprogramowania w jednej z wielu wersji, ale również porównać poszczególne wydania. Jeżeli ktoś chce jedynie dostępu do programu do pisania (Word), może za niewielkie pieniądze zakupić pojedynczą licencję typu Microsoft Word 2019. Chociaż od tego czasu wyszły nowsze wersje, to w zupełności wystarczy ten program do pisania na potrzeby prywatne. Jeżeli jednak ktoś używa regularnie wszystkich narzędzi i zależy mu na dostępie do najnowszych funkcji, warto rozważyć programy z serii Office 2021. W tym przypadku można zyskać gwarancję, że nawet jeżeli za jakiś czas producent oprogramowania wprowadzi jakieś aktualizacje, to i tak będzie można z nich skorzystać.

Czym różni się pakiet Microsoft w wersji dla użytkowników domowych?

Przed zakupem licencji na pakiet Office lub na poszczególne aplikacje należy oczywiście upewnić się, że jest ona dedykowana dla przewidzianych zastosowań (naukowe, domowe, biznesowe). Ze względu na duży wybór programów, dobrze jest skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać, czy wybrana wersja na pewno ma to, czego oczekuje klient. W przeciwnym razie może się okazać, że będzie brakowało któregoś z kluczowych programów, chociaż na szczęście takie sytuacje raczej się nie zdarzają, szczególnie jeżeli ktoś wybiera kompletny pakiet biurowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}