GoogleNewsW sieciWideoNajlepsze kanały Youtube o filmach i serialach.

Maciej Kulesa27 marca 2017113 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2016/01/youtube-logo.jpg

Już dawno kilka osób prosiło mnie o listę dobrych kanałów filmowych dostępnych w polskim Youtube. Do tej listy chciałem jednak dołączyć kanały, które zajmują się również omawianiem seriali. Na tej liście nie poprzestanę, bo w produkcji jest również zbiór kanałów naukowych i innych. Na szczęście polska widownia ma duży wybór jeśli chodzi o pozycje filmowe i serialowe. Poniżej najlepsze i najbardziej popularne kanały na Youtube. W pierwszej kolejności pod uwagę biorę materiały w języku polskim.

Na gałęzi.

Moim zdaniem jeden z najlepszych kanałów o filmach. Widać, że Marcin Łukański przykłada się do swojej roboty. Znajdziecie tam nie tylko recenzje, ale również informacje jak powstawały ciekawe ujęcia i filmy. Dowiecie się również, co jest nie tak z niektórymi produkcjami. Według mnie jest to najbardziej profesjonalny kanał w naszym kraju.

Skazany na film.

Ciekawe recenzje i wyjaśnienia najbardziej popularnych filmów. Obok Na gałęzi mój ulubiony kanał filmowy. Wszystko jest zrobione z jakąś dawką humoru, która mi odpowiada. Jedynie mógłbym czepiać się jakości dźwięku, a raczej mikrofonu prowadzącego.

Ichabod.

Jest to kanał Łukasza Stelmacha, który kręci się wokół pewnych gatunków filmowych. Jakich? Wystarczy zajrzeć na jego listę filmów, by się przekonać. Czasami nie zgadzam się z ocenami/typami prowadzącego, ale niekiedy potrafi przekonać mnie do swojej racji. Argumentacja na tym kanale jest jego mocną stroną. Cała praca prowadzącego bardzo mi się podoba. Duży plus za piwa podczas transmisji.

Sfilmowani.

Nie będę ukrywał, że poprzedni koncept tego kanału bardziej mi się podobał. Do pewnego momentu byłem stałym widzem prowadzących, ale od jakiegoś czasu zaglądam rzadziej. Czasami trafiam na bardzo dobry materiał, ale zdarzają się również wątpliwej jakości treści. Są momenty, kiedy twórcy chwalą kiepski film, bo wysoko poprzeczki nie stawiał, by za jakiś czas zganić rewelacyjną produkcję. Gdyby te opinie podeprzeć jeszcze mocnymi argumentami, to rozumiem, ale tutaj czasami ich brak. Tak jak wspominałem, wracam do tego kanału i dalej trafiam na dobre materiały, ale jest ich już mniej.

Dem3000.

Kiedy pierwszy raz włączyłem kanał Dem3000 stwierdziłem, że jest bardzo słaby i nie wrócę do niego. Przeszkadzało mi w nim wszystko, od prowadzącego, po jego opinie i ruszającą się kamerę. Na szczęście okazało się, że miałem wtedy zły dzień. Po jakimś czasie ktoś namówił mnie do ponownego obejrzenia tego kanału i trafia do mnie prawie z każdym materiałem. Osobiście poprawiłbym parę rzeczy, ale taką formę również przyjmuję.

Artur „Kinimaniak” Pietras.

Tego pana nie trzeba przedstawiać starszej widowni, to już klasyk. Uwielbiałem go oglądać w telewizji, ale mniej lubię na Youtube. Styl wypowiedzi i cała koncepcja już do mnie tak nie przemawia i wolę inne kanały YT. Co nie znaczy, że materiały są kiepskiej jakości, o nie. Po prostu, w moim wieku (!) Kinomaniak bawi mnie w mniejszym stopniu.

Jakby niepaczeć.

Kanał poświęcony listą „naj” seriali i filmów. Lubię czasami wskoczyć do tych materiałów, ale jest coś, co mnie nie przekonuje w tych filmach. Chyba nie odpowiada mi styl prowadzenia tego kanału, ale nie umiem tego dokładnie określić. Często dowiadywałem się nowych rzeczy na temat seriali, bo na nich główny nacisk kładzie prowadząca. Dla osób lubiących listy 10 najlepszych seriali, filmów i innych „naj”, będzie to obowiązkowa pozycja.

Tylko kino.

Dopiero niedawno zacząłem oglądać ich produkcje, ale wydaję mi się, że będę stałym widzem. Tutaj tylko wrzucam i nie oceniam, bo za mało materiałów obejrzałem.

Mietczynski.

Uwielbiam i żałuję, że ma tak mało recenzji filmowych. Do książek również wracam, ale chcę więcej filmów!

A Wy?

Jakie są Wasze ulubione kanały? Podsyłajcie również z innych kategorii. Z chęcią poznam mniej znane produkcje polskim youtuberów.

One comment

  • KRYTYK

    8 września 2018 at 18:08

    Ponarzekajmy o fiilmach. Polecam.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.