NewsJak zainstalować mini kamerę z podglądem w telefonie?

Paweł14 lutego 20206 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/mini-kamerka-w-telefonie.jpg

Zdrada małżeńska, kontrola niani lub opiekuna osoby starszej, remont mieszkania przeprowadzany pod naszą nieobecność przez zatrudnionych fachowców, zabezpieczenie przed kradzieżą firmowego mienia przez pracowników… To tylko niektóre z zastosowań, które może znaleźć kamerka szpiegowska. Te niewielkie urządzenia są stosunkowo tanie, a dzięki opcji bezpośredniej transmisji obrazu na telefon umożliwiają stała kontrolę sytuacji. By jednak móc w pełni korzystać z ich zalet, należy wcześniej je poprawnie zainstalować. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Po pierwsze: wybierz urządzenie

Kamery szpiegowskie dostępne są jako samodzielne urządzenie bądź wbudowane w przedmioty codziennego użytku. Na to pierwsze rozwiązanie warto zdecydować się, jeśli nagrywana osoba jest naszym domownikiem, pracownikiem lub stałym gościem, a pojawienie się nowego sprzętu mogłoby wzbudzić jej podejrzenia. Może ona być dyskretnie schowana na przykład w doniczce lub meblu, co ułatwiają jej niewielkie rozmiary – najmniejsze modele mają tylko kilka milimetrów średnicy. Często jednak lepszym wyborem okaże się kupno kamery już zainstalowanej w jakimś przedmiocie – na przykład budziku, zapalniczce, stacji dokującej, stacji pogodowej, włączniku światła lub notesie. W sklepach znajdziemy ponadto kamery w okularach lub zegarkach noszonych przez nagrywającego.

Po drugie: połącz kamerę ze smartfonem

Jedną z najważniejszych funkcji nowoczesnych kamer szpiegowskich jest opcja przekazywania na żywo obrazu do telefonu, tabletu lub komputera. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia wyposażonego w moduł Wi-Fi. Bezprzewodowe połączenie z siecią zagwarantuje dyskrecję i zmniejszy ryzyko zdemaskowania. Komunikacja między urządzeniem, na którym będzie wyświetlany obraz, a kamerą odbywa się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. W większości modeli dostępnych na https://sklep-seko.pl/ są one dostępne dla większości systemów operacyjnych, włączając w to Android, Windows, iOS czy Linux. Konfiguracja nie jest trudna i zwykle polega na podążaniu za poleceniami wyświetlanymi na ekranie urządzenia.

Po trzecie: zamaskuj przewody

W przypadku kamer montowanych samodzielnie i tych wymagających przewodowego połączenia z internetem niezwykle ważne jest zamaskowanie przewodów. Nie dotyczy to oczywiście urządzeń imitujących przedmioty, w „normalnych” sytuacjach podłączane są do prądu – na przykład budzików. W pozostałych przypadkach widoczne kable mogą przyczynić się do zdemaskowania kamery i tym samym niepowodzenia całej akcji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}