SystemyCzas oczekiwania na posiłek w restauracjach – nowa funkcja w Mapach Google.

Maciej Kulesa9 listopada 20174 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2015/07/mapy-google.jpg

Dwa lata temu Google w swoich mapach wprowadziło bardzo przydatną funkcję. Polega ona na tym, że podpowiada jaki duży ruch występuje w określonych godzinach w wybranych miejscach. Dane są oparte na anonimowych danych historycznych, dzięki którym w aplikacji pojawiają się słupki z informacjami.

Na takiej samej zasadzie właśnie wprowadzono nową funkcjonalność i moim zdaniem jest ona ciekawsza. Dzięki niej dowiemy się, mniej więcej, ile czasu trzeba oczekiwać na zamówienie w wybranych godzinach. Sprawdziłem kilka lokali, w których bywałem dosyć często i faktycznie pokrywa się to z rzeczywistością.

Dane zbierane są anonimowo, tylko od użytkowników, którzy mają włączoną opcję Historia lokalizacji Google. Jeśli nie chcecie, by takie informacje trafiały na serwery Google, to musicie wyłączyć ten tryb. Nie wszystkie restauracje i firmy mają wyświetlane dane o popularnych godzinach i czasie oczekiwania. Google potrzebuje odpowiednią ilość wizyt pod wybranym adresem i dopiero wtedy zacznie pokazywać te dane. Nie da się ich włączyć ręcznie, nawet jeśli macie dostęp do edycji informacji w Mapach Google.

Aktualizacja Map Google przebiega etapami i mi w dniu dzisiejszym wyskoczyła nowa wersja. Jeśli nie macie tej funkcji u siebie, to zajrzyjcie do sklepu Google Play i zobaczcie, czy jest już dostępna aktualizacja. Nowość powinna pojawić się wkrótce również w wersji na przeglądarkę. Na komputerze jeszcze nie dodano mi sprawdzania informacji o czasie oczekiwania, ale ma to nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}