Wpis sponsorowanyGry strategiczne – dlaczego warto?

Paweł10 kwietnia 20198 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/gry-strategiczne.jpg

Gry komputerowe cieszą się bardzo różnicowanymi opiniami samych graczy, jak i rodziców młodszych dzieci pochłoniętych rywalizacją. Jedni uważają gry komputerowe za ciekawą formę rozrywki, inni uważają, że gry komputerowe nie niosą w sobie żadnej korzyści i uzależniają graczy niczym hazard. Na tym tle nieco inaczej prezentują się gry strategiczne, które są najbardziej cenione i spotykają się ze stosunkowo najmniejszą krytyką. Jakie są więc zalety gier strategicznych na PC?

  1. Gry strategiczne to jeden z najbardziej cenionych typów gier komputerowych.
  2. Tego typu gry to nie tylko ciekawa rozrywka, lecz także sposób na rozwój kompetencji związanych z analizą i umiejętnością wyciągania wniosków.

Gry strategiczne – planuj, analizuj, działaj

Gry strategiczne oparte są przede wszystkim na działaniach gracza, który musi wykazać się logiczną analizą sytuacji, zdolnością przewidywania oraz umiejętnością wprowadzania pożądanych zmian. Taktyka to kluczowa umiejętność, którą rozwijają gry strategiczne.

Pod tym względem jawią się one jako zdecydowanie bardziej rozwijające od gier komputerowych bazujących jedynie na wykonywaniu szybkich i sprawnych ruchów lub sprawdzających refleks gracza. Gry strategiczne na PC rozwijają zdolność krytycznego myślenia, umiejętność analizy aktualnej sytuacji, przeprowadzania logicznego wnioskowania. To wszystko są kompetencje bardzo cenione we współczesnym świecie.

Rodzaje gier strategicznych

Gry strategiczne różnią się od siebie przede wszystkim pod dwoma względami. Jednym z nich jest tematyka gry. Obecnie bardzo popularne są gry strategiczne wojenne, natomiast dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony graczy cieszą się również gry opierające się na budowie i rozwoju miast, plemion czy osad.

Nie można także zapominać o strategicznych grach planszowych, te jednak cieszą się zainteresowaniem mniejszego i nieco starszego grona graczy, choć trzeba podkreślić, że także one rozwijają inteligencję. Drugie kryterium, oprócz tematyki gry strategicznej i zasad nią rządzących, to sposób prowadzenia gry. Bardzo popularne są gry strategiczne na PC, natomiast największa liczba graczy sięga po darmowe gry strategiczne przeglądarkowe.

Bezpłatne wersje gier stategicznych online pozwalają graczowi połączyć się z drugą osobą będącą w danej chwili online. W ten sposób dwie osoby mogą stoczyć między sobą pojedynek. Warto także pamietać, że część gier (najczęściej jednak w płatnej wersji) pozwala zmierzyć się ze sztuczną inteligencją.

Jak szukać dobrych gier?

Zarówno dla początkujących graczy, jak i tych bardziej zaawansowanych, dobrą wskazówką okaże się zestawienie gier strategicznych. Gry strategiczne ranking to sprawdzony sposób na zapoznanie się z najnowszymi i najbardziej cenionymi przez graczy propozycjami twórców gier.

Rankingi tego typu pozwalają znaleźć nowe inspiracje, propozycje gier, zorientować się w tendencjach wśród graczy. Osobom niezaznajomionym jeszcze z konkretnymi grami, rankingi pozwalają wybrać na początek dobre i wartościowe propozycje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.