GoogleTelefonyUrządzeniaGoogle już jutro przejmie dział smartfonów HTC?

Maciej Kulesa20 września 20174 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/htc-u.jpg

Według GSMArena i Evleaks już jutro może dojść do ciekawej sytuacji, bo Google może przejąć cały dział smartfonów HTC. O tym spekulowano już od dawna i wielu specjalistów stwierdziło, że Google postąpiło z HTC tak samo, jak Microsoft z Nokią. Sytuacja wygląda bardzo podobnie, ale nie jest identyczne, więc nie do końca podzielam te opinie. W końcu Microsoft wpuścił do Nokii swojego człowieka, który był fanem systemu Windows Phone i to zabiło tamtejszą markę.

Tutaj może być inaczej, ale trzeba jednak pamiętać, że Google już wcześniej miał epizod z przejęciem jednego producenta – Motorolę. Nie wyszło im to na dobre, ale na szczęście nie pogrzebało też marki, bo obecnie Lenovo Motorola ma się dobrze i w jakimś stopniu liczy się na międzynarodowej arenie.

Jeśli do takich ruchów dojdzie w dniu jutrzejszym, to będziemy mogli mówić o kolejnym kroku w kierunku podboju rynku smartfonów. Co prawda, HTC całkowicie nie zniknie z rynku, bo mają skupić się na technologii rozszerzonej rzeczywistości, w którą zainwestowali ostatnio niemałe pieniądze. Jednak Google zapewne przejmie działy związane z produkcją i rozwojem smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

źródło: GSMArena i Evleaks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020