Pozostałe urządzeniaSystemyTestyCzy warto kupić Media Droid MT7001? – krótka recenzja

Maciej Kulesa24 stycznia 20121527 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/mt7001.jpg

Pod koniec roku 2011 Media Tech wprowadził na rynek interesujące urządzenia o nazwie Media Droid. Są to multimedialne przystawki do telewizorów. Dzięki nim możemy korzystać z różnych usług, aplikacji i przeglądarki internetowej na telewizorze. Podobne urządzenia miały w swojej ofercie już inne firmy. Jednak Media Tech postanowił być na czasie i wypuścił przystawkę na Androidzie. Media Droid działa pod kontrolą systemu Android 2.3.4.

Na początek przepraszam wszystkich za jakość zdjęć i nie najlepszą jakość wideo. Wszystko odbywa się w warunkach polowych.

Do testów postanowiłem wziąć najwyższy model producenta, który nosi nazwę MT7001. W zestawie, oprócz Media Droid, znajdują się jeszcze:

kabel HDMI,

kabel audio i video (chinch),

duży pilot,

tuner TV na USB (z pilotem) MT4163,

bardzo krótka instrukcja.

Plus za to, że producent dostarczył w zestawie kabel HDMI. Wiem, że to powinno być jako standard, ale wierzcie mi, wielu olewa klientów i nawet nie dorzuca takich kabli do monitorów za 1000 zł. Dziwna jest polityka producentów, że żałują na kabel za kilka groszy. Na pochwały zasługuje również pilot do Media Droid. Jest on duży, czytelny, ogólnie ergonomiczny. Pilot do tunera TV niczym się nie różni od tych, których znajdziemy w podobnych produktach tej klasy. Czyli nie najlepszej kategorii. Ważne, że jest jednak.

Pierwsze uruchomienie trwa niecałą minutę. Zostaniemy powitani standardowym ekranem znanym z Androida 2.3. Tutaj wygląd jest identyczny jak w Androidzie, którego znamy z telefonów. Przynajmniej tych bez nakładek producentów. Minus właśnie za to, że Media Tech nie postarał się o jakąś nakładkę, która by ułatwiała poruszanie się za pomocą pilota. Jak się nie mylę to taką zainstalowali w niższym modelu. Na szczęście do urządzenia możemy podłączyć myszkę lub klawiaturę na USB. Z Media Droid działa klawiatura z touchpadem Logitech K400 lub myszka Microsoft Mobile Mouse 3500. Do normalnej pracy zalecam używanie chociaż myszki. Inaczej komfort pracy jest równy prawie zeru. Chyba, że używać będziemy Media Droid tylko do oglądania filmów i TV to wtedy zbędne będą dodatkowe urządzenia (oprócz pilota).

Media Droid do internetu możemy podłączyć za pomocą sieci LAN (100) lub Wi-Fi (b/g/n). Każdy kto posiada telefon z systemem Android poradzi sobie z podłączeniem tego urządzenia. Jeśli chcemy wykorzystać w pełni możliwości Media Droid to wymagane jest podłączenie do internetu. Po co nam urządzenie na Androidzie skoro nie możemy pobierać aplikacji i przeglądać internetu. Aby korzystać z Android Market oczywiście trzeba posiadać konto Google.

Jeśli chodzi o aplikacje to domyślnie wgrane są już takie jak: Facebook, Twitter, Skype. Facebook niestety jest w starszej wersji i nie mogłem zaktualizować do najnowszej. W systemie nie wyskakiwała mi możliwość aktualizacji, a w Android Market nie mogłem znaleźć Facebooka. Trochę dziwne zachowanie, ale pewnie jest jakieś rozwiązanie tej sprawy. Duży plus za Skype i obsługę kamerki w nim. Urządzenie i aplikacja bez problemu wykryły kamerkę Microsoft LifeCam Studio. Aby uruchomić opcję wideo musimy wejść w ustawienia Skype i zaznaczyć tą opcję. Niestety nie mogłem przetestować czy kamerka jest obsługiwana w Google+ ponieważ pojawiła się informacja, że aplikacja nie jest zgodna z Media Droid.

