Pozostałe urządzeniaTestyUrządzeniaRecenzja klawiatury z touchpadem Rapoo E2800P

Maciej Kulesa24 maja 201810 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/rapoo-klawiatura-z-touchpadem-1024x684.jpg

W końcu mogę wypowiedzieć się na temat klawiatury, którą na testy otrzymałem w marcu tego roku. Chodzi o tytułową klawiaturę z touchpadem Rapoo E2800P. Zabiegałem o taki zestaw żeby sprawdzić jego działanie w połączeniu z przystawką Xiaomi mi Box 4K i Android TV. Zależało mi przede wszystkim na obsłudze NC+ GO. Warto tutaj zaznaczyć, że Rapoo E2800P powinna działać praktycznie z każdym modelem telewizora, który wyposażony jest w Smart TV. Najprostszym sposobem, by sprawdzić czy tak jest w rzeczywistości jest pójście do Media Markt. Tak też zrobiłem i podłączałem klawiaturę prawie do wszystkich modeli dostępnych w markecie.

Klawiatura prezentuje się bardzo dobrze. Podoba mi się jej minimalny design, który powinien pasować do każdego pomieszczenia. W ofercie Rapoo znajdują się modele w kolorze czarnym i białym. Jednak ta ostatnia występuje również z niebieskim, czerwonym/bordowym i żółtym/złotym motywem. Cena klawiatury wynosi około 169 złotych. Klawiatura Rapoo E2800P działa w oparciu o sieć bezprzewodową 5 GHz. Nie miałem żadnych problemów z połączeniem pomiędzy przystawką Xiaomi mi Box 4K, jak również z laptopem.

Na miejscu producenta lepiej bym rozwiązał sygnalizację poziomu baterii, bo zastosowany patent jest mało przyjazny. Rapoo posiada dwie diody w tylnej części i jedna z nich informuje o niskim stanie baterii. Jednak nie widać jej w momencie pisania i kiedy leży przy telewizorze. Użytkownik zmuszony będzie do spoglądania co jakiś czas.

Specyfikacja Rapoo E2800P

  • klawisze – mechanizm nożycowy
  • połączenie – odbiornik radiowy 5 GHz, USB, z zasięgiem do 10 m
  • czas ładowania wynosi do 3 godziny
  • wymiary 332 x 101 x 15 mm
  • waga 262 g
  • posiada przyciski funkcyjne

Producent nie informuje również o czasie pracy na jednym ładowaniu. Ciężko mi było to stwierdzić, bo klawiatura była wykorzystywana głównie do obsługi telewizora, więc nie była to ciągła praca. Mogę napisać tylko, że jeśli będziecie wykorzystywać ją w takim celu, to w pewnym momencie zapomnicie o ładowaniu. Klawiatura powinna działać ponad tydzień.

Zresztą, ten model mogę polecić tylko do telewizora lub do mini PC połączonego z telewizorem. Rapoo E2800P jest zdecydowanie za małą klawiaturą, by mogła być używana w codziennej pracy. Posiada zdecydowanie za małe przyciski by można było mówić o komfortowym pisaniu na niej, przynajmniej w dłuższym wymiarze czasu.

Touchpad działa w niej rewelacyjnie i obsługuje gesty. Przydaje się to w szczególności w aplikacjach pokroju NC+ GO, które oficjalnie nie goszczą na Android TV. Pod takie rozwiązanie lepiej kupić klawiaturę z touchpadem niż korzystać z samej myszki. Daje to więcej możliwości. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się aplikacja Player+ na Android TV i tam już możecie bez żadnych obaw wykupić kanały Canal+.

Podsumowanie.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten model wszystkim użytkownikom szukającym dobrego rozwiązania do Smart TV. Klawiatura Rapoo E2800P powinna działać niemal z każdym modelem telewizora dostępnym na rynku. Taki sprzęt niesamowicie ułatwia codzienne wyszukiwanie i obsługę telewizora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.