GoogleNewsGoogle w połączeniu ze sztuczną inteligencją tworzy świetne zdjęcia.

Maciej Kulesa15 lipca 201715 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/07/google-machine-learning-1024x512.jpg

Od dawna wiadomo, że Google pracuje nad sztuczną inteligencją i rożnymi dziedzinami, które wchodzą w jej skład. Jedną z nich jest Machine learning, której efekty można poznać dzięki nowemu eksperymentowi. Hui Fang – jedna z osób odpowiedzialna za oprogramowanie w zespole Machine Perception firmy Google przedstawia projekt, w którym sztuczna inteligencja tworzy ciekawe fotografie z wykorzystaniem zdjęć z Street View.

Oprogramowanie wykorzystuje technikę uczenia maszynowego  do skanowania tysięcy zdjęć Street View. W przypadku, gdy znajdzie zdjęcia o sporym potencjale przekształca je w ładną panoramę. Oprogramowanie ma naśladować sposób pracy profesjonalnego fotografa i chyba wywiązuje się z zadania. Oczywiście, to jest wielkie uproszczenie i musielibyśmy się bardziej zagłębić w temat, by zrozumieć pracę całego projektu. Jednak wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by zobaczyć, że sztuczna inteligencja robi wrażanie.

Przykładowe zdjęcia można zobaczyć na stronie projektu Google. Co ciekawe, zespół odpowiedzialny za całe zamieszanie pokusił się o ocenę zdjęć i postanowili wykonać Test Turinga.

 • 1: Point-and-shoot without consideration for composition, lighting etc.
 • 2: Good photos from general population without a background in photography. Nothing artistic stands out.
 • 3: Semi-pro. Great photos showing clear artistic aspects. The photographer is on the right track of becoming a professional.
 • 4: Pro.

źródło: Google

One comment

 • JelNiSław

  15 lipca 2017 at 22:35

  Fajne, fajne…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.