AplikacjeGoogle Podcasts – gigant idzie po słuchaczy. Czy warto instalować?

Maciej Kulesa20 czerwca 20186 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/podcast-e1493113202359.jpg

W końcu Google uwalnia sekcję podcastów i wprowadza niezależną aplikację. Wcześniej słuchanie takich treści było możliwe tylko z poziomu Muzyki Google i to nie w naszym kraju. Oczywiście chodzi tutaj o rozwiązania Google, bo podcasty można było słuchać na wiele innych sposobów. Tutaj jednak rozchodzi się o algorytmy giganta, które mają ułatwić życie słuchaczom. Dzięki nim użytkownicy mają otrzymywać lepsze wyniki i lepiej dobrane treści do słuchania. Tak jak w przypadku innych znanych rozwiązań Google, tak tutaj również Google Podcast ma się uczyć preferencji słuchaczy.

Google Podcast jest oczywiście do pobrania za darmo ze sklepu Google Play. Czy warto ją jednak pobierać? Moim zdaniem tak, żeby sprawdzić i przekonać się o jej prostocie. Nie jest to najlepsza aplikacja do słuchania podcastów, ale jest darmowa i warto zobaczyć. Na pewno jej siłą jest prostota i obsługa Asystenta Google. Tak, dla nas jest to jeszcze melodia przyszłości, ale już nie tak odległej. W Google Podcasts brakuje mi obsługi Chromecast, przynajmniej mi się nie pojawiła taka funkcja.

Osoby namiętnie słuchające podcastów raczej nie przesiądą się na tę usługę i w większości zostaną chociaż by z Pocket Casts. Ja z ciekawości będę sprawdzał rozwiązanie Google i może przekonam się do ich algorytmu. Nie jestem dobrej myśli, bo nowe Google News (Wiadomości Google) nie są dobrą reklamą takiego podejścia. Ciężko nauczyć algorytm podejścia do użytkownika i czasami wypluwa dziwne informacje. Wolę jednak poczekać z oceną Google Podcasts.

Tutaj znajdziecie ciekawe aplikacje do słuchania podcastów. W tekście wrzuciłem również kilka rekomendacji, ale w międzyczasie trochę się zmieniło i na ten moment mam inne odczucia względem niektórych treści. To jednak nie zmienia faktu, że warto zacząć przygodę z wymienionymi tam osobami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}