NewsJak wydrukować SMS z telefonu Android?

Paweł19 lipca 202215 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/druk-sms.jpg

Wiele osób zastanawia się, jak wydrukować SMSy i czy jest to w ogóle możliwe. Okazuje się, że nie ma w tym niczego skomplikowanego. Z pomocą przychodzą różne aplikacje i programy, dzięki którym można skopiować wiadomości tekstowe ze smartfona na komputer. Wystarczy mieć jeszcze drukarkę, aby z pliku w wersji cyfrowej SMSy pojawiły się na zwykłej kartce papieru. Wszystko można zrobić w zaledwie kilku krokach, we własnym zakresie, nie trzeba korzystać z usług żadnej firmy i za nie płacić. Przekłada się to na sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Pora dowiedzieć się, jak zgrać SMS na komputer, aby możliwe było wydrukowanie go.

Drukowanie SMS z telefonu Android?

Drukowanie z telefonu wiadomości tekstowych stało się powszechnie dostępne i wiele osób z tego korzysta. Niektórzy robią to dla własnego użytku, inni potrzebują dowodu. Rozmowa prowadzona w formie wiadomości tekstowych na telefonie może być niezwykle istotna podczas rozprawy sądowej. Nierzadko stanowi dowód dla policji. Wiąże się to z koniecznością wydrukowania wszystkiego. Pojawia się wobec tego pytania, jak skopiować SMSy z telefonu na komputer i czy można to zrobić we własnym zakresie. Czasem staje się to niezbędne do tego, aby udowodnić, że zostało się oszukanym przez drugą osobę. Obecnie wręcz nasilone są ataki cyberprzestępców, którzy stali się niezwykle kreatywni. Przygotowują scenariusze, aby przekonać potencjalną ofiarę do postępowania zgodnie ze swoim niecnym planem. Najczęściej chodzi o wyłudzenie danych, aby móc dostać się do konta i je wyczyścić ze wszystkich wolnych środków. Niektórzy biorą nawet pożyczki na cudze nazwisko, co niestety jest potem trudno udowodnić w sądzie, odzyskać pieniądze. Trzeba jednak walczyć o swoje, ale potrzebne są do tego oczywiście dowody. Słowo przeciwko słowu nie zapewni wygranej w sądzie.

Mogłoby się wydawać, że wystarczające będzie zrobienie zrzutów ekranu, ale niestety w praktyce wygląda to nieco inaczej. Nie sprawdzi się również kopiowanie wiadomości tekstowych przy użyciu kserokopiarki. Dowodu nie mogą stanowić przepisane wiadomości, nie ma to żadnej wartości dla policji ani sądu. Na jednym urządzeniu znajduje się mnóstwo plików, ale niestety można je stracić z różnych powodów. Wystarczy zgubić telefon, uszkodzić go, zalać wodą. Może nawet zostać skradziony itd. Wszystkie znajdujące się na nim wiadomości zostaną utracone. Oczywiście znaczenie ma wykonywanie kopii zapasowych, można je przenieść przykładowo na dysk w chmurze. Tutaj jednak ponownie pojawia się ryzyko zhakowania konta, przypadkowego usunięcia plików itd. Kopiowanie SMS Android jest relatywnie łatwe, wystarczy mieć odpowiedni program. Będzie to najlepsze rozwiązanie dla każdego. Jeśli ktoś ma telefon z systemem Android, to nie będzie problemu z przeniesieniem wiadomości tekstowych na komputer. Z pomocą przychodzi SMS EasyReader&Printer, czyli niezwykle skuteczna aplikacja i to całkowicie za darmo. Nie trzeba mieć wiedzy informatycznej, aby poradzić sobie z wykonaniem zadania. Łatwa i intuicyjna obsługa to ogromna zaleta tego niepozornego programu.

Co zrobić, aby znalazł się SMS na komputerze i można było go wydrukować?

SMS EasyReader&Printer to relatywnie prosta aplikacja, która zapewnia wiele możliwości. Można polecić ją każdej osobie, która chce wiedzieć, jak wydrukować SMS z telefonu do sądu i na policję. Nie trzeba marnować czasu i pieniędzy na drukowanie wszystkich wiadomości tekstowych. Możliwe jest wybranie konkretnych SMS-ów lub nawet MMS-ów. Jest to całkowicie bezpieczny sposób, który nigdy nie zawodzi. Przeniesienie, zapisanie i wydrukowanie wiadomości tekstowych ze smartfona na komputer zajmuje niewiele czasu. Aplikacja jest obsługiwana przez wszystkie smartfony mające zainstalowany system Android. Można liczyć na wersję polską, co jeszcze bardziej ułatwia zadanie. SMS EasyReader&Printer działa w systemie operacyjnym zarówno Android, jak i Windows Phone, które są najczęściej spotykane w smartfonach. Przed przystąpieniem do działania warto jeszcze zapoznać się z opisami przypisanymi do każdego przycisku w aplikacji. Pomimo tego że jest ona darmowa, to nie ma w niej irytujących reklam.

Jak to wygląda w praktyce?

Pierwszym krokiem będzie oczywiście pobranie i zainstalowanie na smartfonie aplikacji SMS Easy exporter for Android OS, która umożliwi przeniesienie SMS-ów i MMS-ów do zewnętrznego pliku w postaci sms_android.vmsg. Potem przechodzi się do uruchomienia strony internetowej SMS EasyReader&Printer, w tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę internetową adres https://sms-vmsg.org. Następnym krokiem będzie podłączenie swojego telefonu do komputera, wystarczy użyć do tego standardowego kabla USB. Potem można już przystąpić do najważniejszego, czyli do przesłania ze smartfona plików zawierających wiadomości tekstowe przeznaczone do wydruku. Muszą one zostać wyeksportowane na dysk twardy komputera. W aplikacji SMS Easy exporter for Android znajduje się opcja eksportu wiadomości SMS lub MMS. Można przesłać pojedyncze wiadomości lub wszystkie od razu. Pamiętać należy o tym, aby zezwolić aplikacji SMS Easy exporter na dostęp do wiadomości tekstowych.

Warto od razu zaznaczyć, że wiadomości tekstowe, które zostaną wyeksportowane i zapisane w pliku, będą miały format vmsg. Najczęściej znajdują się one w katalogu …/storage/emulated/0/ na telefonie lub karcie SD. Konieczne będzie wobec do odczytania użycie aplikacji SMS Easy Reader. Jest to spory plus, by osoby postronne nie uzyskają dostępu do korespondencji bez uprzedniego zainstalowania programu. Nie można odtworzyć tego pliku w żaden inny sposób. SMS easyrider&printer pozwala zarówno na odczytywanie SMS-ów i MMS-ów, jak i na ich drukowanie. Po zaznaczeniu plików do wydruku można przejść do przycisku Print SMS/MMS, po czym do właściwości drukowania. Na zakończenie pozostaje wciśnięcie przycisku w finish/delete SMS. Jest to równoznaczne z usunięciem wszystkim wiadomości z bazy danych. Nie trzeba martwić się o to, że będą one przechowywane na stronie zewnętrznej i inne osoby uzyskają wgląd do nich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}