GoogleNewsTelefonyUrządzeniaGoogle pracuje nad budżetową wersją smartfona Pixel?

Maciej Kulesa2 czerwca 20187 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/google-pixel-3-koncept.jpg

W sieci pojawiła się bardzo ciekawa informacja. Możliwy jest scenariusz, w którym Google pracuje nad urządzeniem mobilnym ze Snapdragonem 710. Oczywiście, tutaj możemy tylko spekulować, że chodzi o smartfona i serię Pixel. Jednak ostatnie ruchy Google (czyt. usunięcie zakładki z tabletami ze swojej strony) pokazują, że raczej nie ma mowy o sprzęcie z większą przekątną ekranu. Według autora poniższego wpisu, Google zaprezentuje tańsze urządzenie mobilne w pierwszej połowie 2019 roku. Jednak w sieci pojawiają się również inne, równie ciekawe plotki.

Gigant może pokazać średniaka z logo Pixel jeszcze w tym roku, ale niekoniecznie z procesorem Snapdragon 710. Natomiast wyżej opisywany sprzęt mógłby być drugą generacją tańszych smartfonów. Taki scenariusz również jest prawdopodobny. Moim zdaniem byłby to dobry ruch ze strony Google. Życzyłbym sobie żeby takie sprzęty trafiały również do Polski. To jednak melodia przyszłości, może niedalekiej, ale ciągle przyszłości. W końcu nie doczekaliśmy się jszcze żadnego reprezentanta z tej serii, przynajmniej nie oficjalnie. Wszystko może się zmienić wraz z premierą Asystenta Google w Polsce. Beta testy mogą zmienić podejście Google do naszego rynku. Chyba tylko tego brakuje do oficjalnej premiery smartfonów Pixel w naszym kraju.

Smartfon Google Pixel ze Snapdragonem 710 byłby ciekawym rozwiązaniem. Procesor ten jest dosyć wydajną jednostką, która zastępuje zasłużonego Snapdragona 660. Pierwszym smartfonem z nowym procesorem jest świeżo zaprezentowany Xiaomi Mi 8 SE. Podejrzewam, że przyjmie się na rynku rewelacyjnie. Już pierwsze komentarze o tym świadczą. Google ze swoim tańszym Pixelem dotarłoby do większej grupy odbiorców i tym samym zwiększyło udział wirtualnego asystenta. To też ma znaczenie, bo takie usługi będą coraz cenniejsze.

Dziwi mnie tylko pewien fakt, a raczej podejście Google jeśli to wszystko prawda. Snapdragon 710 będzie na topie w tym roku, ale kolejny przyniesie nowsze i lepsze rozwiązania. Trochę brakuje w tym sensu, by wypuszczać w przyszłym roku nowego smartfona z zeszłoroczną jednostką. Google zmienia swoje podejście już w tym roku i smartfony Pixel mają być zaprezentowane szybciej niż planowano. Wcześniej sądzono, że premiera odbędzie się pod koniec roku. Snapdragon 845 dalej byłby ciekawym rozwiązaniem, ale przed nim rysowałaby się już wizja jego następcy. To nie wpływa dobrze na sprzedaż flagowców. Google może planować premierę wcześniej. Dlatego dziwne by było żeby gigant myślał o smartfonie z zeszłorocznym procesorem. Być może wszystko się zmieni i w przyszłym roku zobaczymy „budżetową” wersję Google Pixel z następcą Snapdragona 710.

Główne zdjęcie przedstawia koncept Google Pixel 3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.