NewsWpis sponsorowanyMotywowanie pracowników dzięki Digital Signage

Paweł5 stycznia 20229 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/motywacja-pracownikow.png

Zaangażowanie i dobre samopoczucie pracowników coraz częściej odgrywają kluczową rolę w świecie biznesu. Zbyt długo kwestie te były postrzegane jako odpowiedzialność działu kadr, a nie jako integralna część strategii organizacji.

Jak motywować swoich pracowników?

Dzięki platformom takim jak Happyforce możesz w łatwy sposób dowiedzieć się na temat swojego zespołu, jak postrzegają pracę, Ciebie jako szefa, a także co by sprawiło, że będą czuli się jeszcze lepiej. Aplikacja pozwala zmierzyć, jak rośnie wskaźnik szczęścia Twoich pracowników. Jest to aplikacja, która jest otwarta pomiędzy pracownikiem a pracownikiem, jak Facebook czy Whatsaap. Alex Rios jest założycielem i dyrektorem generalnym firmy Happyforce. Jest to aplikacja działająca w czasie rzeczywistym, umożliwiająca bezproblemową i przejrzystą komunikację między nimi. Otwiera bezpośredni kanał komunikacji w czasie rzeczywistym pomiędzy pracownikiem a kierownictwem firmy. Posiada emotikony i wyrażenia, których pracownicy mogą używać anonimowo, dzięki czemu firma może poznać atmosferę panującą wśród swoich pracowników, nie wiedząc, od kogo pochodzą.

Zaletą tego rozwiązania jest anonimowość, dzięki czemu pracownicy chętniej rozmawiają i uczestniczą w badaniach. W ten sposób Happyforce może zmierzyć puls i pokazać codzienne funkcjonowanie różnych zespołów w organizacji, zidentyfikować kwestie, które wzbudzają największe zainteresowanie lub niepokój, i służyć do wprowadzania rozwiązań w obszarach, które wymagają największej uwagi.

Jak wprowadzić w życie aplikacje typu Happyforce w Twojej firmie?

Aplikacje typu Happyforce są świetnym rozwiązaniem dla kierowników, którzy chcą aby atmosfera w pracy była zdrowa i pracownicy z przyjemnością przychodzili do pracy. Nie mniej jednak aplikacja to jedno, a to jak to wprowadzić w życie w Twojej organizacji to drugie. Idealnym połączeniem z tego typu aplikacjami jest Digital Signage. Dzięki ekranom do Digital Signage możesz w łatwy sposób zintegrować wybraną aplikację i wyświetlać z niej to co chcesz, a także dodatkowo wyświetlać innego typu informacje, które chcesz przekazać swoim pracownikom np. news dnia, kto został pracownikiem miesiąca, wyniki sprzedaży, świetny deal, który zdobyła firma, zdjęcia z ostatniej imprezy integracyjnej i wiele wiele innych. Twoi pracownicy docenią to, że tak swobodnie mogą się czuć w Twojej firmie i wynagrodzą Ci to swoim podejściem do pracy. Platformą, która idealnie nadawałaby się do tego typu integracji jest m.in.
Easyscreen.tv . Jest to nowoczesna platforma, dzięki której tego typu kolaboracje są możliwe.

Koszt niesłuchania swoich pracowników jest wysoki

Twoja firma cierpi z powodu:

  • Nadmierna rotacja pracowników: „89% kadry zarządzającej uważa, że pracownicy odchodzą z pracy z powodu wynagrodzenia. Ale tylko 12% z nich odchodzi z organizacji z tego powodu” – Leigh Branman (7 ukrytych powodów odejść pracowników)
  • Brak produktywności: „69% pracowników pracowałoby ciężej, gdyby ich wysiłki były lepiej doceniane” – PwC „i byliby o 43% bardziej produktywni” – Hay Study Group
    Codzienne błędy przy każdej zmianie komunikacji.
  • Klienci nie wracają – Niezmotywowani pracownicy nie oferują klientom idealnej obsługi. „Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zadbają o Twoich klientów” – Richard Branson

Rozwiązanie?
Według firmy konsultingowej Best Place to Work, najlepiej oceniane środowiska pracy to te, w których firmy prowadzą stały dialog z pracownikami. Świadomość, że liderzy słuchają ludzi, szukają pomysłów i proszą o informacje zwrotne, stwarza autentyczne poczucie szczęścia w pracy. Dzięki ciągłym pomiarom i aktywnemu słuchaniu, możesz mieć oko na to, co dzieje się w Twojej organizacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts