NewsKarty płatnicze wykonane z plastiku wyłowionego z oceanu

Paweł26 lipca 202110 min

Startup Pacific.org stworzył kartę, która powstała z odnawialnych materiałów – plastiku, pozyskanego z dna oceanu. To nowe, proekologiczne działanie, łączące innowacyjną metodę płatności na europejskim rynku – kod QR z troską o jakość wód i oceanów na całym świecie.

„By plastik z wody trafiał do portfela, a nie do żołądków…”

Odpady z plastiku zalegają we wszystkich morzach na świecie, począwszy od Arktyki po Antarktydę, od samej powierzchni aż do dna. Każdego roku, zgodnie z wyliczeniami ekspertów, do mórz i oceanów może trafiać nawet ponad 12 milionów ton plastiku. W większości są to śmieci wyrzucane wprost do wód i do rzek, skąd też trafiają do mórz i oceanów. Startup Pacific.org zadbał o to, żeby plastik z oceanu trafił jednak do naszych portfeli, a nie do żołądka, wraz z rybami i owocami morza, które jemy. Pod takim też hasłem promuje nowe karty płatnicze, do stworzenia których wykorzystano plastik zalegający na dnach mórz i oceanów. Dzięki temu każda osoba, która zdecyduje się na posiadanie tego typu karty, może przyczynić się do realnej ochrony wód i oceanów na całej ziemi oraz do oczyszczenia natury. Co więcej – 0,1% od każdej transakcji wykonanej za pomocą nowej karty zostanie przeznaczone na konto fundacji, która zajmuje się oczyszczaniem oceanów.

Razem dla środowiska!

Problem wyrzucania śmieci do wody, w tym głównie plastiku, jest bardzo powszechny i ma wpływ na każdego z nas. Eksperci wskazują, że każdego tygodnia każdy człowiek spożywa około 5 g mikroplastiku. Dokładnie taka ilość plastiku jest wystarczająca, aby móc tworzyć nowe, odnawialne produkty w formie kart płatniczych, tym samym przerabiając szkodliwy dla zdrowia plastik na karty.

Co istotne, nową kartę można nie tylko kupić, ale otrzymać również za darmo, jednak konieczna jest zapisanie się na listę osób oczekujących na stronie internetowej start-up’u.
Premiera nowych kart zaplanowana jest na jesień tego roku, a po niej karty będą wysyłane do osób chętnych.

Nowa karty, produkowane z wydobywanego z mórz i oceanów plastiku, są częścią nowej aplikacji, która łączy portfel mobilnej z platformą e-commerce, kładącą nacisk na ochronę środowiska naturalnego. Firma Pacific zamierza przeznaczyć 1% z każdego zakupu w modowym marketplace oraz 0,5% każdej płatności nową kartą na rzecz fundacji, która zajmuje się ochroną wód w morzach i oceanach na całym świecie.

Innowacyjna karta płatnicza – nowa metoda płatności na rynku europejskim

Sprzedawcy w sklepach na całym świecie dzięki nowoczesne karcie, wykonanej z plastiku uzyskanego z dnia mórz i oceanów, będą mieć możliwość zintegrowania sklepu z aplikacją Pacific – już w kilku prostych krokach i dzięki silnikom sklepowym. Takie rozwiązanie jest zupełną nowością na europejskim rynku i daje możliwość sprzedawania produktów w sieci poprzez platformę YouTube, social media i innego rodzaju content marketingowy.

Szczegóły na temat nowej aplikacji oraz karty, która jest uzyskiwana z odzyskanego plastiku, można znaleźć na stronie startów – start-up’u www.pacific.org.

Produkcja plastiku na całym świecie wzrasta w ogromnym tempie. Obecnie szacuje się, że praktycznie połowa plastiku, który został do tej pory wytworzony, powstała w ciągu ostatnich 15 lat. Co, jednak niepokojące, większość spośród odpadów z plastiku nigdy nie została poddana recyklingowi, natomiast znaczna część trafiła do wód gruntowych, a stamtąd przedostała się do mórz i oceanów. Można to ograniczyć, decydując się na rozwiązania mające na celu oczyszczanie dna oceanu z zalegającego plastiku – właśnie takie prowadzi nowy start-up’u Pacific.org.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}