Jeśli chodzi o gdy to działają płynnie. Procesor ARM Contex A9 (800Mhz) działa tutaj dobrze. Możemy śmiało pograć sobie w takie gry jak Angry Birds. Oczywiście do normalnego grania wymagana jest chociaż myszka. Zapomnijmy, że pogramy sobie za pomocą pilota. Najciekawszą sytuację odnotowałem gdy chciałem zainstalować jakąś bardziej wymagającą grę. Padło na Backstab HD. Wchodzę na Android Market (z poziomu komputera) i ku mojemu zdziwieniu gra jest kompatybilna z Media Droid (AM wykrywa go jako: Geniatech M3 media box board). Myślę sobie, będzie fajnie. Jednak rozczarowanie przychodzi szybko. Zaglądam na Media Droid i uruchamiam grę, sprawdzane są potrzebne pliki (gra jeszcze miałaby pobrać dodatkowo 500mb) i niestety. Wyskakuje komunikat, że gra nie jest zgodna z tym urządzeniem i proszą abym zwrócił się o zwrot kosztów. No to mamy konflikt. Google twierdzi, że gra pójdzie, ale gra twierdzi, że iść nie chce:)

Do Media Droid możemy podpiąć różnego rodzaju dyski, pendrive’y, karty pamięci. Co nie podpiąłem to działa. Filmy i zdjęcia wykrywane są bez problemu. Odtwarzacz wyświetlał płynnie i bez zarzutów. Może on obsługiwać takie formaty wideo: MKV, ASF, RM, RMVB, MP4, MOV, AVI, WMV, 3GP, DivX. Natomiast jeśli chodzi o muzykę to: MP3, APE, WMA, FLAC, AAC, AAC +, OGG, WAV. Do Media Droid możemy podpiąć równoczśnie dwa dyski (2xUSB) i kartę pamięci (SD/MS/MMC do 32 GB).

Oprócz aplikacji do komunikacji producent postanowił wrzucić również aplikację Ipla. Co prawd, jest ona darmowa, ale tutaj mamy ją już na starcie. Oczywiście do komfortowego oglądania na TV o przekątnej 32″ lub wzwyż trzeba wykupić konto premium. Bo bez jakości HD się nie obejdzie. Jednak od biedy można pooglądać darmowe materiały, np. kabarety. Oczywiście do dyspozycji dostajemy również Youtube lub takie aplikacje jak TVN Player (do pobrania z AM).

Przeglądarka internetowa działa bez zarzutu. Obsługuje technologię Flash 10.3. Jest ona taka sama jak w telefonach z systemem Android 2.3. Media Droid obsługuje również modemy 3G. Obsługuje on najpopularniejsze modele modemów:

ProducentModelTyp
HuaweiE1750WCDMA
HuaweiE1820WCDMA
HuaweiE173-UWCDMA
HuaweiEC1261CDMA200
HuaweiEC122CDMA200
HuaweiE220WCDMA
HuaweiE173-SWCDMA
ZTEMF633WCDMA
ZTEMF110WCDMA
ZTEMF637UWCDMA

Podsumowanie

Moim zdaniem Media Droid jest produktem wartym polecenia. Jeśli ktoś szuka odtwarzacza multimedialnego/przystawki do telewizora to mogę go polecić z czystym sumienia. Jest to dobra opcja jeśli ktoś czeka na kiedy Google TV zawita do Polski. Media Droid prawi w pełni wykorzystuje możliwości Androida. Niestety trzeba też liczyć się z tym, że niektóre aplikacje mogą mieć problemy z wyświetlaniem. Natomiast niektóre nie będą kompatybilne z Media Droid. Tak czy inaczej warto wypróbować to urządzenie. Ceny też nie są wygórowane. W sklepie Media Tech znajdziemy je za 549 zł. Ceny na Allegro tez nie są wygórowane. Media Droid dostępne jest też w niektórych elektromarketach, np. Media Martk.

Krótki filmik z działania Media Droid znajdziecie na kanale Youtube.

