NewsPozostałe urządzeniaUrządzeniaGoogle Glass powraca. Wyniki są rewelacyjne!

Maciej Kulesa18 lipca 2017212 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/07/google-glass-new-1024x538.jpg

Wydawało się, że projekt Google Glass umarł i nie powstanie podobny w najbliższym czasie. Od samego początku Google miało problemy z pokazaniem klientom praktycznej strony okularów, ale największą zmorą była prywatność związana z obrazem, który jest przechwytywany. To wszystko i wiele innych czynników spowodowały, że urządzenie powoli znikało z rynku i zapominaliśmy o nim. Jednak samo Google nie zapomniało i co więcej, nigdy nie zaprzestało produkcji okularów Glass. Cały czas dostarczano je do klientów, ale postawiono na większe przedsiębiorstwa i specjalizacje.

Dziś zapowiedziano oficjalny powrót z nową edycją Google Glass Enterprise Edition, nad którą pracuje Alphabet X. Łatwo domyślić się do kogo skierowane są nowe okulary. Nie jest to urządzenie dla rynku konsumenckiego, ale idealnie sprawdza się podczas produkcji i w różnych specjalizacjach. Nowa wersja Google Glass Enterprise Edition ma ułatwić  pracownikom lepiej wykonywać swoje zadania. W tym przypadku nie są to puste hasła i Google ma już pewne argumenty. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie.

Po lewej stronie znajduje się instrukcja obsługi silnika, którą omawiali mechanicy GE. Teraz korzystają z Glass Enterprise Edition po prawej stronie. Jest różnica, musicie to przyznać. Firma GE była jedną z pierwszych, która postanowiła zaufać okularom Google i zwiększyła efektywność o około 8 – 12%. Teraz do wspomnianej firmy dołączyło ponad 50 kolejnych, w tym:  AGCO, DHL, Dignity Health, NSF International, Sutter Health, The Boeing Company i Volkswagen.

Dzięki Google Glass firmie AGCO udało się zmniejszyć  czas produkcji o 25 procent. Natomiast DHL poprawiło swoją efektywność dostaw o 15%! Są to rewelacyjne wyniki i nie dziwię się, że Google celuje teraz w ten rynek, bo w tym segmencie łatwiej będzie znaleźć partnerów. Jednak to nie wszystko, bo okulary pomagają również lekarzom. Google Glass zredukowały czas pracy z dokumentami, co przełożyło się na efektywniejszą pracę z pacjentami. Podobno, dzięki okularom, spędzają z nimi około 50% więcej czasu.

Nowa wersja Google Glass będzie przeprojektowana, tak by była lżejsza i wygodniejsza podczas dłuższej pracy. Dodatkowo ma być bardziej przyjazna dla oka innych pracowników, klientów lub pacjentów. Największy nacisk będzie położony na trwałość, tak by okulary wytrzymywały trudne warunki pracy. Jednocześnie mają być lekkie i wygodne w przypadku dłuższego użytkowania.

Wygląd i wygoda to nie wszystko, bo równie ważnym elementem składowym jest oprogramowanie. Tutaj powiedziałbym nawet, że oprogramowanie jest ważniejsze, bo bardziej wpływa na efektywność pracy w poszczególnych segmentach. DHL korzysta z rozwiązania Ubimax with Glass, które w czasie rzeczywistym podpowiada pracownikom gdzie mają umieścić paczki. Taka pomoc wizualna w formie instrukcji wyświetlanych w okularach pozwala na szybsze umieszczenie paczek na odpowiednich wózkach.

Z kolei firma GE korzysta z rozwiązania programistów Upskill. Dzięki ich oprogramowaniu pracownik nie musi przerywać pracy, by sprawdzić w instrukcji obsługi, czy wszystko przebiega dobrze. Wystarczy spojrzeć na wcześniej wrzucone zdjęcie, które pokazuje potężną instrukcję zastąpioną okularami Google Glass. Dedykowana aplikacja wyświetla przed oczami pracowników filmiki z instrukcjami, a także komentarze i obrazy. Wygodniej się nie da.

Służba zdrowia również posiada dedykowane rozwiązanie dzięki firmie Augmetix. Dzięki aplikacji tzw. “a remote scribe” sporządzanie notatek jest zdecydowanie szybsze. Odbywa się w tle, podczas rozmowy z pacjentem i bez konieczności przerywania badania. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszono czas spędzony na wpisywaniu notatek i innych prac administracyjnych z 33% do mniej niż 10% w ciągu dnia.

źródło

2 comments

  • Robert Urbanowski

    21 września 2017 at 22:50

    ciekawe ciekawe, mam nadzieję tylko iż nie są tak nieprzyjemne dla oczu jak kinowe 3D z którymi 5min nie idzie wysiedzieć jak dla mnie

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}