NewsJak ochronić telefon Samsung przed uszkodzeniami?

Paweł27 października 202011 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/jak-chronic-telefon-samsung.jpg

Korzystanie ze smartfonów nie już zarezerwowane jedynie dla wąskiej grupy klientów biznesowych. Chętnie sięgają po nie osoby prywatne i to bez względu na wiek! Czy powinno dziwić nas, że z taką łatwością zastąpiły one telefony komórkowe? Absolutnie! Dzięki nim możemy szybko sprawdzić pocztę e-mail, przeczytać ulubionego e-booka czy obejrzeć serial. Użyteczność, czy też raczej wielofunkcyjność, tego typu urządzenia zależy w dużej mierze od jego parametrów technicznych. To z tego powodu wybierając nowy smartfon, zwracamy uwagę między innymi na wielkość ekranu, pojemność baterii czy jakość wykonywanych przy jego pomocy zdjęć. Nie zapominajmy jednak, że dla jego sprawności nie mniej ważne jest to, jak obchodzimy się z nim na co dzień.

W jaki sposób powinniśmy dbać o nasz smartfon?

Współczesne modele smartfonów są bez wątpienia znacznie wytrzymalsze niż ich pierwsze egzemplarze. Niemniej nawet posiadacze urządzeń znanych marek, takich jak np. Samsung, wciąż nie unikają dodatkowej ochrony w postaci pokrowca czy szkła zabezpieczającego ekran. Czy słusznie?

W przypadku smartfonów marki Samsung etui z całą pewnością pełni nie tylko funkcję ozdobną. Pomaga ono, między innymi, chronić urządzenie przed działaniem skrajnych temperatur. Dla pewnej grupy użytkowników obecność etui podnosi komfort korzystania z urządzenia. Jak? Założenie case sprawia, że smartfon nagle: lepiej leży w dłoni.

Profilaktyczne dbanie o smartfon obejmuje też bardzo prozaiczne czynności, takie jak:

  • regularne skanowanie urządzenia za pomocą programu antywirusowego, bez względu na częstotliwość, z jaką korzystamy z Internetu!
  • ładowanie baterii w sposób wskazany przez producenta,
  • systematyczne oczyszczanie pamięci, czyli usuwanie zbędnych plików i dokumentów,
  • aktualizacja zainstalowanego systemu operacyjnego.

Pomijanie którejkolwiek z wymienionych czynności może spowalniać pracę urządzenia, a w dłuższej perspektywie mocno ograniczyć jego funkcjonalność.

Jak skutecznie chronić smartfon przed uszkodzeniem mechanicznym?

Uszkodzenia powstałe na skutek działania sił zewnętrznych to wciąż najczęstsza przyczyna awarii wyświetlaczy w smartfonach. Sprawny ekran jest niezbędny nie tylko do tego, by móc odczytać wiadomości, ale nierzadko również do uruchomienia telefonu. Upadek na podłogę w domu rzadko kończy się trwałym uszkodzeniem, ale kto dziś korzysta ze smartfona wyłącznie w domu? Z tego powodu ochrona za pomocą dedykowanego etui to zadanie każdego świadomego użytkownika telefonów takich jak Samsung s8. Nie jest to jednak jedyna możliwa forma zabezpieczenia!

Każda osoba aktywnie korzystająca ze smartfona poza domem powinna poważnie rozważyć założenie folii ochronnej lub hartowanego szkła, które doskonale chroni ekran nawet w przypadku upuszczenia go na beton czy też inną, bardzo twardą, powierzchnię. I choć po takim upadku szkło ochronne może nadawać się jedynie do wymiany, to na zabezpieczonym nim ekranie nie znajdzie się nawet mała rysa.

Kiedy Twoim celem jest ochrona wyświetlacza w Samsung Galaxy S7 możesz też sięgnąć po zamykane etui. Dzięki niemu nie musisz obawiać się m.in. porysowania ekranu (np. kluczami) po wrzuceniu smartfona do kieszeni czy torby. Taka ochrona powinna być wystarczająca również w sytuacji, gdy urządzenie przypadkiem wypadnie Ci z kieszeni lub torby.

Skuteczna ochrona ekranu telefonu Samsung s8

Trudno wymienić wszystkie powody, dla których warto zabezpieczać smartfon przed uszkodzeniem zewnętrznym. Pewne jest natomiast to, że ochrona ekranu to dla wielu użytkowników priorytet. Zwłaszcza tych, którzy wykorzystują smartfon głównie jako urządzenie umożliwiające sprawdzenie poczty, czy oglądanie materiałów graficznych.

Ta grupa użytkowników powinna wziąć pod uwagę nie tylko zagrożenia zewnętrzne, ale też te czyhające na nich w sieci! Urządzenia mobilne budzą coraz większe zainteresowanie hakerów. Dlatego też kompleksowa ochrona na telefon Samsung Galaxy jest możliwa tylko wówczas, gdy zdecydujemy się na zainstalowanie dobrego programu antywirusowego. Dopiero wtedy możemy bez obaw i w pełni korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}