AplikacjeGetthebox – co warto wiedzieć?

Paweł16 kwietnia 202010 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/getthebox.jpeg

Getthebox kojarzy nadawców z kierowcami. Z jednej strony mogą to być osoby prywatne, ale również hurtownie części czy sklepy internetowe; z drugiej zarówno firmy transportowe, jak i… praktycznie każdy kto ma samochód.

Aplikacja opiera się na schemacie: jadę – widzę – zabiorę.  Nadawcy szacują, ile mogą zapłacić za przewóz. Jeśli zaniżą cenę, nikt nie weźmie ich przesyłki, ale jeśli będzie im zależało, to często dopłacą za szybką dostawę.

Getthebox w Inter Cars.

Inter Cars to hurtownia części samochodowych notowana na GPW, która posiada ponad 250 filii w całej Polsce. Startup wprowadził swój produkt do jednej z nich – we Wrocławiu. Kiedy pojawia się potrzeba transportu towaru do klientów, pracownik Inter Cars używa panelu, przez który wystawia zlecenie przewozu do portalu Getthebox. Przyjmują je kierowcy odpowiednio zweryfikowani (dowodem osobistym, dokumentem potwierdzającym adres zamieszkania oraz kontem bankowym). Co z kolei daje, że aplikacja staje się bardzo bezpieczna dla klientów Inter Cars.

Dlaczego szybki transport jest tak ważną kwestią dla firm dystrybuujących części samochodowe?

Często zdarza się, że w warsztatach samochodowych potrzeba części na już, bo klient czeka na auto. Getthebox zapewnia taką usługę.

W przypadku drobnej awarii auta na drodze jest teraz możliwość dostarczenia przesyłki i naprawienia usterki we własnym zakresie. Gdy awaria samochodu jest poważniejsza można wówczas znaleźć transport dla siebie i samochodu, bo laweciarz akurat jechał w tym samym kierunku.

Jak zapewnić bezpieczeństwo paczek?

Użytkownik jest weryfikowany przesyłając skanem dowód osobisty, dokument potwierdzający adres zamieszkania oraz podając nr konta, który jest potrzebny do przelewów bezgotówkowych.

Tożsamość jest też weryfikowana przez numer telefonu, który jest przypisany do konkretnej osoby. Jednak nawet jeśli paczka nam zginie, to nie zostajemy na lodzie.

Sprawa jest zgłaszana na policję po uprzednim zablokowaniu użytkowników związanych ze zleceniem. Jeśli sprawa się wyjaśni i znajdzie się zguba to tematu nie ma, jeśli jednak nie, to Getthebox odda poszkodowanemu do 500 zł odszkodowania.

To w kontekście osób prywatnych – oferta dla firm jest już bardziej rozbudowana. Te mają ubezpieczenie OC Przewoźnika, które może pokryć straty, np. w razie wypadku.

Użytkownicy muszą mieć na uwadze, że w przypadku ważnych i drogich rzeczy, powinni legitymować kierowców, czy zapisywać numery rejestracyjne. Jeśli ktoś będzie chciał oszukać to i tak oszuka, Getthebox postara się to utrudnić lub uniemożliwić

Gdzie w przyszłości możemy zobaczyć Getthebox?

Rozwój startupu ma się kręcić wokoło motoryzacji. Getthebox chce nawiązać współpracę ze sklepami internetowymi, handlarzami aut, handlarzami części, a także warsztatami. Kooperacją zainteresowane mogą być również sklepy meblarskie. Tu jednak duża odpowiedzialność spoczywa na samych kierowcach, którzy muszą być pewni, że dany artykuł zmieści się w ich samochodzie.

Getthebox nie jest pierwszym tego typu pomysłem na polskim rynku. Pojawiły się tu wcześniej Jade-Zabiore czy Poyade. Nieco inaczej działa Travelpost, który koncentruje się na podróżach samolotem.

W 2020 roku startup chce pozyskać około 100 000 użytkowników na rynku krajowym oraz użytkowników polskich, którzy żyją w Niemczech. Ponadto chcą nawiązać około 50 partnerstw z komisami, hurtowniami części, handlarzami, firmami transportowymi, sklepami e-commerce.

Następnie w roku 2021 chcą skalować biznes na kraje Unii europejskiej, zaczynając od Niemiec Anglii Francji i Ukrainy.

Aplikacja do ściągnięcia w Google Play oraz App Store

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.getthebox.gettheboxapp

iOS: https://apps.apple.com/pl/app/getthebox/id1439490396?l=pl

Więcej na:

www.getthebox.eu

https://www.facebook.com/gettheboxapp/

Zespół Getthebox

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}