Artykuł eksperckiPrasówkaW sieciWpis sponsorowanyCubecentre: Wzrasta zapotrzebowanie na wirtualne biura.

Maciej Kulesa20 lipca 20178 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/07/workstation-405768_1920.jpgW biznesie co raz to bardziej liczy się przede wszystkim wygoda. Właśnie dlatego odchodzimy często od rozwiązań przez dekady uważanych za jedyne słuszne. Takimi rozwiązaniami były chociażby wynajmowane lub kupowane bardzo drogie biura, których użytkowanie zawsze wiązało się z olbrzymimi kosztami. To z kolei w sposób oczywisty zwiększało nasze koszty firmowe i co równie istotne – wymuszało na przedsiębiorcy zwiększenie cen za swoje produkty czy usługi. Od tego momentu już tylko krok do zmniejszenia naszej konkurencyjności z innymi firmami na rynku, a to zawsze sytuacja niezwykle w biznesie niebezpieczna.

Biuro jednak jest potrzebne większości z nas. Przede wszystkim daje wiele możliwości obsługi klienta w dogodniejszych warunkach niż te domowe, a dodatkowo nasz adres domowy pozostaje w ukryciu i co również istotne – posiadanie prestiżowego adresu biura poprawi nasz wizerunek w oczach klienta. Uzyskanie prestiżowego adresu nie musi wcale wiązać się z dużymi nakładami finansowymi czy nawet z podpisywaniem zbyt zobowiązujących nas umów wynajmu, które zwłaszcza na początku działalności są dość ryzykowne, gdy jeszcze nie jesteśmy przekonani, że nasz biznes na pewno okaże się trafionym pomysłem.

Adres do rejestracji firmy, pakiet usług coworkingowych takich jak chociażby korzystanie z biura w wyznaczonych porach, a także skrytka adresowa i obsługa naszej korespondencji firmowej, to nierzadko bardzo niewielkie koszt rzędu od stu do kilkuset złotych miesięcznie. W Cubecentre w takiej cenie otrzymujemy pełen pakiet usług, który będzie na pewno wystarczający nie tylko dla początkującego biznesmena, ale również dla osób, które w biznesie są już pewien czas i mają nieco większe wymagania. To co najważniejsze przy tego typu współpracy to jednak jej maksymalna elastyczność.

Firmy takie jak Cubecentre są w stanie zrobić dla nas wiele w kwestii wsparcia biznesu na starcie. Uzyskamy przestrzeń biurową, sale konferencyjne i dostęp do miejsc pracy bez większych kosztów. Wszystko doskonale wyposażone i przygotowane do pracy na najwyższym poziomie.

Olbrzymie koszty jakie zwykle trzeba ponosić w przypadku biur klasycznych spowodowały pewien odwrót wśród młodych i przedsiębiorczych osób właśnie w kierunku usług wirtualnych biur. Te cieszą się dzięki temu w ostatnich latach niesłabnącym zainteresowaniem i popyt na nie jest olbrzymi, zwłaszcza w dużych i średnich miastach. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że ten segment rynku będzie się nadal tak doskonale rozwijał i zapotrzebowanie nie będzie się na niego zmniejszało.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.