 

Dane techniczne

  • Multimedialne centrum rozrywki oparte na systemie operacyjnym Android 2.3
  • Możliwość wyświetlania obrazu na dużym ekranie telewizora
  • Wbudowany szybki odbiornik WiFi 802.11b/g/n oraz gniazdo sieciowe RJ45 do podłączenia do sieci lokalnej
  • Dodatkowe porty USB umożliwiajace podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak: mysz, klawiatura, modem 3G, dysk HDD, itp.
  • Może pracować jako odbiornik telewizji cyfrowej DVB-T po podłaczeniu DVB-T dongle MT4163
  • Wyjście HDMI dla uzyskania najlepszej jakości obrazu High Definition
  • Pełnowymiarowy pilot zdalnego sterowania
  • Przeglądanie stron www
  • Obsługa Flash 10.3
  • Dostep do portali społecznościowych: Facebook, Twitter, YouTube i innych
  • Zarządzanie pocztą e-mail
  • Obsługa eMagazynów i eBooków
  • Obsługa: Internet Video/Audio/Radio/TV
  • Tysiące darmowych i płatnych aplikacji: gier, narzędzi, wzorów i wielu innych dostępnych w Android Market
  • Procesor: ARM Contex A9, 800Mhz, silnik 3D
  • Pamięć RAM: 512MB DDR2
  • Pamięć wewnętrzna: 2 GB NAND Flash
  • Wbudowany czytnik kart pamięci: SD/MS/MMC o pojemności do 32GB
  • Obsługiwane plik wideo: MKV, ASF, RM, RMVB, MP4, MOV, AVI, WMV, 3GP, DivX
  • Obsługiwane pliki audio: MP3, APE, WMA, FLAC, AAC, AAC +, OGG, WAV
  • Wejścia/wyjścia:
  • 2 porty USB 2.0
  • Wyjście HDMI 1.3
  • Wyjście wideo: YPbPr Component (w tym kompozytowe CVBS)
  • Wyjście SPDIF
  • Wyjście audio stereo RCA
  • Ethernet 100 Mb/s
  • WiFi 802.11b/g/n
  • Możliwość podłaczenia dowolnej klawiatury i myszy USB ( bezprzewodowej lub przewodowej)
  • Zasilanie: zewnętrzny zasilacz 110-240, 1A @ DC 12V 2A
  • Rozmiar: 195x145x30mm

15 comments

  • gamestop near me hiring

    21 lutego 2017 at 16:45

    What makes it so efficient are a few distinct implementations that made
    the distinction between this and different related hack tools.

    Reply

  • abeautifulcake.info

    26 stycznia 2017 at 18:05

    Com se divertindo tanto conteúdo e artigos você já executa em qualquer questões de plagorism ou copyright violação ?
    Meu site tem um monte de exclusivo conteúdo tenho também escrito me ou terceirizado, mas aparece muito disso é ele aparecendo tudo do internet sem meu acordo .
    Você conhece algum soluções para ajudar proteger contra conteúdo de
    ser arrancou ? Eu gostaria certamente agradeço.

    Reply

  • wholesale nfl jerseys

    11 stycznia 2017 at 19:17

    What i don’t understood is if truth be told how you’re not really much more neatly-preferred than you
    may be right now. You’re so intelligent.
    You already know therefore considerably with regards to this matter,
    made me individually imagine it from a lot of various
    angles. Its like men and women aren’t interested except it is one thing to accomplish
    with Lady gaga! Your individual stuffs outstanding.
    All the time take care of it up!wholesale nfl jerseys

