NewsPayPal planuje uruchomienie usług kryptograficznych dla użytkowników swojej platformy na całym świecie

Paweł13 listopada 20208 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/paypal-kryptowaluty.jpeg

Światowy gigant płatniczy PayPal wchodzi w świat kryptowalut. Oficjalne informacje od prezesa spółki PayPal Holdings.

PayPal rozszerza działalność o kryptowaluty.

PayPal, jedna z największych firm płatniczych na świecie, już oficjalnie dołączyła do działalności kryptowalutowej. Firma ogłosiła uruchomienie współpracy z Paxos, tym samym decydując się na dodanie opcji korzystania z kryptowalut na swojej platformie cieszącej się dzisiaj ogromną popularnością. Mówi się, że spółka jest też zainteresowana zakupem pewnych firm zajmujących się kryptowalutami. Platforma zdecydowała się na krok wprowadzenia funkcji dzięki, której użytkownicy będą mieli możliwość sprzedaży jak i przechowywania kryptowalut na swojej flagowej platformie.

W informacji prasowej PayPal Holdings, Inc podkreśla tendencje wzrostową popularność kryptowalut na rynku, zwraca uwagę na fakt, iż coraz więcej platform finansowych wprowadza do swojej działalności obsługę kryptowalut, a nawet wiele banków centralnych rozważa możliwość wprowadzenia do obiegu własnej kryptowaluty.
Jak mówi prezes i dyrektor generalny spółki PayPal Holdings Inc, Dan Schulman:

„Przejście na cyfrowe formy walut jest nieuniknione, co wiąże się z wyraźnymi korzyściami pod względem integracji finansowej i ułatwionego dostępu; wydajności, szybkości i odporności systemu płatności oraz możliwości szybkiego wypłacania środków obywatelom przez rządy”

Podaje dalej, że:

„Nasz globalny zasięg, doświadczenie w płatnościach cyfrowych, dwustronna sieć oraz rygorystyczne kontrole bezpieczeństwa i zgodności zapewniają nam możliwość (i odpowiedzialność) ułatwienia zrozumienia, wykorzystania i interoperacyjności tych nowych instrumentów wymiany. Będziemy chętnie współpracować z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi na całym świecie, aby zaoferować nasze wsparcie i znacząco przyczynić się do kształtowania roli, jaką waluty cyfrowe będą odgrywać w przyszłości globalnych finansów i handlu”.

Według podanego komunikatu całkowita integracja kryptowalut zostanie włączona do platformy na początku 2021 roku. Dla użytkowników PayPala oznacza to, że będą mogli używać posiadanej dowolnej waluty nie tylko do zlecania płatności w ogromnej sieci liczącej 26 milionów sprzedawców dookoła globu, ale także będą mogli używać platformy jako formy pośredniczącej w wymianie przechowywanych tam kryptowalut. Do wszelkich transakcji podejmowanych na platformie przy użyciu kryptowalut nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty.

Według anonimowych źródeł Bloomerga poza możliwością korzystania z kryptowalut na flagowej platformie PayPal bierze pod uwagę przejęcie kilku firm zajmujących się kryptowalutami. Bezpośrednio PayPal nie skomentował informacji o ewentualnym przejęciu dodatkowych firm.

Szybko rozwijająca się sytuacja kryptowalut sprawia, że stają się one coraz bardziej opłacalną inwestycją. Zakup kryptowalut jest możliwy na wielu platformach oferujących takie usługi jak plus500.pl Według specjalistów ostatni wzrost wartości kryptowalut jest spowodowany wiadomością o wejściu PayPala na rynek kryptowalut. Na początku działalności PayPal ma obsługiwać Bitcoinca oraz trzy inne altcoiny: Bitcoin Cash (BCH), Litecoina (LTC) oraz Ethereum (ETH). Ważna postać w społeczności krypotowalut Michael Novogratz skomentował to jako: „najważniejszą wiadomością roku w (przestrzeni) kryptowalut”, dodając, że: „wkrótce banki rozpoczną wyścig o obsługę walut cyfrowych. „Przekroczyliśmy Rubikon”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}