AplikacjeNewsNajlepsze darmowe gry na Androida w 2017 roku.

Maciej Kulesa5 grudnia 2017119 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/Darmowe-gry-w-Google-Play.jpg

Wpis będzie ciągle aktualizowany.

Postanowiłem stworzyć zdecydowanie ciekawszą listę od Google, które pokpiło sobie sprawę tworząc polski ranking najpopularniejszych gier na Androida. Lista nie jest zamknięta, bo nie jestem w stanie znać wszystkich gier na Androida, ale jeśli macie jakieś ciekawe tytuły, to z chęcią włączę je do wpisu. Nie sugerujcie się kolejnością, bo nie jest to typowy ranking od najlepszych do tych słabszych. Chciałem tylko umieścić ciekawe gry, które są za darmo w sklepie Google Play.

Siłą rzeczy, w zestawieniu znalazły się gry, które oferują mikropłatności. Wiemy jak to działa na wielu użytkowników, ale tego nie da się pominąć, bo taka forma finansowania zaczęła królować w sieci już od dawna. Na szczęście, nie w każdej grze trzeba płacić za paliwo, więc można bawić się nie wydając nawet złotówki. Jeśli jednak zależy Wam na osiągnięciu najwyższych poziomów i poważnej rywalizacji, to niestety trzeba brać pod uwagę dodatkowe koszty.

Battleheart

Jest to jedna z gier, którą udostępniono całkowicie za darmo. Brak tutaj jakichkolwiek opłat, a więc idealna pozycja dla przeciwników mikropłatności. Grałem w nią jakiś czas temu i nie wyświetlała również reklam. Nie jest to może najładniejsza produkcja, ale trzeba przyznać, że grywalność stoi na wysokim poziomie.

 • W Google Play za darmo
 • Mikropłatności: brak! Jest całkowicie za darmo.
 • Android: 2.3 i nowsze
 • Wydawca: Mika Mobile

Sky Force Reloaded

Jeśli ktoś kochał grać w strzelanki na automatach, w starych salonach, to na pewno spodoba mu się ten tytuł. Grafika oczywiście jest zdecydowanie lepsza, ale klimat zachowano i to jest jeden z głównych atutów tej gry.  15 fajnych poziomów, pełno wybuchów, no i wiele bossów do pokonania. Wszystko stoi na wysokim poziomie. Cieszy też fakt, że jest to polska produkcja!

Hearthstone

Hearthstone to dynamiczna karcianka, w której musisz wykazać się sprytem i zmysłem strategicznym w zaciekłych starciach z innymi graczami. Hearthstone wymaga co najmniej 2GB miejsca na instalacje na twoim urządzeniu. Gra dostępna jest w języku polskim.

 • W Google Play za darmo
 • Mikropłatności: 8,99 zł – 219,99 zł
 • Android: 4.0 i nowsze
 • Wydawca: Blizzard Entertainment, Inc.

Shadow Fight 3

Coś dla fanów Mortal Kombat. Jest to typowa „nawalanka”, w której wybieracie postać i za pomocą różnych kombinacji musicie pokonać przeciwnika. Poprzednie części wyglądały zdecydowanie gorzej. W trzeciej odsłonie twórcy odrobili pracę domową i naprawdę stworzyli ciekawy tytuł.

SHADOWGUN: DeadZone

Jedna z lepszych „strzelanek” na Androida. W dodatku, jest to gra wieloosobowa. Gdy FPS w trybie multiplayer są niesamowicie popularne na komputerach i konsolach, ale od jakiegoś czasu wkraczają również na systemy mobilne. Jest to jeden z tytułów, którym powinni zainteresować się fani tej rozrywki.

 • W Google Play za darmo
 • Mikropłatności: 5,09 zł – 449,99 zł
 • Android: 4.1 i nowsze
 • Wydawca: MADFINGER Games

Blitz Brigade – Online FPS

Nie da się ukryć, że Blitz Brigade nawiązuje do Battlefield Heroes i mocno przypomina tę popularną grę FPS. Zasada rozgrywki jest praktycznie identyczna i jeśli ktoś miał okazję grać w Battlefield Heroes, to tutaj też się odnajdzie. Gra jest świetna, a grafika spodoba się każdemu. Gra posiada również podobny humor i muzykę, a to trzeba zaliczyć na wielki plus.

Clash Royale

Jest to kolejna gra od twórców Clash of Clans. W grze odbywają się pojedynki graczy z całego świata, a wszystko to w czasie rzeczywistym. Clash Royale naprawdę wciąga i możecie stracić na nią mnóstwo czasu. Także, uważajcie. Opiera się na zdobywaniu nagród, odblokowywaniu kart, które przydają się w kolejnych walkach.

Critical Ops

Kolejna gra FPS, ale również warta odnotowania, bo bazuje na dużej liczbie użytkowników. Rozgrywka polega na walce przeciwko terrorystom. Jednak, jeśli chcecie, to możecie przejść na złą stronę i również wybrać terrorystów. Gra jest dosyć często aktualizowana i ciągle pojawiają się nowe funkcje. Critical Ops na pewno będzie przypominało Wam jedną z najbardziej popularnych gier sieciowych FPS.

Projekt znajduje się obecnie w fazie Alpha. Prace nad grą Critical Ops wciąż trwają, ale możesz pobrać i sprawdzić ją już teraz. Twórcy ciągle usuwają błędy, optymalizują kod oraz dodają masę nowych funkcji i treści.

 • W Google Play za darmo
 • Mikropłatności: 6,99 zł – 169,99 zł
 • Android: 4.4 i nowsze
 • Wydawca: Critical Force Ltd.

FINAL FANTASY BRAVE EXVIUS

Tego tytułu nie trzeba przedstawiać.

 • W Google Play za darmo
 • Mikropłatności: 4,29 zł – 479,99 zł (!)
 • Android: 4.0.3 i nowsze
 • Wydawca:SQUARE ENIX Co.,Ltd.

One comment

 • Monika

  28 marca 2018 at 12:54

  Bardzo ciekawe zestawienie! Przydałaby się świeża lista na rok 2018 ;-)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}