    Reply

  • Robert Machnik

    15 kwietnia 2012 at 22:41

    1) wydajność urządzenia wzrasta wraz z ustawieniem mniejszej rozdzielczości ekranu. Test dla 720p dał 9.5fpsa, ale dla 576i już 20 fps.
    2) pilot ma klawisz CVBS, który przełącza tryb HDMI na złącze component, jego przypadkowe naciśniecie wyłączy port HDMI potem możemy rebootować urządzenie, jeżeli chcemy pracować w trybie HDMI
    3) rekomendowaną klawiaturą jest QUARK MT1419, umożliwia ona wybór polskich znaków, zwykła bezprzewodowa z peceta np. Logitech MK250, może nie mieć już polskich znaków i zostanie obcięty zakres mapowania klawiszy (numeryczna klawiatura nie będzie działać).
    4) pilota nie da się odstawić bez niego nie wybierzemy menu lub nie wyłączymy urządzenia.
    5) Quark nie obsługuje klawiszy funkcyjnych i menu (pilota ma taki klawisz)
    6) Ze względu na architekturę płytki urządzenie się przegrzewa i dochodzi do zawieszenia obszaru portu HDMI, po 30 min przerwie jest gotowe do dalszego śmigania prze 3-4 godz. Patrz zdjęcie.
    7) videostreaming wymagający wtyczek odpada, bo musiałyby one być napisane pod android 2.3, a tego jeszcze nie ma na rynku, ale da się to obejść dlatego strona meczyki.pl działa od przypadku
    8) DVB-t działa w sensie technicznym, ale od razu kup sobie dobra antenę i przedłużać USB. Podłączaj w kolejności a) przedłużać USB do media droid, b) potem antenę do tunera c) na następnie tuner do przedłużacza. To małe coś się nagrzewa i zostawienie tunera w porcie USB to pytanie o problemy. Sprawdź antenę czy nie ma zwarcia, bo w 2-3 minuty (od temperatury) spalisz cały tuner.
    9) to czy film 1080p pojedzie płynie zależy od wielu czynników np. liczby niezależnych szczegółów na ekranie, są specjalne filmy testowe, które trwają 30-90sec. Urządzenie nie traci płynności, bo się nie zawiesi, ale całe kwadraty lub piksle będą wypadać. Zmieszasz rozdzielczość i urządzenie jedzie pilnie z filmem, ale to jest 576i
    10) to czy dany dysk HDD pojedzie zależy od jego poboru prądu. Podłącz hub pasywny z gwizdkiem USB, kamerą, a może ci braknąć „juice’u” do twardego dysku, ale to też da się obejść. Kup hub z zasilaczem, tyle, że nie dostaniesz go w ofercie MT, tam są huby USB, ale zasilacz kupujesz osobno.
    11) nie polecam odinstalowywać aplikacji typu embeded tj. skype, facebook itp. to się może skończyć brakiem kompatybilności, a już na pewno nie ruszałbym flasha w wersji 10.2 lub 10.3
    12) w recenzji autora jest dużo na temat kabla HDMI i nie kompatybilnej grze o pojemności powyżej 500mb i to mnie właśnie martwi.

    Reply

    • Maciej Kulesa

      16 kwietnia 2012 at 05:53

      Dzięki za konkretny wpis. Na pewno przyda się osobom, które chcą jeszcze zakupić ten model.
      Jeśli chodzi o strony pokroju http://www.meczyki.pl to nie opisywałem tego bo w tamtym okresie (gdy miałem d testów MT) potrzebny był plugin Vshare. Nie było sensu wpisywać stron, które nie działają bo musiałbym specjalną listę zrobić. Teraz faktycznie meczyki działają bo Vshare ie jest już wymagany. Bardziej jednak interesowałoby mnie działanie http://www.eurosportplayer.pl, a tutaj nie zanosi się na szybkie wsparcie silverlight.
      Co do dysków USB. Testowałem trzy dyski. Dwa 2,5″ (pod jeden port USB) i jeden 3,5″ i nie było problemów. Fakt, że nie równocześnie. Ale chyba nie ma sensu dodawać we wpisie, że może zabraknąć napięcia. To jest rzecz oczywista. 
      I nie wiem dlaczego cię martwią 3 zdania o kablu HDMI :P

