NewsNadaj paczkę wygodnie, szybko i bez etykiety!

Paweł14 stycznia 20218 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/nadaj-paczke.jpg

Wysyłanie paczek z obowiązkiem naklejenia specjalnej etykiety bywa czasami kłopotliwe. Problem mają szczególnie ci, którzy nie posiadają w swoim domu drukarki. Trzeba wtedy poszukać punktu, w którym można wydrukować wcześniej przygotowaną etykietę. Cały proces wysyłki trwa zatem dłużej. Na szczęście pojawiła się bardzo praktyczna opcja nadawania paczki bez naklejania etykiety. Taką funkcjonalność oferuje aplikacja InPost Mobile.

Nadaj paczkę szybko i bez żadnych problemów

Chyba nikt nie lubi tracić czasu w placówkach pocztowych, w których rzadko nie ma kolejek. Dlatego tak duża popularność innych metod wysyłania przesyłek, jak korzystanie z usług kurierskich oraz Paczkomatów. Jednak i te sposoby mają pewne ograniczenia. A w zasadzie miały, ponieważ obecnie można już nadać paczkę bez etykiety. To nowa propozycja InPost, która z pewnością zrewolucjonizuje rynek. Opcja mobilnego nadawania przesyłek odpowiada na realne potrzeby wielu ludzi, którzy szukają rozwiązań naprawdę ułatwiających codzienne życie. Usługa bezetykietowa pozwala oszczędzić czas, jest szybka, a ponadto niezwykle wygodna. Paczkę przygotować i wysłać można w dowolnym momencie, bez czekania aż zostanie otwarty punkt do wydrukowania etykiety.

Proste nadawanie paczki

Wysyłka jeszcze nigdy nie była tak bezproblemowa jak właśnie teraz dzięki aplikacji InPost Mobile. Co trzeba zrobić? Pierwsza rzecz to spakowanie paczki, a następnie zmierzenie jej gabarytów – w ten sposób znana jest cena za usługę. Warto tylko pamiętać, że maksymalna waga przesyłek poprzez Paczkomaty wynosi 25 kg, i to bez względu na gabaryty. Znaczenie mają też wymiary, dlatego lepiej sprawdzić je wcześniej, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Największy z dopuszczalnych gabarytów oznacza wymiary 41 x 38 x 64 cm.

Kolejny krok to wejście w aplikację InPost Mobile, oczywiście po jej wcześniejszym zainstalowaniu na smartfonie. Aplikacja jest dostępna na Google Play zarówno na system iOS, jak i na Androida. W menu aplikacji należy znaleźć ikonę ze strzałką „Nadaj paczkę„. Następnie wybiera się określony sposób wysyłki. Tutaj do wyboru jest opcja z Paczkomatu na konkretny adres albo z Paczkomatu do innego Paczkomatu. Po wpisaniu danych nadawcy i odbiorcy trzeba dokonać zapłaty. Aktualnie dostępna jest opcja płatności BLIK, jednak już wkrótce się to zmieni, ponieważ dojdą kolejne wygodne metody jak szybki przelew, płatność kartą, a także Google Pay i Apple Pay.

Kiedy przesyłka zostanie opłacona, to otrzymuje się kod QR oraz kod nadania składający się z 9 cyfr. Wtedy można się udać do najbliższego Paczkomatu, aby wysłać paczkę. Z poziomu aplikacji skrytka otwiera się automatycznie. Wystarczy jedynie zeskanować kod QR w czytniku. W razie problemów z czytnikiem istnieje też inny sposób, a mianowicie wybranie na ekranie Paczkomatu opcji „Mam kod nadania lub kod zwrotu”. W takim przypadku należy jednak wpisać wszystkie dane ręcznie, co z pewnością jest mniej wygodne.

Kiedy skrytka się otworzy, to wkłada się do niej paczkę, zamyka drzwiczki i wszystko gotowe. Szybko, komfortowo i bezproblemowo.

Materiał zewnętrzny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}