NewsDefender Windows 10 – czy zastąpi inne antywirusy?

Paweł12 marca 20205 min

Antywirus, przydatny program, który chroni komputer przed niepożądanym oprogramowaniem. Użyteczny i podnoszący bezpieczeństwo systemu i danych, które przechowujemy na komputerze. Czy jednak niezbędny?

Z artykułu w portalu lenovozone.pl dowiecie się co zrobić, kiedy chcemy wyłączyć lub zmienić działający program przeciw wirusowy.

Na początek kilka słów o tym czym faktycznie jest Windows Defender. Po raz pierwszy pojawił się w zamierzchłych czasach, na początku XX stulecia, jako darmowy program chroniący komputer przed oprogramowaniem spyware i działał na tyle dobrze, że postanowiono dodawać go do kolejnych wersji systemu Windows – Vista i XP.

Jednocześnie mając świadomość potencjału jaki ze sobą niesie, znacząco poszerzano jego możliwości i inwestowano w rozwój, tak by stał się pełnoprawnym antywirusem, co finalnie udało się od wersji Windows 8.

To właśnie wtedy Windows Defender zastąpił w systemie Microsoft Security Essentials.

W powszechnie dostępnej teraz “Dziesiątce”, ustawienia i funkcjonalności antywirusa zarządzane są przez Windows Defender Security Center, a interfejs programu wzbogacono o nowe logo.
Liczne testy przeprowadzone na przełomie 2018 i 2019 roku dowiodły bardzo wysoką wydajność systemu w zakresie wykrywania niebezpiecznego oprogramowania, ataków zewnętrznych czy też diagnozowania podejrzanych adresów URL. Nic dziwnego zatem, że wraz z edycją Windows 10, program ten jest pełnoprawnym składnikiem systemu.

Mimo szeregu zalet i potwierdzonej skuteczności Windows Defendera może się zdarzyć, że zdecydujemy się na inne oprogramowanie bądź po prostu chcielibyśmy pozbyć się działającego w tle antywirusa. Nie wnikając jakie kierują Wami pobudki,  podpowiemy jak wyłączyć WIndows Defender, przestrzegając jednocześnie, by likwidując działanie jednego antywirusa, koniecznie zaopatrzyć się w drugi.

Więcej na ten i inne tematy dotyczące bezpieczeństwa komputera dowiesz się odwiedzając stronę www.lenovozone.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}