NewsUchwyty do telefonu – jak wybrać najlepszy?

Paweł11 marca 20209 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/uchwyty-2020-telefon.jpg

Telefon stał się akcesorium, bez którego nie możemy już wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Przydaje się w pracy, w domu, a nawet w podróży.

W przestrzeni samochodu wykorzystanie smartfonów bywa mocno utrudnione i ograniczone – ze względu na restrykcyjne przepisy oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo – nasze i innych użytkowników drogi.

Często jednak telefony służą nam na przykład jako nawigacja. Aby poprawić ich funkcjonalność, warto wykorzystywać specjalne uchwyty, na których chcielibyśmy się dziś skupić, pokazując różne warianty i dostępne rozwiązania.

uchwyty do telefonu

Do czego może się przydać telefon w samochodzie?

Smartfon w samochodzie może być jednak używany również na wiele innych sposobów. Jako nawigacja sprawdza się wręcz perfekcyjnie. Korzysta z niego szerokie grono kierowców, których pojazdy nie są wyposażone w dedykowane rozwiązania, dostarczane w wyposażeniu pojazdu przez producenta.

Oprócz tego telefony często używa się jako odtwarzacze muzyczne, zastępujące zestawy audio. Nowoczesne modele mają świetne parametry i bez trudu możemy za ich pomocą słuchać ulubionych utworów – bezpośrednio z pamięci urządzenia lub przez Internet, używając odpowiednich aplikacji.

Nie można też zapominać o wykorzystaniu telefonu jako urządzenia do przyjmowania i wykonywania połączeń głosowych – stanowi to przecież najważniejszą funkcję każdego telefonu.
Odpowiednie umocowanie telefonu to podstawa. Jak to zrobić najlepiej? Przyda się niewątpliwie dobrej jakości uchwyt, jak te, które oferuje sklep komputerowy AkcesoriaMarket.pl, pełen akcesoriów i sprzętów najwyższej klasy.

uchwyt telefon

Rodzaje uchwytów do telefonu

Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniają wiele mocno zróżnicowanych uchwytów, które z łatwością sprostają różnorodnym wymaganiom.

Do najczęściej stosowanych zalicza się uchwyty:

  • z przyssawką na szybę,
  • do kratki nawiewu,
  • magnetyczne na deskę rozdzielczą,
  • maty antypoślizgowe.

Uchwyty z przyssawką kojarzymy wszyscy – w pewnym momencie należały do najpopularniejszych modeli. Ich wielką zaletą jest prosty montaż oraz niezmiernie wygodna regulacja ustawienia. Główną wadą rozwiązania jest duże prawdopodobieństwo odklejenia się przyssawki, zwłaszcza jeśli uchwyt został niewłaściwie zamocowany. Może być to groźne, zwłaszcza podczas wypadku.

Niewielkie uchwyty montowane do nawiewu są dyskretne i nie ograniczają widoczności. Niestety duży telefon znacząco pogarsza w tym przypadku wentylację w pojeździe. Dodatkowo zachodzi też ryzyko znaczącego nagrzania obudowy smartfona, co może doprowadzić do awarii urządzenia.

Dużą popularnością w ostatnim czasie zaczęły cieszyć się uchwyty magnetyczne mocowane na desce rozdzielczej. Wykorzystuje się w nich mocne magnesy, które stabilizują telefon i utrzymują go w preferowanym miejscu. Zdarza się jednak, że obudowa telefonu utrudnia stosowanie takiego rozwiązania – wówczas może on łatwo odpaść.

Maty antypoślizgowe montuje się prosto i wygodnie na desce rozdzielczej. Niestety nie należy ona do najmocniejszych mocowań, co może na przykład zwiększać ryzyko obrażeń w razie wypadku lub też utrudnić korzystanie z nawigacji.

Uchwyty do telefonu – zwiększenie wygody dla każdego

Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy może znaleźć rozwiązanie, które sprawdzi się we wnętrzu samochodu
Uchwyty usprawniają korzystanie z urządzenia oraz zwiększają bezpieczeństwo. Warto zatem dokładnie rozważyć różne sposoby montażu i wybrać ten optymalny. Później pozostaje już tylko życzyć: szerokiej drogi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}