NewsJak prowadzić sprzedaż na allegro za pomocą dropshippingu?

Paweł23 listopada 202014 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/dropshipping-na-allegro.jpg

Dropshipping to dość popularny w ostatnim czasie model logistyczny. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem rozwiązanie to pozwala sprzedawać produkty bez konieczności inwestowania w nie z góry. Osoby, które decydują się na wykorzystywanie tego modelu w swojej działalności, nie muszą więc posiadać chociażby własnego magazynu. Świetnym uzupełnieniem dropshippingu jest portal Allegro. Taka sprzedaż eliminuje bowiem konieczność projektowania i tworzenia własnego sklepu internetowego. Sprzedaż na Allegro za pomocą dropshipingu wymaga więc jedynie podjęcia współpracy z zaufaną hurtownią działającą w dropshippingu. Sprawdź, jak zacząć oraz jakie są wady i zalety tego rozwiązania.

Dropshipping – wszystko co powinieneś wiedzieć

Dropshipping to rozwiązanie, które pozwala sprzedawać produkty, z pominięciem konieczności zakupu i późniejszego magazynowania towaru. Model ten zakłada, iż produkty przechowywane są przez hurtownię, która później wysyła zamówienia bezpośrednio do klientów. Twoim zadaniem będzie więc wyłącznie tworzenie atrakcyjnych ogłoszeń i obsługiwanie zamówień z Allegro.

Formalności

W pierwszej kolejności musisz założyć własną firmę, a później utworzyć firmowe konto na Allegro. W teorii możesz sprzedawać różnorodne przedmioty na tym portalu bez posiadania firmy, ale wówczas musisz prowadzić tzw. działalność nierejestrowaną. Aby prowadzić tego typu działalność musisz jednak bezwzględnie spełnić kilka warunków – działać w pojedynkę, bez wspólników, nie prowadzić działalności gospodarczej ani spółki cywilnej w ciągu ostatnich pięciu lat oraz oferować usług nieobjęte licencją lub koncesją. Ostatni i niejako najważniejszy warunek związany jest z kwestiami finansowymi. Możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej przysługuje bowiem wyłącznie osobom, których miesięczny przychód nie przekracza 50% minimalnego wynagrodzenia. Warunki te mogą więc okazać się zbyt restrykcyjne i wówczas konieczne będzie założenie działalności gospodarczej. Przestrzegamy przed sprzedażą bez posiadania firmy, ponieważ jest to niezgodne z prawem. Ponadto za posiadaniem własnej firmy przemawia również możliwość podejmowania długofalowej współpracy z nieograniczoną ilością hurtowni dropshippingowych. Nie bez znaczenia jest fakt, iż wiele hurtowni zastrzega sobie bowiem prawo do podejmowania współpracy wyłącznie z podmiotami biznesowymi.

Kasa fiskalna

Wybierając model sprzedaży na Allegro za pomocą dropshippingu nie musisz posiadać kasy fiskalnej. Obowiązek ten spoczywa bowiem wyłącznie na osobach, które zawierają transakcje gotówkowe lub udostępniają możliwość zapłaty kartą w posiadanym przez siebie terminalu. Jeśli jednak zdecydujesz się na sprzedaż akcesoriów fotograficznych, sprzętu radiowego i telewizyjnego lub perfum i wód perfumowanych, obowiązkowo musisz wydać swojemu klientowi paragon, niezależnie od sposobu płatności.

Hurtownia

Rozpoczynając swoją przygodę z tego typu sprzedażą, musisz wybrać hurtownię działającą w droppie, z którą podejmiesz stałą współpracę. Oczywiście nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednego podmiotu. Twoja oferta może być różnorodna i możesz korzystać z usług kilku hurtowni. Zanim podejmiesz jakiekolwiek wiążące działania, zwróć uwagę na szczegóły, które w późniejszym czasie przełożą się na opinie, jakie otrzymasz od swoich klientów. Zweryfikuj więc jakie są zasady zwrotów i reklamacji w wybranej przez Ciebie hurtowni, jaki jest czas realizacji zamówień oraz z jakimi firmami spedycyjnymi dana hurtownia współpracuje. Sprawdź też, czy będziesz miał możliwość otrzymania zbiorczej faktury, jeśli zrealizujesz więcej niż jedno zamówienie. Dzięki temu obniżysz koszty prowadzenia księgowości w Twojej firmie.

 Sprzedaż na Allegro za pomocą dropshippingu – wady i zalety

Sprzedaż na Allegro za pomocą dropshippingu niesie za sobą wiele korzyści, choć zauważyć można też kilka wad. Poniżej przeczytasz o najważniejszych z nich, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o skorzystaniu z takiego modelu logistycznego.

Wady:

  • Niższe zarobki – sprzedając w taki sposób, nie możesz narzucić marż, na które mógłbyś sobie pozwolić posiadając towar we własnym magazynie.
  • Brak kontroli nad realizacją zamówień – w tym modelu nie możesz samodzielnie czuwać nad logistyką i procesem dostarczania towaru, ani kontrolować jakości wysyłanych produktów. W tej materii musisz więc w pełni zaufać hurtowni, z którą współpracujesz.

Zalety:

  • Niskie ryzyko – jest to najważniejsza zaleta, która przemawia za tym modelem. Sprzedaż na Allegro za pomocą dropshippingu w pełni eliminuje ryzyko poniesienia strat.
  • Brak konieczności inwestowania w towar z góry – za towary płacisz dopiero wtedy, kiedy ktoś kupi produkt za pośrednictwem zamieszczonego przez Ciebie ogłoszenia.
  • Brak konieczności posiadania własnego magazynu – fakt ten pozwoli Ci wyeliminować koszty związane z opłacaniem magazynu i pracowników oraz z koniecznością zakupienia towaru w hurtowych ilościach.
  • Brak konieczności tworzenia własnego sklepu internetowego – wykorzystując portal Allegro otrzymujesz gwarancję, iż wielu potencjalnych klientów dotrze do Twojej oferty. Allegro to najpopularniejszy serwis internetowy w Polsce, odwiedzany przez miliony użytkowników. Dzięki temu nie musisz ponosić kosztów związanych ze stworzeniem własnego sklepu, promocją i pozycjonowaniem.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dropshippingu w allegro zapraszamy pod poniższy adres: https://blog.sky-shop.pl/dropshipping-na-allegro/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}