      Reply

      • Robert Machnik

        18 kwietnia 2012 at 17:30

        2 porty USB są w środku urządzenia, zobacz foto. Więc są one ukryte (niespodzianka). Ciekawy jest też moduł WI-FI, bo znajduje się on w miejscu gdzie spodziewałbym się gniazda karty SIM. Zainstalowany procesor ARM według mnie jest jedno rdzeniowy i taktowany 800Mhz. Jest to model procesora ustawiony na niskie koszty nie na wydajność. Ścieżki HDMI łączą się prosto z procesorem. Wraz ze wzrostem ciepła w obudowie bez wentylacji procesor obniży temperaturę poprzez wyłączenie się i obserwujesz „zwis”. Moje doświadczenie jest takie, że po podłączeniu kamery USB, klawiatury RF, pasywnego huba USB i pendriva dysk HDD nie mógł się rozkręcić po starcie z braku prądu (nie napięcia). Producent nie podaje parametru prądowego gniazd USB, bo urządzenie ma już jeden hub wbudowany, więc nie może kłamać ze to jest standardowo 2 x 500mA. Zasilacz ma 5V i 2000mA. Zastosowanie USB hub z zasilaniem zdejmuje potrzebę dostarczenia prądu przez urządzenie i tym samym zmniejsza jego zapotrzebowanie na prąd i wydzielane ciepło wraz z przesyłem zasilania. Spekulowałbym, że dostępny prąd dla urządzeń USB wynosi w granicach 430-480 mA. Trzeba tez uwzględnić zapas mocy na zasilaczu, wykorzystywany przy włączaniu i resztę jako rezerwę. 2000mA / 1,41 (pierwiastek z 2) daje realne 1415 mA z czego 480mA to USB co daje reszcie 935 mA. Czyli cała moc energetyczna urządzenia to 5V x 0,935 A =4,67 Wat. Cortex ARM9 w technologi jedno rdzeniowej w wykonaniu 
        TSMC 65G zużywa od 0,4 do 0,5 Wata ww stanie zoptymalizowanym, czyli 4 waty zostaje na pamięć, WI-FI, port HDMI, kontrolery itp. 
        Zaobserwowałem też zjawisko, że klucz Blootooth w gniezdzie USB może zakłócić pracę innego odbiornika RF (np z klawiatury bezprzewodowej) z portu obok. Praca pozostała niezakłócona, gdy którekolwiek z urządzeń było podłączone na 2 m przedłużaczu USB. Interesuj mnie, która wersja MXplayera Wam sie sprawdziła najlepiej, czy ta dla architektury ARMv7 (procesor cortex A9) czy inna?

        Reply

  • Pawel Rbk

    7 lutego 2012 at 18:34

    Witam, Chciałbym wiedzieć jak urządzenie radzi sobie w połączeniu z dedykowanym  DVB-t?

    Reply

  • Maciej Kulesa

    30 stycznia 2012 at 13:16

    Media Droid MT7001 odtwarza płynnie filmy HD1080p. Nie ma problemu z przewijaniem (oczywiście to jeszcze kwestia aplikacji). Na wbudowanej aplikacji „Filmy” nie było żadnych niespodzianek. Jednak polecam bardziej rozbudowane odtwarzacze. 
    Na przykład Meridian nie miał problemów.
    Jeśli chodzi o Quake Live (bo ktoś pytał) nie da rady. Ze względu na próbę instalacji wtyczki *.msi.
    Tak samo bez szans jest http://www.eurosportplayer.pl. Tam próbuje zainstalować silverlight. Nic z tego.

    Reply

  • Ziuwax

    29 stycznia 2012 at 21:06

    Ja również użytkuje to ustrojstwo od kilku tygodni i jestem bardzo zadwolony:)

    Reply

  • Pixel

    24 stycznia 2012 at 20:46

    Użytkuje tego androidboxa od ok miesiąca, głównie właśnie jako odtwarzać multimediów oraz klienta poczty, no ale i czasem do przeglądania www. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, z filmami jakie próbowałem odtwarzać radzi sobie bardzo dobrze, a próbowałem również mkv 1080p. Obecnie przymierzam się jeszcze do zakupu tunera dvb-t który jest kompatybilny z tym urządzeniem. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne.

    Reply

  • Jakub Chrzanowski

    24 stycznia 2012 at 14:51

    Jak ta zabawka radzi sobie z plikami HD? Może jakiś test MKV w H.264 i rozdzielczości 1080p?

    Reply

    • Maciej Kulesa

      24 stycznia 2012 at 15:28

      Tak jak napisałem, na samym początku, wszystko odbywa się w warunkach polowych Jakubie:)
      Nie mam dostępu do dysku z filmami 1080p na tą chwilę. Jutro albo pojutrze przetestuje.
      Póki co to na szybko kiedyś puszczałem Kac Vegas 720p, szło płynnie. Tyle mogę wypowiedzieć się o lepszej jakości niż DVD.

      Reply

    • krezi

      25 stycznia 2012 at 10:49

      Bardzo dobrze sobie radzi :) Testowałem parę pozycji w połączeniu z mxplayerem i jestem zadowolony :)

      Reply

  • krezi

    24 stycznia 2012 at 14:05

    Bardzo fajny sprzęt. Używam od dawna i sobię chwalę :) Tak w ogóle to ciekawa recenzja.

    Reply

    • Maciej Kulesa

      24 stycznia 2012 at 14:40

      Jeśli chciałbyś dodać coś do recenzji to pisz śmiało. Dzięki za komentarz.

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.