Pozostałe urządzeniaTestyUrządzeniaSzkło ochronne na ekran smartfona.

Maciej Kulesa5 grudnia 20176 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/zbity-ekran-1024x829.jpg

Już kiedyś pisałem o wymianie szybki w smartfonie, ale rzadko piszę o tym jak zabezpieczyć się przed jej uszkodzeniem. Jakiś czas temu otrzymałem zestaw szkieł ochronnych ze sklepu Best Guard i całkowicie o nich zapomniałem. Już dawno miałem przygotować o tym wpis, ale z różnych powodów do tego nie doszło. Warto jednak wrócić do tematu, bo zbicie ekranu nigdy nie jest miłym doświadczeniem.

Moja żona miała okazję przekonać się o tym osobiście i ostatecznie smartfona musiał ratować serwis pogwarancyjny. Być może nie doszło by do takiej sytuacji, gdyby smartfon miał nałożone szkło ochronne. Poniżej zdjęcie, jak wyglądał po upadku.

Wielu moich znajomych również doświadczyło tego bólu, ale inna grupa zabezpieczyła się i zakupiła taką ochronę. Mam znajomego, który kilka razy wymieniał już szybkę ochronną, która uratowała wyświetlacz w jego smartfonie wiele razy. Pod lupę wziąłem produkty Best Guard i potraktowałem je różnymi przedmiotami.

Muszę przyznać, że szkła ochronne, które otrzymałem są dosyć wytrzymałe. Próbowałem je zarysować śrubokrętem, nożem lub kluczami i to nie robiło na nich żadnego wrażenia. Folię przeznaczoną do Sony Xperia Z5 nakleiłem na inny model, bo akurat nie jestem w posiadaniu takiego smartfona. Zrzuciłem na ekran kilka cięższych przedmiotów i nic się nie stało. Szkło ochronne zbiło się dopiero w momencie, gdy smartfona zrzuciłem na płytki, z wysokości około 40 centymetrów. Na szczęście z wyświetlaczem telefonu nic się nie stało.

Najlepiej być ostrożnym i nie dopuszczać do takich sytuacji, ale życie weryfikuje wszystko. Różne przypadki chodzą po ludziach, a raczej po ich smartfonach i lepiej być przygotowanym na wszystkie zdarzenia, w tym na kontakt telefonu z twardymi przedmiotami. Szkoda, że takich akcesoriów nie było w momencie, kiedy jeszcze korzystałem z smartfona HTC Era G1. Miałbym go w całej okazałości i za kilka lat mógłbym go sprzedać jeszcze za przyzwoite pieniądze, być może.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.