Wpis sponsorowanyJaki zasięg ma internet w nju mobile?

Paweł6 grudnia 201913 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/nju-mobile.jpg

Nawet najkorzystniejsza oferta mobilnego internetu – z dużym pakietem transferu danych za niską cenę – nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli operator nie zapewni odpowiedniego zasięgu. Czy można połączyć atrakcyjny pakiet internetu z komfortem użytkowania? Sprawdźmy to na podstawie oferty nju mobile. Jaki zasięg internetu LTE oferuje ten operator? Przekonajmy się!

Zasięg internetu LTE nju mobile

Internet mobilny w nju mobile dostarczany jest do użytkowników za pośrednictwem nadajników Orange. To bardzo dobra wiadomość, bo oznacza, że dociera on do około 99% populacji Polski. Przyglądając się mapie zasięgu nju mobile, można zauważyć, że niemal cały obszar naszego kraju pokryty jest siecią 4G. Miejsca, gdzie zasięg faktycznie może być nieco słabszy to tereny z dala od cywilizacji, jak góry, parki narodowe czy krajobrazowe, a także wschodnia i południowo-wschodnia rubież Polski. Wszystkie te tereny charakteryzują się niewielką gęstością zaludnienia, na pozostałych można cieszyć się bardzo dobrym zasięgiem nju mobile i dostępem do internetu mobilnego.

Zasięg nju – parametry internetu mobilnego

W laboratoryjnych warunkach prędkość internetu LTE może wynieść nawet 300 Mb/s dla pobierania danych. Każdy użytkownik wie jednak, że jest to wartość teoretyczna, bo na realną szybkość transferu wpływ ma wiele czynników. Chodzi między innymi o takie kwestie jak ukształtowanie terenu, gęstość i typ zabudowy, a także liczba użytkowników korzystających jednocześnie z jednego nadajnika. W praktyce trzeba liczyć się z tym, że prędkość internetu LTE w Polsce, według badań przeprowadzanych co miesiąc przez serwis Speed Test wynosi średnio nieco ponad 20 Mb/s. Według tego samego testu nadajniki Orange, z których korzysta nju mobile osiągają średnią szybkość pobierania na poziomie 27,5 Mb/s (badanie z października 2019). To drugi najlepszy wynik w naszym kraju pod tym względem.

Nie tylko LTE – zasięg internetu mobilnego w nju mobile

LTE to obecnie powszechnie stosowany sposób dostarczania internetu do użytkowników – gwarantuje najstabilniejsze połączenie, a także największą prędkość. Warto jednak pamiętać, że nawet pomimo teoretycznego zasięgu sieci LTE w danym miejscu, użytkownik może mieć problem z osiągnięciem pełnych jej możliwości – na przykład z powodu pogody lub zbyt dużej liczby użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.

Takie zjawisko często występuje między innymi podczas koncertów czy ogólnie imprez masowych. Wówczas przy ikonie siły z zasięgu na wyświetlaczu telefonu, zamiast „LTE”, może pojawić się symbol „3G”. Oznacza to, że smartfon korzysta w danym momencie z nieco wolniejszej sieci starszej generacji. W większości przypadków umożliwia ona wygodne korzystanie z internetu, bo jej maksymalna prędkość wynosi kilkadziesiąt Mb/s – najczęściej jednak zawiera się w przedziale od kilku do kilkunastu, co pozwala wygodnie sprawdzić mail, media społecznościowe, słuchać muzyki czy korzystać z komunikatorów.

Nie tylko zasięg – nju mobile i oferta internetowa

Zasięg z całą pewnością jest niezwykle istotny w kontekście wyboru mobilnego internetu, ale nie można zapomnieć również o innych szczegółach oferty. W przypadku nju mobile warunki na start wyglądają następująco:

  • 20 GB za 19 złotych miesięcznie;

lub

  • 40 GB za 29 złotych miesięcznie.

Już ta propozycja jest ciekawa, ale staje się ona jeszcze atrakcyjniejsza dzięki darmowej usłudze „im dłużej, tym lepiej”, dzięki której liczba gigabajtów rośnie wraz ze stażem abonenta. Co najważniejsze – cena pozostaje bez zmian. Po pół roku dostępny na początku pakiet zwiększa się dwukrotnie, po roku mnoży się go razy 2,5, a po dwóch latach – razy 3. W praktyce wygląda to tak:

Na start 20 GB => po pół roku 40 GB => po roku 50 GB => po dwóch latach 60 GB;

lub

Na start 40 GB => po pół roku 80 GB => po roku 100 GB => po dwóch latach 100 GB.

Wszystkie szczegóły internetu mobilnego w nju mobile (zasięg, ceny, regulamin) można znaleźć na stronie https://www.njumobile.pl/oferta/internet-mobilny/.

Zasięg i duży pakiet danych – filary dobrej oferty na internet mobilny

Podsumowując, można stwierdzić, że poszukując oferty na internet mobilny, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę dwa jej filary, czyli zasięg, a także dostępny pakiet danych. Zależność jest prosta. Bez dobrego zasięgu nawet największy i najtańszy pakiet danych będzie bezużyteczny i z drugiej strony – przy świetnym zasięgu, mały pakiet szybko się wyczerpie i albo trzeba będzie dokupić kolejne gigabajty, albo zrezygnować z korzystania do kolejnego okresu rozliczeniowego.

Żadna z tych możliwości nie brzmi zachęcająco. Internet mobilny w nju mobile to zasięg LTE w niemal całym kraju oraz duży i rosnący pakiet transferu. Czyżby była to oferta idealna? Każdy musi zweryfikować to osobiście.

grafika: pixabay.com

Artykuł sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.