AplikacjeMindlo – ciekawa gra strategiczna.

https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/mindlo-gra-strategiczna-1024x768.jpg

Ostatnio otrzymałem informacje o nowej grze strategicznej na Androida. Muszę przyznać, że Mindlo wciąga, ale nie miałem za bardzo czasu by podzielić się informacja na temat tej gry. Może na początek oddam głos twórcom i zapoznajcie się z krótkim opisem.

W Mindlo użytkownicy stają przed wyzwaniem znalezienia drogi do celu, mierząc się
z jednocześnie pojawiającymi się na trasie i skutecznie utrudniającymi dojście do celu
przeciwnikami. Wrogowie wykorzystują coraz bardziej wyrafinowane i skomplikowane taktyki
w ramach kolejnych poziomów, dzięki czemu użytkownicy systematycznie doskonalą
umiejętności logicznego myślenia i podejmowania strategicznych decyzji, które pozwalają im
pokonać oponentów i dotrzeć do celu – zakończyć trasę przy jednoczesnym wyminięciu
przeszkód.

Gra jest zintegrowana z usługą Gry Google Play. Dlatego też wszystkie będą zachowane, niezależnie od urządzenia na którym zaczęliście rozrywkę. Jest to duży plus, bo nie każdy programista pamięta o tej opcji.

Grafika Mindlo jest niesamowicie prosta i minimalistyczna. Nie o nią chodzi w tej grze, ale mi się bardzo podoba takie podejście do tematu. Lubię takie tytuły, w których ważniejszą rolę odgrywa rozgrywka niż sama grafika. Tak też jest w Mindlo.

Gra polega na dotarciu do „wrót” portalu w określonej liczbie ruchów. Na przykład, w pierwszym etapie musisz przejść całą planszę w dziesięciu krokach. Jednak później robi się ciekawiej bo pojawia się przeciwnik, na którego trzeba polować. Jednak nie liczcie na to, że będzie przed tobą uciekał… On też ma za zadanie i będzie chciał ciebie zniszczyć.

Wrogów można zabijać najeżdżając na nich lub zbliżając się do niech na minimalną odległość, w zależności od naszego położenia. Twórcy postanowili trochę ułatwić zadanie i można zobaczyć zasięg ruchów wroga. Pierwsi przeciwnicy nie mają innych możliwości niż twój pionek. Później jest trudniej bo nieprzyjaciel otrzymuje możliwość strzelania. Jest to niewielki zasięgi i może trafiać w wyznaczone pola, ale zawsze to utrudnia sprawę. Tutaj również jest podgląd zasięgu broni.

Lubię taką logiczną rozrywkę. Tutaj nie wystarczy głupie klikanie, czy bezmyślne poruszanie się po planszy. Trzeba pogłówkować, a także przewidzieć ruchy przeciwnika. Nie wiem dlaczego, ale w pierwszej myśli do głowy przyszedł mi saper, ale chyba tylko ze względu na podobny poziom zaawansowania grafiki. Zasady gry są zupełnie inne.

Mindlo można pobrać za darmo. Warto jednak wiedzieć, że posiada w sobie mikropłatności. Użytkownik może wykupić „życie”. To jest chyba jedyny minus tego tytułu. Osobiście wolę jednorazowy zakup niż wewnętrzne płatności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}