TelefonyUrządzeniaLight Phone 2 z wyświetlaczem e-ink jest propozycją dla osób, które nienawidzą smartfonów.

Może to zabrzmi dziwnie, ale smartfon Light Phone 2 naprawdę może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają dość smartfonów. Oczywiście, chodzi tutaj odpowiedź na typowe smartfony, bo Light Phone jest nietypowym i dosyć oryginalnym tworem. Ktoś może pomyśleć o nim i przypomni mu się Yota Phone, ale jest to całkiem inny produkt. W przypadku tego ostatniego mamy do czynienia z dwoma wyświetlaczami w jednym. Obok, a raczej po drugiej stronie, normalnego ekranu znajduje się...
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/light-phone-2.jpg

Może to zabrzmi dziwnie, ale smartfon Light Phone 2 naprawdę może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają dość smartfonów. Oczywiście, chodzi tutaj odpowiedź na typowe smartfony, bo Light Phone jest nietypowym i dosyć oryginalnym tworem. Ktoś może pomyśleć o nim i przypomni mu się Yota Phone, ale jest to całkiem inny produkt. W przypadku tego ostatniego mamy do czynienia z dwoma wyświetlaczami w jednym. Obok, a raczej po drugiej stronie, normalnego ekranu znajduje się ekran e-ink. Natomiast Light Phone bazuje tylko i wyłącznie na ekranie e-ink i to jest mocno promowane.

Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, ale wiele osób zarzuci mu, że ma też spore ograniczenia. Tymi ostatnimi za bardzo nie będę się zajmował, bo koncepcja jest taka, że im prościej, tym lepiej. Twórcy stawiają na minimalizm i to on ma być główną zaletą Light Phone. To, że będzie ograniczony i nie będzie można na nim wykonywać tych samych funkcji, co na klasycznym smartfonie, w tym przypadku ma być plusem.

Light Phone 2 działa pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Android – LightOS. Tak jak wspominałem, nie znajdziecie w nim wielu zaawansowanych funkcji, Twórcy stawiają na najważniejsze operacje i musieli opracować do tego prostą obsługę. Najłatwiej poruszać się za pomocą dwóch bocznych przycisków.

Na Indiegogo wpłacono już ponad 760 tysięcy dolarów, a cel jaki zakładano wynosił 250 tysięcy dolarów! To daje już 306% zebranej kwoty. Czy to daje gwarancję sukcesów i mówi nam, że ludzie potrzebują takich smartfonów? Moim zdaniem nie, jeszcze daleko by głosić takie hasła. Niektóre zrzutki pokazały, że wpłacający użytkownicy mogą się mylić i wydają pieniądze na dosyć dziwne, a czasami głupie projekty. Najlepszym przykładem jest słynna maszyna do wyciskania soków, bez której również można było wycisnąć sok z opakowania. Takie „projekty” pokazują, że wystarczy ładnie przedstawić produkt, by kilka/kilkanaście tysięcy osób wpłaciło pieniądze.

Light Phone 2 może osiągnąć sukces i tego mu życzę, bo wiele osób nie potrzebuje wszystkich funkcji smartfona, a zwykły telefon jest już nudny. To jest odpowiedź na nudne, klasyczne telefony, które nie są już popularne wśród młodzieży i osób w moim wieku. Takie podejście do tematu może okazać się strzałem w dziesiątkę, bo wprowadza jakieś innowacje do tego nudnego świata prostych słuchawek.

Proponowana specyfikacja Light Phone 2:

 • Wymiary:  91mm x 55mm x 6.5-7.5mm thick
 • System operacyjny:  LightOS (modified Android)
 • Łączność:  4G LTE, Wifi, GPS
 • Pamięć:  1 GB DDR3 RAM / 8GB eMMC
 • Bateria:  500mAh
 • Kolor:  Black/White
 • Materiał:  Anodized Aluminum
 • Waga:  80g
 • Procesor:  Qualcomm MSM8909W
 • Ekran:  E-Ink
 • Czas pracy:  5 days (czuwanie); kilka godzin rozmów.
 • SIM:  Nano SIM
 • Łącze:  USB-C
 • Język:  English
 • Inne:  Vibrator, Głóśny :) głośnik, Wejście słuchawkowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}