NewsNigdy nie wiesz, kiedy przyda ci się wizytówka

Paweł3 kwietnia 20209 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/wizytowka.jpeg

Wizytówki to bardzo dobra forma promocji własnej osoby. Kiedy prowadzimy własną działalność, jesteśmy w kadrze zarządzającej albo wykonujemy zawód, który polega na kontaktach z innymi osobami, jest to atrybut wręcz konieczny. A przede wszystkim elegancki i świadczący o profesjonalizmie.

Dopasuj wizytówkę do siebie

Każdy biznes, zawód czy działalność wymaga odpowiedniego podejścia na wielu polach. Nawet na tak niewielkim, jakim są wizytówki. Kiedy ją komuś wręczamy, od razu musi przykuć uwagę. Tylko w ten sposób zostaniemy zapamiętani na dłużej i najpewniej podejmiemy w niedalekiej przyszłości współpracę.

W tym miejscu warto pamiętać, że wizytówka musi być spójna z naszą działalnością. Jest wiele rodzajów tego małego kartonika, jednak w tym morzu projektów musimy postawić na ten najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

I tak, osoby zajmujące wysokie stanowiska powinny zdecydować się na klasyczny wzór. Biały, na którym znajdują się wyłącznie imię, nazwisko, firma, stanowisko i dane kontaktowe. Eleganckie i ponadczasowe. Jest to w ogóle najbezpieczniejsza forma, która tak naprawdę sprawdzi się w każdej sytuacji.

Jednak w momencie, gdy zajmujemy się czymś innym, dajmy na to, bardziej artystycznym albo jesteśmy przedstawicielami tzw. wolnego zawodu, możemy już pokombinować. Mogą to być ciemne wizytówki – czarne lub granatowe, mogą mieć białą ramkę, mogą też w końcu mieć ścięte krawędzie. Podkreślają dynamikę, charakter i przykuwają uwagę. W takich branżach jest to niezwykle ważne, aby zapaść w pamięć każdym możliwym sposobem.

Jak zdobyć wizytówki?

W dużych firmach problem raczej nikogo nie dotyczy – po prostu zgłasza się zapotrzebowanie na wizytówki i po kilku dniach lądują na biurku zainteresowanej osoby. Jednak kiedy sami musimy je sobie sprawić, dobrze jest wiedzieć, gdzie i jak to zrobić.

Zanim jednak wybierzemy miejsce, najpierw należy przygotować projekt. Niemal każdy rozbudowany program do tworzenia treści ma w swoich zasobach różnego rodzaju szablony, które swobodnie możemy wykorzystać. Mamy wtedy pewność, że całość będzie dobrze rozplanowana i nie będzie żadnych przykrych niespodzianek w trakcie drukowania.

Oczywiście, jeśli nie potrzebujemy kilku tysięcy wizytówek, możemy sami je wydrukować. Potrzebna do tego będzie przede wszystkim drukarka laserowa i odpowiedniej jakości papier. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania fachowcom.

Na rynku jest wiele drukarni, które oferują druk wizytówek. Warto zapoznać się z ich ofertą, aby sprawdzić, czy akurat nasz projekt może zostać zrealizowany, czy w ofercie znajduje się interesujący nas rodzaj papieru, format i czy odpowiadają nam ceny. Trzeba pamiętać, że w przypadku druku liczy się nie tylko jakość, ale również ilość. Im więcej egzemplarzy zamówimy, tym niższa będzie cena pojedynczej sztuki. A wizytówek akurat nigdy za wiele, dobrze jest mieć kilka na zapasie.

Wizytówki sprawiają, że wyglądamy bardziej profesjonalnie. Jest to niezbędny atrybut każdej osoby, której praca polega na współpracy z innymi ludźmi. Kiedy wręczamy swoją wizytówkę, od razu stajemy się bardziej reprezentatywni. Oczywiście, zawsze można wysłać swoje dane smartfonem, jednak wrażenie już nie będzie tak dobre i trwałe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}