NewsNiezawodne etui na telefon, czyli jakie?

Paweł15 marca 20217 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/etui-na-telefon.jpg

Zaawansowany smartfon wymaga zaawansowanej ochrony. A taką zapewni jedynie perfekcyjne połączenie solidności, dopasowania i designu. To właśnie te cechy wyróżniają polecane etui. Jeśli chcemy, aby posiadany przez nas sprzęt zyskał najwyższą, a przy tym kompleksową ochronę. Sprawdźmy, czy wybrany model pokrowca na smartfon wyróżnia się niżej wymienionymi atrybutami.

Wytrzymały materiał

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań mamy do wyboru etui na telefon wykonane z przynajmniej kilku materiałów. Każdy z nich gwarantuje ochronę naszego smartfona. Różnica może polegać jedynie na poziomie dostępnych zabezpieczeń.

Jednym z rozwiązań jest tutaj wytrzymały poliwęglan, który chroni smartfon przed zarysowaniami, pęknięciami oraz innymi uszkodzeniami, zachowując jednocześnie wyjątkowo długą żywotność. Inna opcja to niezwykle popularny ze względu na swoje właściwości materiał TPU. Na https://strefatelefonu.pl/ znaleźliśmy wiele modeli etui wykonanych z Hard TPU, czyli jeszcze solidniejszej wersji wyjątkowo trwałego i doskonale nadającego się do produkcji pokrowców na telefon materiału, a także elastycznych Flexible TPU. TPU to termoplastyczny poliuretan odporny na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie na tyle elastyczny, aby nałożenie, czy zdjęcie etui z telefonu nie stwarzało nam żadnego problemu. Uzupełnieniem wybranego etui będzie szkło hartowane lub hybrydowa, żelowa folia zabezpieczająca ekran (w tym z możliwością autoregeneracji, czyli samoistnego usuwania drobnych rys) – nie tylko przed zarysowaniami, czy pęknięciami, ale i nieestetycznymi śladami palców (oleofobiczna powłoka).

Poza materiałem zwróćmy uwagę na konstrukcję etui. Ta może mieć formę m.in. „pajęczej sieci”, która doskonale amortyzuje wstrząsy.

Idealne dopasowanie, funkcjonalny design

To, czy wybierzemy etui pancerne ze szkłem hartowanym, czy może model z klapką wykonany ze skóry, w dużej mierze zależeć będzie od naszych indywidualnych preferencji i sposobu użytkowania telefonu. Jeśli ten najczęściej noszony jest luźno w torebce lub plecaku, gdzie narażony zostaje na kontakt, a tym samym uszkodzenie np. przez klucze, rozwiązanie z klapką może okazać się trafniejsze. Stąd też warto pamiętać, że na poziom ochrony, jaką zapewnia etui wpływać będzie nie tylko materiał, ale i wzornictwo.

Inny ważny element to dopasowanie etui do konkretnego modelu smartfona. Stąd też zawsze sięgamy po modele dedykowane konkretnemu sprzętowi. Takie dopasowanie oznacza niezbędne wycięcia na głośniki, port ładowania itp., zapobiegając jednocześnie występowaniu ewentualnych „luźniejszych” miejsc, generujących ryzyko wypadnięcia smartfona z etui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}