Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Zwiedzanie świata na wyższym poziomie, dzięki Google. Chcę to!

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

Google Earth – najtańsza opcja zwiedzania odległych zakątków. Kto z Was nie bawił się tym narzędziem i uruchamiał swoją wyobraźnię? Jest to jedna z najlepszych aplikacji Google jakie kiedykolwiek wprowadzili na rynek. Od jakiegoś czasu dostępna jest wersja numer 7, którą koniecznie musicie sprawdzić. Teraz można niemal, w zależności od lokalizacji, zaglądać na balkon znajomego.

earth

Jednak Google chce żeby wirtualne zwiedzanie świata było jeszcze bardziej niesamowite. Dlatego też wykorzystują popularną w ostatnim czasie technologię wirtualnej rzeczywistości. Kto powiedział, że zdobędzie ona uznanie tylko w filmach porno i grach? Gogle VR są wręcz stworzone do obsługi Google Earth, ale tutaj musicie odłożyć swoje pingle, bo nie sądzę byście mieli gogle tej firmy.

Obsługa Google Eart dostępna jest na HTC Vive, które są świetne, ale mało popularne jeszcze. Wszystko za sprawą ceny przekraczającej 4000 złotych, a taka kwota. Za taką kwotę można pomyśleć o ciekawej wycieczce, albo mieć na kieszonkowe podczas fantastycznej wycieczki. Gogle HTC Vive nie należą do najtańszych, ale zgodnie są one uznawane za najlepsze.

Jeśli jednak jesteście w posiadaniu HTC Vive, to możecie udać się do sklepu Steam i pobrać Google Earth VR. Jeśli z wielu powodów nie masz na wyposażeniu gogle HTC, ale jakimś sposobem masz innej firmy, to musisz poczekać do przyszłego roku. Google informuje, że kolejne platformy będą obsługiwały Google Earth, ale dopiero w 2017 roku.

Czekam teraz na Google Mars albo jeszcze lepiej… Google Cosmos VR! W najnowszej wersji aplikacji Earth można zwiedzać powierzchnię Marsa, ale ja chciałbym to zobaczyć za pomocą HTC Vive. Fantastycznie byłoby zobaczyć wszystkie planety naszego układu, ale to nie byłyby już prawdziwe zdjęcia, a grafiki.

  • stoo

    Dobry artykuł, tylko brakuje H w earth ☺️
    ‚Google Eart – najtańsza opcja zwiedzania odległych zakątków’

    • Faktycznie, dzięki za zwrócenie uwagi. No i dzięki za dobre słowo. Zapraszam do zwiedzania innych kątów tego bloga :)