Wpis sponsorowanyGdzie powinni szkolić się elektronicy?

Paweł23 września 202110 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/gdzie-powinni-szkolic-sie-elektronicy.jpg

Dynamiczne zmiany i nieustanna ewolucja technologii wykorzystywanych w branży elektronicznej to trend, który w najbliższych latach będzie się w dalszym ciągu pogłębiał i intensyfikował. Wynika to z faktu, że coraz więcej dziedzin naszego życia ulega elektronizacji, w efekcie czego zauważalnie wzrastają także wymagania stawiane producentom elektroniki w zakresie jakości i trwałości wytwarzanych podzespołów oraz produktów.

Aby spełnić współczesne standardy jakościowe, firmy produkcyjne powinny inwestować w nowoczesne urządzenia i linie produkcyjne, wskazane jest także odpowiednie przeszkolenie wszystkich pracowników w zakresie aktualnie obowiązujących norm, standardów oraz najnowszych technologii produkcji elektroniki. Wybór firmy szkoleniowej nie może być jednak przypadkowy ani uzależniony wyłącznie od kosztów. Decyzja w tym zakresie powinna być zawsze przemyślana i racjonalna, aby wydatki poniesione na szkolenia dla pracowników przełożyły się na jak największe korzyści. O czym zatem należy pamiętać, wybierając firmę szkoleniową?

Szkolenia dla elektroników – rodzaje

Zarówno doświadczeni elektronicy, jak i osoby dopiero rozpoczynające pracę w branży elektronicznej, mają możliwość skorzystania z szerokiej gamy ofert obejmujących dedykowane szkolenia zawodowe i kursy doszkalające. Dzięki uczestnictwu w nich można zdobyć nowe kompetencje zawodowe w konkretnej dziedzinie lub rozwijać się zawodowo na bieżącej ścieżce kariery.

Dostępne na polskim rynku szkolenia dla elektroników można podzielić na dwie zasadnicze grupy. Do pierwszej zaliczają się wszystkie szkolenia IPC, dzięki którym można uzyskać międzynarodowy certyfikat Specjalisty IPC albo Trenera IPC. Drugą grupę stanowią natomiast pozostałe szkolenia dla elektroników, czyli wszystkie te, po których ukończeniu nie uzyskuje się certyfikatu IPC.

Szkolenia IPC

Obowiązujące aktualnie normy oraz standardy IPC opracowano w celu możliwie największego ujednolicenia zasad produkcji urządzeń i podzespołów elektronicznych na skalę międzynarodową. Korzystanie ze standardów IPC pozwala w dużym stopniu uprościć proces komunikacji między wytwórcami elektroniki niezależnie od kraju, w którym dana firma prowadzi działalność, nie jest to jednak jedyna korzyść z wdrożenia norm IPC. Ogromne znaczenie ma także to, że dzięki zastosowaniu międzynarodowych standardów IPC można precyzyjnie wskazać, jakie metody produkcji lub system kontroli jakości zostały użyte w konkretnym przypadku.

Szkolenia autorskie

Autorskie szkolenia dla elektroników są dostępne w ofercie niewielu firm szkoleniowych, ponieważ są to zazwyczaj dedykowane, specjalistyczne kursy dla elektroników, obejmujące dość wąskie dziedziny wiedzy branżowej. Jedną z firm prowadzących szkolenia tego typu jest PB Training – wewnętrzna struktura uznanej na polskim i międzynarodowym rynku firmy PB Technik, zajmującej się dostarczaniem nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań dla producentów elektroniki.

Autorski program szkoleniowy, który jest obecnie dostępny w ofercie PB Training, to dedykowane szkolenie dla pracowników, którzy chcą się przygotować do objęcia funkcji Koordynatora ESD. Szkolenie to zostało przygotowane na podstawie obowiązujące aktualnie międzynarodowe normy PN-EN 61340-5-1, PN-EN 61340-5-2 i ANSI/ESD S.20.20-2007.

Szkolenia dla elektroników w PB Training – korzyści

Oferta PB Training obejmuje szeroki, zróżnicowany wybór szkoleń dla elektroników, obejmujący zarówno standardy IPC, jak i szkolenia autorskie. Wszystkie kursy prowadzą wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie praktyczne w branży elektronicznej i doskonałe przygotowanie w zakresie merytorycznym oraz dydaktycznym. W rezultacie zdobywana wiedza nie jest wyłącznie teoretyczna, a ukierunkowana na praktyczne zastosowanie uzyskanych w trakcie szkolenia informacji.

Pełna oferta Centrum Szkoleniowego PB Training, obejmująca różnego rodzaju specjalistyczne szkolenia dla elektroników, jest dostępna na stronie internetowej https://pbtraining.com.pl/pl/szkolenia. Zachęcamy do jej odwiedzenia i zapoznania się z aktualnie prowadzonymi szkoleniami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.