NewsXiaomi Mi 10 Pro – kolejny potężny flagowiec z Chin!

Paweł21 kwietnia 202011 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/xiaomi.jpeg

Marka Xiaomi z roku na rok zyskuje na popularności nie tylko w Chinach skąd się wywodzi, ale również na rynkach międzynarodowych. Również w naszym kraju coraz więcej konsumentów wybiera produkty tej firmy, oferującej wysokiej klasy sprzęt mobilny i nie tylko. Pod koniec marca tego roku do sprzedaży trafił kolejny flagowiec marki Xiaomi – Model Mi 10 Pro. Co oferuje ten sprzęt?

Xiaomi Mi 10 Pro zaprezentowany został pod koniec marca 2020 roku. Urządzenie to wycenione w naszym kraju na około 4 400 złotych reklamowane jest przez producenta mianem najpotężniejszego flagowca na rynku, który w rozsądnej cenie może konkurować z taki smartfonami jak Huawei P40 Pro czy Samsung S20 Ultra, kosztującymi w Polsce znacznie więcej. Xiaomi Mi 10 Pro wyposażony został w czterosensorowy aparat fotograficzny 109 megapikseli pozwalający na nagrywanie sekwencji wideo nawet w jakości 8K, dziesięciokrotne przybliżenie hybrydowe oraz niezwykle wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 864 z chłodzeniem cieczą. Co jeszcze zaoferuje nam ten flagowiec od Xiaomi?

Niezwykle wydajne podzespoły Xiaomi Mi 10 Pro i wyraźny wyświetlacz

Dokładna specyfikacja techniczna smartfona Xiaomi Mi 10 Pro obejmuje 6,67-calowy ekran AMOLED pracujący w rozdzielczości 2 340 × 1 080 pikseli przy zagęszczeniu rzędu 386 ppi. Zajmuje on aż 89% powierzchni przedniego panelu telefonu, co jest imponującym wynikiem. Wyświetlacz przed zarysowaniami chroni powłoka Corning Gorilla Glass piątej generacji. Nad wydajnością nowego smartfona Xiaomi Mi 10 Pro czuwa szybki, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 865 wykonany w 7 nanomilimetrowym procesie produkcji. W porównaniu z poprzednią generacją układu producentowi udało się polepszyć wydajność ogólną o 25% przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii o 25%. Składa się on ze rdzeni Qualcomm Kryo 585 do 2,84 GHz i wspierany jest przez aż 8 GB szybkiej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR5, zapewniającą o niespełna 30% wydajniejszą pracę w porównaniu z kośćmi LDRRR4. Na pliki przygotowano natomiast aż 256 GB pamięci UFS3.0. Wszystkie podzespoły chłodzone są cieczą. Sama komora waporyzująca ma niezwykle dużą powierzechenie, a w połączeniu z sześcioma warstwami grafenu, inteligentną kontrolą temperatury oraz wydajnym żelem przenoszącym ciepło zapewnia obniżkę temperatury procesora nawet do 10 stopnii Celsjusza. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o nadmierne przegrzewanie się naszego smartfona, które jest nie tylko niekomfortowe, ale również negatywnie wpływa na żywotność podzespołów bazowych smartfona.

Gratka dla fanów fotografii mobilnej

Fani fotografii mobilnej ucieszą się z obecności czterosensorowego aparatu głównego. Pierwsza optyka oferuje matrycę 108 megapikseli z ośmioma soczewkami przy wielkości jednego piksela rzędu 0,8 µm, przesłonę f/1.69 i pięćdziesięciokrotny zoom cyfrowy oraz dziesięciokrotny zoom optyczny. Aparat do wykonywania portretów zapewni nam matrycę 12 megapikseli przy wielkości piksela 1,4 µm oraz laserowy autofokus. Trzeci obiektyw to aparat szerokokątny z matrycą 20 megapikseli, mogący pochwalić się kątem widzenia rzędu niespełna 120° i przesłoną f/2.2. Czwarta optyka to teleobiektyw z matrycą 8 megapikseli, wielkością piksela rzędu 1 µm oraz przesłoną f/2.4 i laserowym autofokusem. Nad niezwykle wyraźnym ekranem zastosowano natomiast kamerkę do wideorozmów i zdjęć typu selfie z optyką 20 megapikseli, mogącą nagrywać w rozdzielczości 1 920 × 1 080 pikseli.

Obsługa łączności 5G i wsparcie dla technologii szybkiego ładowania

Dla wielu użytkowników niezwykle istotną kwestią okaże się obecność technologii szybkiego ładowania baterii Li-Po o pojemności 4 500 mAh. Quick Charge 4+ to inteligentne, błyskawiczne uzupełnianie energii do 100% nawet w trzy kwadranse. Ładowanie przewodowe obydwa się przy napięciu 30W, a bezprzewodowe przy 5W. W zestawie zraz z urządzeniem Xiaomi Mi 10 Pro znajdziemy ładowarkę 65W, współpracującą z protokołami PD i PPS, dzięki czemu nada się również do zasilania laptopów, notebooków czy tabletów. Co ważne, szybkie ładowanie tego smartfona zostało certyfikowane przez TÜV Rheinland Fast Charge 3.0. Xiaomi Mi 10 Pro to urządzenie wspierające najnowsze standardy łączności. Smartfon może współpracować z siecią 5G oraz Wi-Fi 6, których maksymalna przepustowość  wynosi aż 9.6Gbp/s, czyli o prawie 300% więcej niż w przypadku poprzednich generacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}